GDO lu MISIRLARIN HAYVAN YEMİ OLARAK KULLANILMASINA İZİN VERİLDİ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ercan gürgöze tarafından 23 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    evet ,bugün dinlediğim haberlerde " ne akla hiznmetse (ki muhtemelen , birileri "vicdan ile cüzdan aarasında " sıkışma neticesi !...) 13 tip GDO LU mısır ürününün hayvan yemi olarak kullanılmasına izin verildi , sakonca yokmuş!...((

bu arada herhalde "çocuk kandırma durumları "mevcut , zira "italya da yapılan incelemelerde "gdo 'lar " hayvanların sütünde ve etinde oluşum yaptıkları sabitlenmişken...

ayrıca, anlayamadığım,rezil noktalara :

1) "dünya mısır üretiminin %29 u Gdo , kalan % 71 'i Gdo 'suz ürünmüş ...maden böyle bu az olan miktarda inat neden?!...süt ,et fiyatları zaten pahalı,bizde!...((

2) bu arada "gdo suz "üreticiler de bundan nasiplerini kolayca alacaklar herhalde ,zira kim bilecek ki "gdo lu mu, gdo suz mu kullandıklarını ?!...istedikleri kadar yırtınsınlae...(

görünen o ki kanser vakaları önümüzdeki senelerde bayağı artacak !...(((

Pappy bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    insanin yemesinden daha iyi olsa gerek

Hayvan sonucta yesillikte yiyor antioksidan olarak zararlarin bir kismini defedebilir

Insan direk yese daha kotu

3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Gdo nun tabiki tasvip edilecek bir yanı yok ama buna benzer bir tartışma hormonlu hayvaların protein tozunu tüketiyoruz meselesinde bayağı bir Vücut geliştirme alemini meşgul etmişti...

Danny yi zamanında bayağı bir eleştirdik ama sanırım artık bitkisel proteinleri denemenin zamanı geldi... Sürekli hayvansal protein tüketiminden dolayı bende artık yumurtadan başka tüketemez hale geldim açıkçası hatta danny den de bitkisel protein tüketimi ile ilgili tecrübeleri ve tavsiyeleri konusunda yardım istemiştim...

Birde mart dan sonra ketojenik beslenme planlıyorum; vallahi nasıl becericez hiç bilmiyorum, yumurtaya peynire mahkum kalmayız inş, sürekli hayvansal nedense bıkkınlık yaratıyor, çözemedim bu konuyu her türlü tavsiye ve tecrübeye açığım bu konuda... ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bende hayvansal olsun nolursa olsun diyorum domuz olsa tr de domuz da yerim :)

5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Aaah ahhh... işte beslenme alışkanlıkları çocukluktan başlıyor ;)

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

cocukken :) keske cikolata seker turevlerini ödül olarak vermesek cocuklarımıza bagımlı yapmasak :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Son zamanlarda süt ve et ürünlerinin maliyetleri son derece arttı. Buda süt , süt türevleri ve hammaddelerin fiyatlarına yansıdı. GDO lu ürün kullanımına izin vererek yem maliyetlerini düşürmek istiyorlar sanırım. Lakin bu ne kadar doğru bir politika orası tartışılır.

Gerçi son zamanlarda et ve süt üzerine yaptığım araştırmalarda öyle durumlarla karşılaştım ki GDO kullanımı en masumu gibi geliyor.

ercan gürgöze bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    greenpeace imza topluyordu gdo lu mısırları durdurmak ıcın demekkı yeterli imz sayısına ulaşamadı bende imza atmıştım sağlık olsun zaten herşeyde hormon bırsey verıyorlar şehirde saf besin bulmak çok zor

ben her yaz baküye memleketıme gıdıyorum bızde nüfus az ette ucuz hepside köylerden gelıyor et fazla cunku hormona ıhtıyac duymuyorlar ınanın o kadar tat farkı varkı gercekten o eti yıyen bu eti yıyemıyor ama mecburuz bumısırlardan yağda yapıyorlar dıye bılıyorum

ZeusS_ bunu beğendi.
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    gdo ile hormonu karıştırmıyoruz değil mi?!...)

farklı şeyler, gerçi her ikisi de riks grubu taşımakta?!...

şimdilik "hormon "daha kanser açsıından riskli gözükse de, ilerde "genetik bilimi inkişafında " "gdo ların" dünya ,insanlar açısından çok çok daha fazla tehlikeli fazlara gireceğini tahmin etmekteyim...çünkü , ucu bucağı olmayan bir konu...(((

10. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25018394/ gdo nedir ? Zararlari amaclari ? Hangi ulkeler gdo lu tarim uyguluyor ? Raftaki gdo lu urunler ? Ve bir kac konu basligi altinda gdo incelemesi NTV bilim..

Genetegi Degistirilmis Organizmalara bende HAYIR diyorum .. Cok karisik derin konular da konusuluyor gdo hakkinda ne kadar dogrudur bilmiyorum ama insanin aklinda suphe uyandiriyor :s

Pappy, ercan gürgöze ve ZeusS_ bunu beğendi.
  11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    gdo , "genetik bilim bu şekilde geliştiği "taktirde çok daha kapsamlı, riskli formatlara girecek...(((( buna şüphe dahi yok....

belki de istenmeyen ülkelerin ,insan ırkları "kaynak kıtlığı problemi" karşısında bu şekilde toptan imha dahi edilebilecekler ?!...((

bunlara tabi ki hayal, martaval diyenler , aymaz görüşler de çıkacak ...tıpkı çok kısa döneme kadar " DNA 'nın sırrı çözülemez !..." diyen kişiler, bilim adamları oolduğu üzere...

birden aklıma , şu eski "sağlık bakanı durmuş "aklımıza geliyor...adamın tıp bilgisi nasıldı ,pek bilinmez ,ama bu "gen bilgi veri toplama "işinde halüsünasyon görmediği artık açık...)

12. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Suanda CNNTURK de gdo ve gdolu urunler hakkinda gida guvenligi hakkinda organik besinler hakkinda konusuyorlar merak edenlere ilgisini cekenlere duyurulur

Sayfayı Paylaş