Geç son öğün sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pasak tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Antreman sonrası ne yenir diye bir başlık var biraz ona benzer bi sorum olacak.
    VG yapan biri değilim %18 olan yağ kütlemi indirmek, kilo vermek niyetim.

Protein ağırlıklı bir diyet uyguluyorum.
    Ancak 19-20 gibi başladıgım kardiyo agırlıklı antremanımın bitişi 21.30-22.00 buluyor.
    spor sonrsı hemen 200ml süt içiyorum. eve gelincede yemeğimi yiyorum. (haşlanmış tavuk-salata ya da ton balıklı salata.
    haliyle son öğün 22 yi bulmuş oluyor, yemesem aç kalıyorum.

bu kadar geç saate kalması aklıma takılıyor, acaba ters bir etki yapar mı?

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyo yaptığın için çok sorun oluşturmaz. Sadece karbonhidrata yüklenme yeter

pasak bunu beğendi.
  3. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Bir soru daha sormak istiyorum:
    Diyetisenim sporun hemen sonrasında süt ile 3-4 light bisküvi al demişti. Süt kolay sindirilen bir besin değil, daha basit protienler öneriliyor genelde. acaba süt ve büsküvi tercihi doğru mudur?

4. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    Bende Sizin gibi gec vakitte antramani bitirip, yemegimi de gec yemek zorunda kaliyorum bu yuzden tercihimi
    4-5 yumurta (1 adet sarisi)
    100-120gr yagsiz ve tuzsuz lor perniri ve
    orta buyuklukte kup dogranmis domates ile omletimi yapiyorum
    Ayrica yaninda 250-350ml %1 yagli kefir icerek son ogunumu tamamliyorum.

Eger o gunku antremanda kardioda yapmissam 1 dilim tam tahilli bugday ekmegi de yiyorum, yapmamis isem yarim dilim kadar yiyorum :)
    30dk-1 saat sonra uyuyorum, simdiye kadar bir aclik ya da fazla siskinlik olmadi, isterseniz deneyebilirsiniz. Tavuk da yiyordum fakat sanki midemi rahatsiz ediyordu ayrica sabahlari cok ac kalkiyordum(kazein alamadigim icin).

pasak bunu beğendi.
  5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    süt yerine kefir veya lor peynirini tercih et bisküvi o saatte yeme

pasak ve GencGrafiker bunu beğendi.
  6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    antrenmandan sonra aldığın sütün çok faydasını görürmüsün bilmiyorum whey protein yada daha çabuk sindirilebilen bir protein almalısın..
    antrenman sonrasında bisküvi yerine jelibon tüketebilirsin şeker ihtiyacını karşılayacaktır.
    geç saatte yemene gelince kardiyo yapıp yağ yakmaya çalıştığın bir zamanda geç öğün tabi ki senin hedefine ulaşmanda zorluk çıkarır.eğer 22:00 de yemeğe başlayıp 00:00 gibi bi saatte uyuyorsan sindirimin tamamlanmadan uyuyorsun demektir.
    ama bu saatte yemekten başka çarem yok diyorsan da karbonhidrat ve yağ oranı düşük besinler kullanırsan senin için daha iyi olur..

pasak bunu beğendi.
  7. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    sadece kefir ihtiyacımı görür mü spor sonrası için? bir de hangi marka kefir ve nerden temin edebilirim?

thetramp; dediğin gibi başka şansım olmuyor, genelde yemek yedikten 3 saat sonraya yatmaya özen gösteriyorum. yediğimde ton salata ya da tavuklu salata. yağsız tuzsuz. yeterli olur mu? hem sindirim hem de kilo vermeyi zorlaştırmamak açısından?

8. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    ben şahsım adına definasyon kilo verme dönemlerimde ton balığına pek rağbet etmem..
    ama tavuklu salata benim de akşam öğünümdür bunu tercih edebilirsin tabiki de..
    kefir sindirim sisteminin düzenlenmesine de çok yardımcıdır ama antrenman sonrası protein ihtiyacını tam karşılar mı bilmiyorum çünkü emilimi konusunda pek bir bilgim yok..
    ancak antrenman sonrası yaklaşık yarım saat içerisinde protein ihtiyacını karşılamak için kolay emilimi olan bir besin almalısın..
    kefiri ben büyük marketler de bulabiliyorum bi tek bunun dışında çok rastlamadım...

pasak bunu beğendi.
  9. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar teşekkürler tramp.
    yukarıda dediğim gibi VG yapan birisi değilim. ama yağlı bir vucudum var. 130 kglardan bu hale geldim dolayısıyla dikkat etmeye çalışıyorum.
    bi süre spor sonrası kefir ve akşam ögününe devam edeyim.

10. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    antrenman sonrası için bir sıvı amino asit alınız. ve 15 gr kadar tuketiniz. gece yatmadan once ise bence combat protein powder.... ama supp kullanmıyorum derseniz hemen alternatif soyleyelim. ant sonrasında 6-8 adet yumurta beyazı (haşlanmıs olmalı) , gece yatmadan oncede yorsan yagsız lor peyniri 100-150 gr kadar. iyi çalışmalar dilerim

Sayfayı Paylaş