Gastrit Ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve spudd webb tarafından 8 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi modlar diyecek aynı başlıktan daha önce açıldı diye,açılan o başlıkları okudum ve çoğu artık oldukça eski.sonuçta burası forumsa bir şeyler paylaşılıyorsa aynı konudan yeni başlıklarda açılabilir.
    sorunum şu:uzun süredir gastritim var.daha önce 1 ay ,yazın ise 3 ay ilaç kullandım.3 aylık kullanımdan sonra 1 ay içinde hastalık tekrarladı şu an tekrardan ilaca başladım.fakat kısa sürede faydası olmuyor.

yaptığımız spor gereği beslenmek ve ek ürün kullanmak zorundayız fakat çoğu zaman yemek yiyemiyorum.1 aylık güzel supplement döneminden sonra şu an hiç bir ürün kullanamıyorum.

gastirit olup tedaviye olumlu sonuçlar veren yada gastrit olup spora devam edenler ne yapıyorsunuz.supplementlerle aranız nasıl,yemekleri nasıl ayarlıyorsunuz.
    özellikle yeni çıkan ürünlerl;anabolik halo,vapor vs hasta olmayanlarda da mide yanması yapıyor mu? gastrit olup nox ürünlerini kullanan var mı?

her türlü öneriye açığım,istediğiniz her şeyi bu başlık altında yazabilirsiniz

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Doktora danış diyecem ama ülkemizdeki çoğu doktorlar supplementleri hasta olmasan bile kötüleyip atıp tutuyor. Öyle doktor gelirse ne kadar güvenilir bilemem.Bence o eski konuya teker teker bak.

3. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde gastritim var hatta genelde midemi dinliyerek yemek yemek zorunda kalıyorum.Ve yediğimde sorun cikartmayan yiyecekleri devamlı tüketiyorum.Genelde az yağlı makarna, pilav, tavuk sote, lor, peynir yogurt, yumurta türevleri tüketiyorum. Belli bir kütleye gelince cidden daha kilo alabilmek için çok yemek gerekiyor ve bu bizim için baya sorun, ben genelde hep cebimde yanımdan asla ayırmadığım antiasitler ve suyu asla eksik etmiyorum.

Yaptığımız spor gereği illa supplement kullanmak zorunda değiliz.90kg biri olarak günde 700gr tavuk gögsü, 2tam yumurta-6 beyazi, 300gr 0yağlı lor tüketiyorum ve gereğinden fazla bile protein alıyorum sayılabilir.220 gr a yakın protein yapıyor.

genelde yukarda yazdıklarımı tüketebilmem için, olağanca zaten gerekli olan yağsız yada az yağlı biraz daha hazmı kolay olarak tüketiyorum.Yoksa dışarı çıktığımda bi mekanda bir yerde yağlı hazmı zor birşey tükettiğimde midemin içine ediyor afedersin.

spudd webb bunu beğendi.
  4. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Knec yorumun için teşekkür ediyorum seninde belirttiğin gibi belli kütleden sonra iş dahada zorlaşıyor.işin kötü tarafı yumurta yiyemiyorum şu an için midemin epeyce düzelmesini beklemem gerek.
    öğrenciyim ve yemek dıaşrıda sorun oluyor.genellikle öğün takviyesi ve onarım amacıyla supplement kullanıyordum ama şu an için onlarda hayal omuş durumda.

yağlı yemeklerden spora başlamadan öncede kaçıyordumz atende sevmiyorum ama artık iyice dikkat ediyorum.

anti asitlerin etkisinden memnun musun?kalıcı değil geçici çözüm ama sonuçta kullanmak gerekiyor

5. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Valla genelde benim başım mide asidiyle belada, o asit yükseldiği zaman hem hazım sorunları hem gastridi tetikliyor.Zaten midemiz hassas az yemek zorundayız, ama kütle yapmak için her öğün çok yemek zorunda olduğumuz için illaki her ağır öğünden sonra mide kendini hissettiriyor, bende rahatlatmak için her öğünden 1 saat sonra 1 tablet antiasit emerim, veya aralarda devamlı her yarım saatte 1 fln bol bol su içerim.Böylelikle hem hazım süresi kısalıyor, diğer öğünü daha kısa bir sürede genelde 2.5-3 saat sonra gibi bir sürede tekrar yiyebiliyorum.

Antiasit benim tamamiyle kurtarıcım, eskiden antiasit kullanmadığım zamanlar 2gün hiçbirşey yiyemediğim zamanlar çok olmuştur.Antiasiti düzenli kullanıyorum artık öyle birşey başıma gelmedi yakın zamanlarda :)

Edit: yumurtanın hazmıda kişiden kişiye değişiyor, yumurtanın kolestrol yapmadığını öğrendiğimden beridir geçen sene filan 4-5 tam yumurta tüketiyordum, sarının içindeki vitamin minerallerden yararlanmak için ama sonradan farkettimki, sarısının hazmı cidden zor, ve genelde en çok mide sorunlarını bu dönemlerde çektim sarısından dolayı sanırım. son zamanlarda 1 yada en fazla 2 tane tam tüketiyorum. beyazinin hazmi çok kolay istediğin kadar tüketebilirsin.

Son düzenleme: 8 Kasım 2011
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle geçmiş olsun..sanırım helico bacter pilori'den dolayı ilaç kullandın..bu bakteri eşimde de çıktı ve aslında çoğu insana artık çocukluktan yerleşiyormuş..stres vs gibi en zayıf anınızda mide ağrıları ile baş gösteriyor..bakteri temizlense bile arkada tahriş olmuş bir mide ve gastrit bırakıyor..
    verilen 3lü antibiyotik çok ağır..resmen bünyeyi altüst ediyor ilaç sektörünün diğer malum ilaçları gibi 2 faydası varsa 1 zararı var..

ibrahim saraçoğlu gibi güvenilir isimlerin gastrit çözümlerini inceleyin derim..kudret narı içerikli bitkisel karışımların kalıcı çözdüğünü araştırmalarım sonunda görmüştüm..

ayrıca diğer arkadaşlarıma önerim..hazır sucuk, salam ve sosisle aranıza mesafe koyun..
    lokantada mümkün olduğunda et yememeye çalışın, mecbur kalırsanız çok iyi yerleri tercih edin ve kıymasız ürünler yiyin pirzola vs gibi..
    bizzat doktor tavsiyesi bu..

spudd webb bunu beğendi.
  7. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    diez teşekkür ederim yorum için.keşke helikobakteri çıksaydı belki iyileşmiş olurdum.endoskopi sonucu biyopside temzi çıktı midem asidi yüksek Knec bu noktada birbirimize benziyoruz.
    helikobakteriye aslıdna değinmek istemiyorum böyle rezil bir canlı olabilir mi.tedavisi ise çok daha rezil.az gelişmiş ülkelerde daha yaygın görülüyor.ve çoğu insanda var .görülme oalsılığı %80 civarında ülkmeizde ama aktif olmayabiliyor.

stresten kaynaklı olsada bir dönem yoğun olarak antibiyoitk kullanmak durumunda kaldım o dönemde bazı sorunlarımda vardı sonuçta gstrit oalrak geri döndü.neyseki kola vs tipi içecekleri bırakalı 5 yıl olacak,salam sucuk vs de ancak bir eşyin içine katılırsa yemek zorunda kalırsam yiyorum.
    ilaca alternatif oalrak nöbet şekeri-damla sakızı aldım 3 gün kullandım ama midem aynıydı mecbur ilaca yöneldim.kudret narını çok araştırdım çok övülüyor en kısa zmaanda denemeyi düşünüyorum

8. hadesmania

hadesmania Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    proton pompası inhibitörü kullandın mı hiç? Askerde arkadaşımda ciddi gastrit sorunu vardı her sabah aç karnına içerdi 1 tane daha sonra herşeyi yerdi midesi yanmazdı.

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    toplamda 4 ay kadar :) daha önce kullanmadığım anti asitleri deneyeceğim son olarak artık

10. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Antiasitin her türevini denemiş biri olarak karbonat, gaviscon şurup, talcid, rennie bence en işe yararı rennie tavsiye ederim.

spudd webb bunu beğendi.
  11. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    iki yıl boyunca yediklerimi çıkardım.. özellikle de akşam yemeklerini.. 10 kilo kadar verdim bu dönemde.. hayata küstüm diyebilirim.. 2 defa endeskopiye girdim.. helycobacterpylori virüsü bulaşmıştı.. gastriti tetikleyen bakteri.. antibiyotik tedavisi gördüm.. sabah oglen akşam hapı gibi birşey vardı.. içip içip duruyordum hiçbir işe yaramadılar.. en son nexium isminde bir ilaç kullandım.. 1 ayda geçti bulantılarım kusmalarım.. yemek yemem de normale döndü.. gastritim kronik olarak kaldı ama hiçbir rahatsızlık hissetmiyorum.. yediğim yemeklere de uzun bir süre dikkat ettim, hala da dikkat etmekteyim.. çogu protein tozunu kullandım.. midem de rahatsızlık vermeyen nanox ürünüydü.. nox ürünü olarak superpump kullandım, hiç tavsiye etmiyorum.. daha detaylı şeyler sormak istersen özel mesaj atabilirsin..

Son düzenleme: 9 Kasım 2011
  12. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Knec rennie şurup mu çiğneme tableti mi iyi geldi.en kısa zamanda başlayacam bende.

diez biliyorum kişisel soru almıyorsun ama forumda hepimizden tecrübelisin sana bir şey sormak istiyorum.amino asitleri hep aç akrnına alın deniliyor.tok karnına alırsak gerçekten şekere yada yağa dönüşür mü.söz gelimi biraz ekmek yada 1 muz yiyip yada normal bir öğünden sonra amino alırsak aminonun etkisi olmaz mı?malum amino asitlerde aç karnına alınca mide asidini yükseltiyor onun için aç almak istemiyorum gerçi 6 aydır amino asit kullanmıyorum nerdeyse.

Jacksniff dediğin ilacı not ettim bendede sabahları çıkarma oluyor genelde bu endenle yaşadıkalrını çok iyi anlıyorum.supplemnt olayına değinmen iyi olmuş.optimum whey de sorun yoktu ama muscle tech nitro tech midemde epey yanma yaptı.nox ürünleri beni öldürür diye kullanmak istemiyorum :)

aminolarla,kreatinle aran nasıl malum kreatin normalde mide rahatsızlığı yapıyor.(yanma gibi)

konu diğer okuyuculara bilgi vermesi bakımından her şeye açık olmalı bu nedenle sormak istediklerimi aklıma geldikçe buradan sorarım.sakıcnası yoksa yanıtlarsan sevinirim.

bir de gastiriti olanlar yumurta beyazı mide yanamsı yapıyor mu yapıyorsa çözümünüz nedir?

edit:knec;antiasit aldın mide yanamsı geçti;ne kadarda geçiyor ,supllement kullanınca yanma bulantı oluyor mu yoksa anti asitler görevini yerine getiriyor mu.

13. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Rennie tablet, valla belli olmuyor, genelde öğünlerden 45dk-1 saat sonra 1 tablet alıyorum, 5-10 dkda geçiyor çok yoğun deilse, yoğunsa bi 5 10 dk sonra tekrar 1 tablet alıyorum geçiyor genelde

İlaci bende not ettim en kısa sürede deniyecem.Bende sabahları çıkarma olmuyor, ama çok kötü bir mideyle uyanıyorum.2-3 bardak su içiyorum her sabah kalkar kalkmaz, 20-25 dk sonra anca kendine geliyor mide kahvaltımı ediyorum.

Supplement kullanmıyorum ben, supplement e vereceğim parayı, tavuğa, yumurtaya veriyorum :), yukardada yazdığım gibi günde 700 800gr tavuk tüketiyorum, 5-6 yumurta, 300gr yağsız lor filan.

Belli bir program içindeyim diyet programı gibi ama sadece öğünler ve miktarlar fazla, ama hep aynı şeyleri tüketiyorum, yani pilav makarna, tavuk, yumurta, gibi şeyler tüketiyorum devamlı

Geçen gün arkadaşla gezerken bir yerden çiğköfte aldk öglen yedim, bütün günüm zehir oldu midemle uğraşmak zorunda kaldım.

Edit: ilaca az baktmda yanetkileri nadirde olsa büyük yanetkileri var ilacin

Son düzenleme: 10 Kasım 2011
  14. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Knec supplement kullanmıyorum dediğini unutmuşum :) sabahları atlatınca akşama hayatta kalıyorum zaten :)
    hazır şişe sularda şöyle bir durum var.ph değeri önemli.7 nin üzerinde olması gerekiyor aksi taktirde midede asidik ortam yaratıyor öbür türlü nötürleşiyor.bunada dikkat etmek gerekir.
    çiğ köftelere bayılıyorum ama ertesi günü sıkıntı oluyor.içine konulan nar ekşisi rahatsız ediyor.
    yumurta beyazı mide yanması yapmasa bende yiyecem ama uzun süredir tüketemiyorum.bazen pilav bile felaket yanma yapıyor.sanırım içinde nişasta olduğu için.

diğer proton pompası inhibitörleride (isme bak be kesin iyileştirir) yan etkiye sahip.asidi azalttığı için sindirim bazen innaılmaz yavaşlıyor o da rahatsızlık veriyor.diğer yan etkileride mevcut.

karalama olmasın ama lansor tanıtımcıları sayesidne piyasada hakim konuma sahip ama etkili olmadı lanzorprol sanki daha etkili.

alternatif olarak damla sakızı-nöbet şekeri,kudret narı,kestane balı denemeyi düşünüyorum.nöbet şekeri ağız yaralarınada iyi geliyor deniliyor bu nedenle mideyide iyileştiriyr ama kısa sürede etkili olmadı.şu an %100 olmasada karışık kestane balı kullanıyorum.hakiki olsa gerçekten faydalı olur ama onu bulmasıda sıkıntı.bir tek kudret narını denemedim onuda ay sonu denerim gibi.çok övülüyor umarım faydalı olur.

bir insana beddua etmek yerine gastrit ol demek daha ağır bence ....

15. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    doktoruna benim soylediğim ilacı sor ve istediğini soyle.. reçeteye yazıyorlar zaten.. sonra da gel beni bul :)

Sayfayı Paylaş