Gaspari Nutrition Kombinasyonum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tAyMoChyNn tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni kombinasyonum ;

Gaspari Nutrition Myofusion

GASPARI NUTRITION SUPER PUMP 250

GASPARI NUTRITION SIZEON MAXIMUM PERFORMANCE

Sabah kalkınca 1 ölçek myofusion , Antremandan 30dk önce 1 ölçek superpump250 , Antremandan hemen sonra 1 ölçek sizeon maximum performance. Antremandan 1-2 saat sonra 1 ölçek myofusion. OFF günlerde ; sabah kalınca 1 ölçek myofusion , 6-8 saat sonra 1 ölçek myofusion.
    Gelişmeleri yaşadıkça burdan paylaşacağım.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Benim bildiğim kadarıyla Sizeon antreman sırasında tüketilen bir ürün sonrasında değil. İstersen tekrar bir araştır. Eğer benim dediğim gibiyse antreman sonrası myofusionu ekle.
    Ayrıca burada paylaşmana gerek yok eğer bu ürünleri kullanacak ve paylaşmak istiyorsan forumun günlük kısmı var orada detaylı bir günlük açarsın ve orada bizlere paylaşımlarını sunarsın.

3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    antrenman sonrası myofusion içmen pek bi etkili olmaz.
    myofusion daha çok casein endeksli bi üründür.antrenman sonrası hemen içmek için protein arıyorsan whey protein al derim.nitrotech gayet iyidir bu konuda.

4. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman sonrası Sizeon kullanıcam. Kasları toparlayıcı özelliği olduğundan kullanıyorum.

İçeriği ;

1 Ölçek (66gr)

Kaloriler : 180
    Toplam Karbonhidrat : 39gr
    Şeker : 38gr
    Protein (min) 5-7gr
    Kolestrol : 15mg
    Toplam Yağ : 0gr
    Doymuş Yağ : 0gr
    Trans Yağ : 0gr
    Diyet Lifi : 0gr

Sodyum , Potasyum , Fosfor , Vitamin C , Kalsyum , Niasin , Magnezyum , Tiamin , Pantotenik Asit , Riboflavin , Vitamin B6 ,Folik Asit , Vitamin B12 mevcut.

SizeOn Proprietary Blend 61.7g
    Outlast® Insutropin Matrix
    Palatinose™ (Isomaltulose), D-Glucose, Trehalose, Pterostilbene *

Protein Synthesis Acceleration Matrix
    Whey Protein Hydrolysate, L-Leucine (5g), L-Isoleucine, L-Valine, L-Ornithine-L-Aspartate *

PhosphoDrive Endurance Complex
    Creapure® (Creatine Monohydrate), Creatine MagnaPower® (Magnesium Creatine Chelate), Disodium Creatine Phosphate *

OsmoDrive Advanced Hydration Complex
    L-Taurine, Sodium Glycerophosphate, Calcium Glycerophosphate, Potassium Glycerophosphate, Sustamine™ (L-Alanyl-L-Glutamine), Magnesium Glycyl Glutamine *

† Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
    * Daily Value not established
    Other Ingredients:
    Citric Acid, Malic Acid, Silica, Natural And Artificial Flavors, Acesulfame Potassium, Sucralose, Beta Carotene (Color)

Bu ürünü antreman esnasında içenlerin yazdıklarınıda okudum. Ancak benim kararım bu şekilde. Antremandan 1-2 saat sonra yada yatmadan önce myofusion şeklindedir.

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 18:48 ----------

Ayrıca zaten superpump250 kullanıyorum. Antreman boyunca bana yeteri güçü verdiğine inanıyorum. Bunu hissediyorum da. Antreman sırasında da sizeon kullanırsam çok fazla ve gereksiz yükleme yapmış olurum diye düşünüyorum. Amino Acid tabanlı bir ürün olduğundan , ister antreman esnası , ister antreman sonrası olarak kullanılabiliyor. Bende superpump250 kullandığım için tercihimi antreman sonrası olarak kullandım.

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

myofusion yuzde 65 whey icerir yanlış bilgilendirme yapmayalım:)

6. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    myofusion içinde yüzde 65 deil , 25gr protein bulunmakta. Nitro-tech kullandım , myofusion'dan daha fazla verim aldım. Neden çünkü beslenmeme ne kadar da dikkat etsem , kilomun 3katı protein alamıyorum 78kg 1.84boy , günde 234gr protein almam gerek. Sanırım bunun amacı myofusion'daki protein komplexleri soya,yumurta,süt gibi proteinler içerdiği için , günlük hayattaki besinlerden alamadığım proteinleri almama yardımcı oldu. Şuanki kombinasyonumu çok araştırarak oluşturdum. Umarım istediğim gelişimi sağlarım.

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Açıkcası kasları toparlama amacındaysanız glutamine, Musclepharm re-con gibi ürünleri tercih etmeniz daha doğru olur gibime geliyor. Size on supplementler.com da creatine ürünleri içerisinde. Ki yabancı sitelerde de creatine özelliğini ön planda tutuyorlar.

Tabi ki sizin tercihiniz.

tAyMoChyNn bunu beğendi.
  8. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Normaldir. İçinde creatin , amino acid , protein , karbonhidrat vs.. olduğu için çeşitli başlıklarda olabiliyor. Mesela 1-2 sitede de toz amino asit bölümünde karşılaştım. Bazı sitelerde performance arttırıcı kısmında. İçinde glutamine de bulunuyor. Sustamine™ (L-Alanyl-L-Glutamine), Magnesium Glycyl Glutamine.

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

içerdiği proteinin yuzde 65i whey tabikide genel olarak yuzde 65 demiyorum.ve 25 g bir scoopta yazdıgın bilgi bir scoop icin gecerli yuzdeye oranlarsan 70 küsür gibi bişi cıkar.

3katını kim söyledi yani o kadar fazla almana cok gerek yok bu forumu iyi araştırırsan kilosunun 0.8 katı protein alan arkadaşlarımız var...

günlük hayattaki alamadıgım proteinler demişsinde kac ölçek myofusion iciyorsun günde onu merak ettim...

10. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Protein katını yanlış belirtmişim , 3 katı değil 2 katı olması gerektiğini muscle&fitness dergisinde okudum , birçok arkadaştan ve antrenörümden de bu şekilde duydum. Kilosunun 0.8 katı protein alan arkadaşlar kendi tercihleridir. Paragrafta şöyle yazıyor; ''Maksimum kas büyümesi için günlük olarak vücut ağırlığınızın her bir kilosu başına en az 2 gr protein tüketin.'' Yani ortalama 156gr tüketmem gerekiyor. Günde 2 ölçek myofusion içtiğimi belirttim başlıkta. 100gr'ın %69.4'ü whey , Günlük değerin %50'si whey. Ayrıca şunuda belirtmeliyim yaklaşık 1 saat önce antremandan döndüm. 2 saatlik çok ağır bir antreman geçirdim. Antremandan hemen sonra 1 ölçek Size on içtim. Şuan yorgunluk mümkün olduğunca minimal düzeyde. Daha önceleri eve gelir gelmez kendimi yatağa atardım. Şuanlık görüşlerim iyi şekilde devam etmekte.

11. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

yorgunlugun olmaması şeker almandan dolayı size on daki.şimdi 2 g alabilirsin tabi ama 156 g 5 ögünde alınabilir .100 g 69u whey degil işte bunu diyorum proteinin yuzde 65 i yani 100 g icindeki 69 g ın yuzde 65 i o da 44 g falan eder.
    2 ölcek gayet iyi ancak şunu belirteyim 2 ölcek 50 g protein.106 g falan normal degerden alıyorsan supplement dısındaki proteini biraz artırmalısın.

tAyMoChyNn bunu beğendi.
  12. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet 5 öğün yiyemiyorum malesef , günümün büyük bölümü okulda geçiyor. sabah 9 akşam 5 . Sabah okula gitmeden 1 ölçek myofusion içiyorum ve yulaf ezmesi , light süt ve bal'ı karıştırıp yiyorum. Öğle yemeğini okulda yiyorum karbonhidrat+protein ağırlıklı , üzerinden 2 saat sonra light ton balığı yiyorum. Tabi herzaman olmuyor ton balığı genelde haftanın 3 günü. Okuldan dönüşte ya 250gr tavuk göğsü ya da yağsız makarna yiyorum ve 2 saat sonrası antremana gidiyorum. Antremandan 30dk önce superpump250 alıyorum. Antremandan sonra size on , Eve gelince üzerinden 1 saat sonra 250gr daha tavuk göğsü , sulu yemek olarak fasulye , nohut , mercimek vs.. Yatmadan öncede myofusion.. Genelde uygulamaya çalıştığım programım bu şekilde.

13. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    program gayet iyi.
    birkac sorum olacak ama bu konuda da yardımcı olmak isterim.ögle yemeginden 3 saat sonra ton balıgı daha iyi olur 2 saat kısa bi zaman geldi.ant sonrası myofusion iciyormusun?
    beslenme güzel sabaha yumurta koyarsan daha güzel olacagını dusunuormbench_O

14. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    antremandan sonra myofusion içmiyorum. Size on içtiğim için gerek duymuyorum. İçindeki protein, amino , creatin vs.. spor sonrası yeterli proteini sağlıyor vücuda , zaten antreman sonrası size on , 1 saat sonrası tavuk yiyorum. Gece yatmadan öncede myofusion:)

15. TheBest

TheBest Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Ben size on u ıntra workout yanı antreman sırasında içiliyor diye biliyordum.ayrıca bazı arkadaşlar antreman sonrası myofusion tuketılmez demıs , yapılan birçok araştırmada whey ile kazeini ant sonrası bırlıkte tuketmenın daha faydalı olacagını ıspatlamıstır. ayrıca %65 ı whey proteın ıcerır.

16. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    How to use SIZEON MAXIMUM PERFORMANCE!!

SizeOn is meant to be taken on training days WHILE you train. Mix one scoop in 20-30 ounces of cold water and sip throughout your workout. Should the need arise add more water as necessary throughout your workout for proper hydration.

Antreman gunlerinde Antreman "SIRASINDA" kullanilmalidir.1 olcek size-on ile 550-800ml suyu karistirarak kullaniniz, ayrica icerken uzerine su eklemeniz duzgun hidrasyon acisindan gereklidir.

Kaynak: bodybuilding.com

umarim anlasilir bir aciklama olmustur.

17. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar lütfen üstteki yorumlarıda okuyarak yorum yazın. Size on'u neden antreman sonrasında kullandığımı üstte yazdım. Ayrıca myofusion antreman sonrası da içilir. Neden içilmesin ki %65 whey var içinde ve kaslar iyice yandıktan sonra proteine ihtiyaç duyarlar bunu hepimiz biliyoruz gayet antreman sonrası içilir. Benim içmeme sebebim tekrar söylüyorum , size on'u antreman sonrası kullandığım içindir.

Sayfayı Paylaş