Gainer yerine yüksek kalorili yiyecekler ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kc551 tarafından 20 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kc551

kc551 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Body başlamayı düşünüyorum tekrar. Hardline ProGainer 4,5 kg almayı düşünüyordum tekrar ama şöyle bir şey aklıma geldi...

Bu üründen günde 1 porsiyon yani 5 ölçek kullanıyordum, 170 gr'a tekabül ediyor bu da. Siteden kalorisine baktım 924 kalori ediyor bu 500 cc sütle..

Şimdi ben şöyle düşünüyorum, "yanlışım varsa lütfen düzeltin bunun için açtım konuyu zaten :)" ülker dankek magma diye bir ürün var mesela yiyen vardır. 9 tane ufak ufak kekler var ve bu keklerin hepsini yediğimizde ürün paketindeki bilgilere göre 633 kalori yapıyor.. Fiyatı da uygun zaten. Ben bundan 2 tane rahat yerim zaten 1 gün içinde.. 1266 kalori civarında bir şey ediyor..

Daha az parayla daha fazla kalori almış olurum.. Amaç da kalori almak değil mi zaten ?

Yorumlarınızı bekliyorum.

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    tam olarak aynı değil. kaloriyi neyden aldığın önemli.
    öteki türlü en kolay kalori alma yolu metro-snickers tarzı aburcuburlar

bu arada bende gainerı pek mantıklı bulmuyorum.
    B vitaminleriyle iştah açarsınız sonra sağlıklı biçimde çok yiyerek yavaş yavaş kilo alırsınız

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    içinde şeker olan ürünleri almanız demek aşırı anlık insulin salgılatma sonrası yağlanmanız demek. Glisemik indeksi düşük olan gıdalardan çok yemek önemli kilo alma sırasında. Onun yerine sabah 1 tencere yağsız makarna veya pilav yapın. Gün içinde 2 saatte bir yiyebildiğiniz kadar yiyin. Yanına da tavuk ekleyin. o kadar...

Kalori aynı şey olsaydı kilo almak isteyen herkes 2 saatte bir hamburger menü patates kızartması, cips çikolata vs. yerdi.

4. kc551

kc551 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Zaten sağlık faktörünü gözetmeksizin kilo almak isteyen kişi hamburger vs. yiyor kilo almak için.. Onlar kilo almanın baş etkeni.. :)

2 saatte bir hamburger menü vs. yiyip de kilo alamayan kişi yoktur bu dünyada. Alamıyorsa da kurt vs. gibi sağlık problemleri vardır.

Aralarında sanırım tek fark sağlık faktörü. Biri sağlıklı kilo alımı için diğeri değil.

5. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    gainersızda olur fakat makarna pilav gibi besinlerin yanında birde ganier almak kilo almak isteyen bir kisi icin gercekten inanılmaz sonuclar verebiliyor tabi metopolizma hızıda önemli

6. kc551

kc551 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

İşte ben de bunu merak ediyorum. Makarna pilav yanında bol kalorili yiyecekler yesek de aynı sonuç alınmaz mı ? Olay burada kalori mi ? Nedir yani bu gainerların püf noktası ?

7. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    olay kalori olsaydı kalori herseyden alıyoruz aslında gerek protein gerek yağ gerekse karbonhidrat olay burda karbonhidrat büyümeyi saglayan 2 sey var sporcularda biri protein digeri karbonhidrat (ikisinin işlevleri farklıdır) simdi soyle bir örnek vereyim sana midene hangisini almak daha kolay gainer mi 2 tabak pilav mı ? :)

Sayfayı Paylaş