gainerla paralel göbek nasıl önlenir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sayter tarafından 14 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,
    maksadım flood değil, ama araştırdığım kadarıyla tam bir cevap göremedim...ve sizlerin de düşüncelerini almak istedim...
    gainer kullanmadaki amaç kilo almak diye biliyorum ve kullanıyorum...fakat yemeklere fazla yüklenmişim ki göbeğimi çok öne çıkardı...
    ve forumda mekik çekmenin göbeği incelttiği değil, kaslandırdığını söylüyorlar...
    bana bu konuda ne yapmam gerektiğini söyleyen olursa çok sevinirim.nasıl düz bir göbeğe sahip olabilirim bu saatten sonra? gainer kullanımını mı bırakmalıyım?

2. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    valla gainer falan bilmem..tek gerçek şu var...vücut kullanmadığı şeyi yağa çevirir....
    demekki çalışmanla paralel değil beslenmen..ve vücut kullanamadığı için sonra kullanırım diye yağa çeviriyor.

senin kaslarının gereksinimi olan atıyorum 450 gr karbo ise ..sen gider 700 alırsan tabiki yağlanırsın...insülün hormonunu kullanmayı bilmezsen yine yağlanırsın..

göbeği eritmek için süper doğal besinler var...forumda araştırıp bulabilirsin..bunun yanında göbeğin en iyi ilacı koşu..

tabi yine herşeyin direği beslenme...oyunu kuralına göre oynamazsan (beslenme dengesi) boşuna terlersin

3. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler verdiğin bilgiler için.
    başlayalı 2 ay oldu ve dediğin gibi kilo yapsın diye kalorisi yüksek ne varsa yedim, içtim...sonunda da göbeklendim.kilom 62 boyum 1.85 ve göbekli biri oldum, genişliceğime :) bi ara hastalandım 15gün kadar gidemedim bodye.
    bu saatten sonra ne yapmamı önerirsin...programıma kardio eklemelimiyim? hergün mekik mi çekmeliyim? gainer mı yoksa %100 protein tozu almalıyım?

4. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Boy ve kg oranın dengesiz şuan.. 2 ay kısa bir süre BB için.. Biraz daha sabırlı olman gerek... Günlük laalori ihtiyacını aşarsan, kesinlikle yağlanmaya başlarsın...

Hergün mekik yapılmaz... Dinlenmesi gerekir mide kaslarının... Senin gainer kullanman lazım boy ve kg'a bakınca...

5. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kasların çalışma ve dinlenme ilkelerini öğrenmen lazım..

bunun yanında dediğim gibi beslenme bilgisini çok iyi öğrenmen gerekiyor....besin gruplarını..hangi saatte ne yenir ne yenmez gibi...

vücudun enerji sistemlerini...nasıl işlediğini...vs vs

hepsi forumda mevcut sadece araştır oku

yanlış hatırlamıyorsam yılda 7 kilo saf kas kütlesi kazanabiliyor vücut ona göre....

sadece ağırlık kaldırmakla bitmiyor bu işler..çok bilgi lazım...

kolay gelsin

6. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısınız...geceleri yatmadan hemen önce makarna bile yedim, bisküvileri çikolataları geceleri tükettim... çabuk etkisini görebilmek için...forumu araştırınca gördüm ki 1.5 saat önce yenmesi önemliymiş makarnanın sindirim sistemi için...şeker barındıran karbonhidratları da sabahları, yada direk antreman sonrası almak faydalıymış...bir insanın kilosunun 4katı kadar saf karbonhidratı geçtiğinde kilo kazandığını okumuştum yine...eğer öyleyse kendime bir besin tablosu oluşturup 250 gr karbonhidratı geçmemeliyiym(kendime göre) ?

konuyu özellikle açtım ki benim gibi kilo almak isteyen ve yeni başlayan arkadaşlar da hataya düşmesinler, sizin gibi bilgi arkadaşların bilgilerinden faydalansınlar...şu yanılgıya düşmemeliyz diye düşünüyorum, kilo almaktan kasıt yağ kütlesi ve göbekse, en az zayıflamaya çalışanlar kadar dikkatli olmalıyız(diyet süt, diyet peynir, yumurtanın sadece beyazı gibi) yoksa benim gibi düşük omuz, olmayan göğüs ve küçük kol...fakat önde duran anlamsız bir göbeğe sahip oluruz...

teşekkürler tekrar

7. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Yemegini kalori ihtiyacina gore yiyip spordan sonra gainer alirsan kaliteli kutle alirsin. Yag birikimin olmaz.

8. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    ihtiyacım olan kalori fakat şeker ve yağ oranı düşük kalori mi?
    akşam saatleri için özellikle yatmadan önce? mesala corn flakes + light süt veya lifalif + light süt gibi?

9. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    mısır gevreği yeme..mısır kan şekerini hızlı yükseltir..mısırın kendi şekeri yetmemiş üstüne ayrıca şeker eklemişler.....özellikle bimdeki öyle.... buda gece yendiğinde yağlanma demek...ayrıca Türkiye'ye tonlarca genetiği değiştirilmiş mısır yıllardır itelenmekte....mısır ve türevlerini tüketme derim!

yulaf daha iyi bir seçenek..

10. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilgi için nestlenin corn flakes almştım geçen gün sabah 75 grını 250gr sütle içtim.akşam da yatmadan yine yaparım diyodum...en azından sabahları yiyim ozmn...aslnda corn flakesin içinde şeker ynlzca 8gr, buna ek olarak 80gr karbonhidrat...ama dediğini dikkate alıcam sağol

Sayfayı Paylaş