Gaspari Amino Max 8000 mi Universal Amino Beef mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve adamentium tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle body ile uğraşmadığımı belirteyim. Boks yapmaktayım. 2 ay sonra maçlarım var. Bu 2 aylık süreçte haftada 6 günlük bir antrenman temposuna girmek durumundayım. Ve antrenman yorgunluğunu minimuma indirerek verimli antrenman yapmak niyetindeyim. Kg fazlam olmadığı için beslenmemde bir problem yok , karbonhdirat ağırlıklı , protein alımıma da doğal yollardan dikkat ederek maddi imkanlarımın el verdiği ölçüde iyi beslenmeye çalışıyorum. :)

Şimdi soruma gelince sizler kadar bilgili olmadığım aşikar ancak yaptığım ve yine bu forumdan okuduğum bilgiler dahilince Bcaa nın ve creatine in antrenman sonrası toparlanma sürecini hızlandırdığını okudum. Optimum Nutrition Creatine Powder ürününü satın aldım. Bcaa almak için ürünleri araştırırken ve tam Gaspari Bcaa 180 tablette karar kılmışken bu aşşağıdaki iki ürünün bu Bcaa dan daha yüksek değerlere sahip olduğunu gördüm , ekstra amino asitlerde mevcut içerisinde. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Ve tercihen bu iki amino asit ürününden birini tercih edecek olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ? Ürün değerleri hemen hemen birbirine yakınlar. Universal bazı amino asit değerlerinde daha fazla değere sahip , bunun yanı sıra ekstra amino asitlerde içeriyor. Universalin bodybuilding.com yorumu 8.4 , Gaspari 9.2

Universal Amino Beef :

Tablet adeti: 400
    Bir porsiyon: 2 Tablet
    Porsiyon adeti: 200

Bir porsiyon değeri:
    Vitamin A: 25IU
    Vitamin C: 8mg
    Niacin: 2.6mg
    Vitamin B6: 2mg 

Amino asit profili (100 gr)
    Esansiyel Amino Asitler
    L-Leucine (Branched Chain Amino Acid): 3,900mg
    L-Isoleucine (Branched Chain Amino Acid): 1,700mg
    L-Valine (Branched Chain Amino Acid): 2,800mg
    L-Threonine: 2,100mg
    L-Lysine: 5,100mg
    L-Phenylalanine: 2,300mg
    L-Tryptophan: 300mg
    L-Methionine: 1,200mg
    L-Histidine: 1,200mg 

Esansiyel Olmayan Amino Asitler
    L-Arginine: 7,300mg
    L-Aspartic Acid: 6,200mg
    L-Alanine: 8,800mg
    L-Cysteine: 500mg
    L-Glutamic Acid: 11,300mg
    L-Glycine: 20,100mg
    L-Hydroxyproline: 9,700mg
    L-Proline: 11,100mg
    L-Tyrosine: 900mg
    L-Serine: 3,400mg

Gaspari Amino Max 8000 :

Servis adeti : 5 Tablet
    aminoasit miktarı 8000 mg

Hidrolize Laktabulmin
    L-Leucine
    Taurine

100g amino asit profili :

L-Alanine....................1938 mg
    L-Arginine...................1026 mg
    L-Aspartic Acid..........3914 mg
    L-Cystine......................646 mg
    L-Glutamic Acid..........6536 mg
    L-Glycine......................798 mg
    L-Histidine....................722 mg
    L-Isoleucine (BCAA)..2508 mg
    L-Leucine (BCAA)...35066 mg
    L-Valine (BCAA).......1748 mg
    L-Lysine.....................3458 mg
    L-Methionine................838 mg
    L-Phenylalanine...........1178 mg
    L-Proline.....................2432 mg
    L-Serine......................1938 mg
    L-Taurine..................31000 mg
    L-Threonine................1862 mg
    L-Tryptophan...............532 mg
    L-Tyrosine..................1330 mg

Universal 2 tablet içerikte hemen hemen aynı değerleri sağlıyor. Ancak acaba bu ürünlerde kağıt üzerinde yazanlar ne kadar objektif ve doğrudur bu konuda hiçbir fikrim yok ?

2. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle Gaspari Amino Max 8000 içinde extradan Taurine var.

adamentium bunu beğendi.
  3. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Tavsiye için teşekkür ederim. Yanlız anlamadığım bir konu var Universal Amino Beef in yukarıda vermiş olduğum değerleri 2 tablet için mi ? Yoksa 100 gram için mi ?

Eğer 100 gram içinse günde kaç tablet almalıyız ? Yine aynı şekilde Gaspari Amino içinde geçerli bu durum ? Yukarıda verilen değerler 100 gram değerleri galiba ? Bu durumda önerilen servis miktarlarından alacağımız değerler ( Universal için 2 , Gaspari için 5 ) oldukca düşük değerler olmaz mı ? Bu yukarıda verdiğim değer tablosundaki değerlere ulaşmak için kaç tablet kullanmalıyız ?Bilmediğim için soruyorum bu arada yanlış anlaşılma olmasın :)

Şayet durum böyleyse zannediyorum Gaspari Bcaa almam daha mantıklı bir tercih olacaktır ? Ciddi ciddi kafam karışmış durumda duh :)

Gaspari BCAA 6000 / 180 Tablet

Gaspari'nin yeni nesil ürünlerinden... 4-1-1 ideal oranlı... Bir serviste 6000 mg BCAA...
    B6 ve B12 Vitamini ilaveli...

Servis: 6 Tablet
    B6...... 4 mg
    B12.....100 ug
    L-Leucine 4000 mg
    L-Valine 1000 mg
    L-Isoleucine 1000 mg

Son Kullanım Tarihi : 10 / 2012

Son düzenleme: 3 Mart 2012
  4. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum bak Gaspari Amino Max 8000 104TL alacaksın rahat edeceksin. İçinin rahat etmesi açısından söylüyorum. Bir çok suplement satan yere gidip arkadasındaki değerleri ve içeriklerini karşılaştırma fırsatım oldu. Gaspari bir adım önde. Antremandan önce 5 ve sonra 5 tane içeceksin. Hapların büyük olması seni korkutmasın ufacık su birikintisiyle bile boğazından löp diye kayıp yutabileceğin şekilde yapmışlar.

Bak benim suplement kombinem şu şekilde belki sana yardımı dokunur:

Antreman günleri sabah 1 ölçek Syntrax Whey Shake. Antreman'dan 45 dak. önce 1 ölcek Scitec Nutrition Mass 20. Antreman'dan 30 dak. önce Gaspari Nutrition AminoMax 8000 5 tane ve 5 gr Gaspari Qualitine Creatine. Antreman sonrasında Gaspari Nutrition AminoMax 8000 5 tane, 5 gr Gaspari Qualitine Creatine, 5 gr Gaspari Glutamine Powder ve 1 ölçek Syntrax Whey Shake. Yatarken 5 gr Gaspari Glutamine Powder.

5. ertenna

ertenna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    tam olarak ben de bu iki ürün arasında kaldım tecrübeli abilerim,kardeşlerim ve hocalarım tecrübelerini paylaşırsa kararımızı verebiliriz.

6. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Universal Amino Beef te domuz jelatini mi ne vardi.

7. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    yaa yuh yaa bilmeden sallıosun ne cahil arkadaslar var bide bilmeden yorum yapıolar kardesim öle bise yok normal hap zaten domuz jelatinliler bizim ülkemize ithal edilmez

S3R0XaT ve BioMech bunu beğendi.
  8. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Gaspari amino max 8000 kullanmadim ama ben de onu sepetime ekledim

9. DenizKendigelen

DenizKendigelen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Deniz
    Yer:
    istanbul
    .

Yok be kardeşim heralde yoktur :) bende kullanıyorum sığır ciğeri var içinde hatta biftek kokusu bile geliyor tablet den inş yoktur

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:14 ----------

ayrıca universal belli başlı bir marka domuzu nereden çıkarttın abi benide korkuttunuz peçeteye sarıp 1 saat bekle biftek kokusu geliyor domuz felan yok ayrıca ben kullanıyorum protein tozu ile amino beff çok ta güzel amino asit herkese tavsiye ederim

10. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    adamentium
    senin yapmış olduğun sporda sürekli sarf edilen bir efor vede belirli bir ritim var dolayısıyla ihtiyacın olan şey kalp ritmini hızlandıracak olan bir supplement creatin doğru tercih bunun yanında amino asit düşünmede güzel ama bunlar seni antremanda bir nox ürünü kadar hızlandırmaz senin istediğin konsantrasyon ve performans kafanı karıştırmak gibi olmasın ama benim tanıdığım çoğu boksör noxplode den başka birşey kullanmazlar çünki bu supplement tam onlara göre olduğu için ama illede yok ben zaten creatin aldım onun yanına illede amino alıcam dersen amino 8000 derim hiç değilse onun için taurin var kaba tabirle anlatmam gerekirse red bulun en etken maddesi bu seni bir ölçüye kadar hızlandıracaktır ama noxploede ise bir karışım içinde creatin taurin bcaa arjinin karbonhidrat tozu vs. kompleks bir supplement daha çok işine yarayacağını düşünüyorum.

11. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    ben 20 gündür falan kullanıyorum bu ürünü, yanına gaspari myo protein ve amino fx kombine ediyorum biraz hacim artışı sagladı bana. beslenmede aksam 6 ya kadar gerçekten iyi bir beslenme, 6dan sonrası iş yerinde tost, hamburger vs.

Sayfayı Paylaş