Geçen sene 25kg verdim. Bu sene nasıl olurum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alii93 tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    Ben geçen yaz fitness salonuna giderek 3ayda 20kg (92'den 72'ye) kilo verdim.
    Salonu bıraktıktan sonra bir müddet sabahları 1saat yürüyerek (72'den 66'ya) 6kg daha verdim.
    Sonra üniversite sınavı zamanında kilomu tam kontrol edemedim 66-70kg arasında gidip geldim.
    3 hafta önce (26.06.12)'de tekrar 3aylığına fitness salonuna yazıldım. Şuan 67kiloyum

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Gelelim asıl konumuza ben geçen sene spor salonunu ve sabahları yürümeyi bıraktıktan sonra sınav döneminde vücudumdaki kas/yağ oranları ciddi şekilde değişti.Vücudum çok orantısız oldu. Öncellikle kollarım çok eridi çırpı gibi kaldı ama karın ve kalçadaki yağ oranı arttı ve kaslar yağa dönüştü.

Benim amacım karın bölgesini 86cmden 79cm'e indirerek düzleştirmek, kalçalardaki fazla yağlardan kurtulup üst bölgedeki (özellikle kollarda) kas oranı artırarak orantılı bir vücuda sahip olmak. Önerilerinizi bekliyorum

---------------------------------------------------------------------------------------------------
    11.07.12'deki son durum:

Kilo:67
    Boy:176

Göğüs:95cm
    Bel : 86cm
    Kalça: 93cm

Üst Bacak: 54cm
    Üst Kol: 30cm
    Bacak:38cm

El Bilek: 16cm
    Ayak Bilek: 24cm

-----------------------------------------------------------------------------------------
    Bu arada bu zayıflama sırasında kesinlikle hiçbir takviye ilaç,toz,gıda takviyesi,çay.... kullanmadım.
    Sadece bu işe başladığım (29.06.2011) gününden beri yediklerime dikkat ediyorum. Protein ağırlıklı besleniyorum. Özellikle et (saf et işlenmiş değil) , Light süt ve süt ürünleri , Yeşil salatalar, Yulaf ezmesi...yiyorum.

Spor yapmadan önce ve yaptıktan sonra kasları eritmemek için 1kutu (330ml) meyve suyu içiyorum.
    -----------------------------------------------------------------------------------------

Salondaki hocanın yazdığı programımı yarın paylaşacağım yinede aklımda kalanları yazayım.

Koşu Bandı: 5dk yürüyüş , 10dk koşu , 5dk yürüyüş
    Eliptik: 15dk
    Bisiklet: 10dk

Tüm mekik hareketleri hepsinden 4 x Maximum

birde 3tane bacak 7tanede kol,göğüs,sırt ağırlık hareketi var onları yarın yazarım

Sayfayı Paylaş