Gainerli sabah antremanı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 22 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Hepimizin iş hayatı ya da okul hayatı yüzünden spor aksayabiliyor ya da gün içerisinde farklı saatlere atmamız gerekebiliyor.Benim merak ettiğim şu sabahleyin antreman yapmak.Öğrenemek istediğimde bunun gainer ve protein tozuyla edilmiş bir kahvaltı ile mümkün olup olmadığı.6.30 da yapacağım antreman için en az bir buçuk saat önce etmem gerekir normal bir kahvaltıyı.Yani 4.30da kalmak gerekir en az.Bu yüzden bana gerekli olan karbonhidratı gainerden alıp gainerdan aldığım protein yetmediği için üstünüde whey ile tamamlamak sonrada antremana gitmek istiyorum.Bu tarz bir antreman yapmamda sorun olur mu? Birde vücudun gaineri sindirme süresi ne kadardır?

2. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bence bi sakıncası olmaz kaslar dinlenirken gelişio ama k.h yi ii alman lazım antrenmanda enerji lazım nede olsa ....

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İdmanda sana gerekli olan enerjiyi karbonhidratlar verir.
    Özellikle kompleks karbonhidrat alımı ile idman için gerekli olan enerji uzun bir sürece yayılarak kullanılır.

Sabah kalktığımızda kas glikojen depoları nispeten boşalmıştır ve kan şekerimiz düşüktür.
    O nedenle sabah kahvaltılarının gün içerisinde etkili performans göstermemiz için önemi son derece büyüktür.

Eğer vücuduna gerekli karbonhidrat ve dolayısıyla enerji stoğunu yapması için gerekli süreyi vermessen, hem idmanda istediğin performansı sağlayamassın hem de idman sonucu kas kaybın büyük olur ve yarardan çok zarara uğrarsın.

Normalde karbonhidrat alımından en az 1-1.5 saat sonra idmana başlamak idealdir.
    Gainer için bu sürenin çok kısalacağını zannetmiyorum.
    O nedenle spor veya beslenme saati düzenini dikkate almanı öneririm.

castorpollux bunu beğendi.
  4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    anladım benim hayalimde kalkar kalkmaz gainerimi atıp salonun yolunu tutmaktı bu biraz kötü oldu.yani kahvaltı yapıp gitmem pek farketmeyecek .peki gaineri alıp 1 saat daha yatmak bana kilo olarak döner mi uyuyabilirmiyim bilmiyorum ama uyuduğumu var saysak.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kilo olarak dönmez..
    sonuçta aldığın enerjiyi idmanda yakacaksın..
    sadece yaktığından fazlasını alırsan yağ birikimi başlar..

6. Calendil

Calendil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Merhaba, yazdığınız yazıya biraz geç bir cevap vermiş olacağım ama bu forumda yeniyim.
    Bu konuşmanın benzerini doktor olan ev arkadaşım ile daha önce yapmıştık size bana ne söylediyse direk aktarıyorum:
    İnsanların strese karşı en dayanıklı oldukları zaman sabah yeni kalktıkları zamandır, çünkü srtesle mücadele eden **** hormonu (şu anda adını hatırlayamıyorum) kanda en ço o zaman bulunur.
    Fakat bu ve benzeri hormonların kandaki fazla konsantrasyonları aynı zamanda kalbe de fazladan yüklenir.
    Bir kişinin sabah spor yapması durumunda kalp krizi geçirme riski çok daha fazladır.
    Umarım geç gelen mesajım elinize ulaşır, başarılar.

Sayfayı Paylaş