Gainer-Whey

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sosunaverenso tarafından 2 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar, bilgisine guvendiğim tecrubeli bi abim söyle bişey anlattı ; Protein az Karbonhidratlı diyetlerde alındıgında Olan kas kütlesini korumakdan ileriye gidemiyor ve Gelişemiyor, kas gelişimi için yeterli protein ile birlikde enerji için kullandıgımızdan geriye kalacak yukseklikde Karbonhidratlı ((enerji için kullanımından geriye kalan karbonhidratla birlikde yeterli protein = kas gelişimi )) yani yukset karb. sart.. Bunlar dogruysa, kas geliştirmek için öncelik Whey değilde Gainer tercih edilmeli diye düşünüyorum.. Sizin bilgileriniz fikirleriniz neler ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    evet bunu bende merak ediyorum banada mantıklı gelen bu bakalım bilgili arkadaşlar ne dicek

3. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Evet Gainer tercih edilmeli zaten ama bu forumda gördüğüm kadarı ile herkes gainer'a karşı. 2 ölçek gainerdan alacakları besin değerlerini gerçek hayatta almak daha kolaylarına geliyor sanırım. Üstelik onu alırken yediğin yemeğin kana karışması ve sindirilmesi daha geç olacaktır ! G A İ N E R C A N D I R :cool:

4. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Düzenli beslenme olduğu sürece Gainer gereksizdir ,fuzulidir ,para tuzağıdır.Gainer kullanıp kas kütlesi kazanılmaz (Şahsi görüşüm bu yönderdir )

cr7dossantosaveiro ve emqo33 bunu beğendi.
  5. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Düzenli beslenmeye zateb gainer olsun olmasın her sporcunun ihtiyacı vardır .. Vücut geliştirme antrenmandan 1 saat kadar önce alınan gainer normal beslenme üzerine %101 katkısı vardır . Kana karışma süresi ve alınan miktar olarak büyük avantaj olmasının yanı sıra bir protein tozu görevide görür. Ihtiyacı olana gereklidir olmayana gereksizdir. Her supplement öyle değil mi zaten.

6. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Normalde Gainer kullanımına karşı olsam da bazı Ektomorf arkadaslarda gerçekten iştah problemi olduğunu gördüm bu tarz durumlarda bir ek besin olarak ihtiyaç olabiliyor.
    Ancak kişinin kendini yemeye zorlaması gerekiyor.
    Onun dışında temel markaların kaliteleri genelde benzer olur. Dikkat edilmesi gereken husus, nutrition facts kısmının fiyat/performans oranı.

7. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlız ince nokta şu ; kas kazanmak için karbonhidrat proteinden bir adım önde duruyor veya gelişim için öncelik.. Ve en kolay en basit en iyi karb. gainer.. O zaman neden whey proteini ön planda ve gainer kötüleniyor anlamak güç

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Zayıf (bi deri, bi kemik ) kişilerin temiz bir şekilde kilo alabilmeleri için yüksek proteine ve kaliteli karbonhidratlara ihtiyacî vardır.. Ama bu durum hiç bir zaman gainer kullanılması anlamına gelmiyor.. Gainer bencede çok gereksiz.. Kas kazanilması için karbonhidrat tabiki gereklidir ama bu asla gainer olmamalı... EtrFimizda bize en iyi verim verebilcek bolca komplex karbon varken gainera gerek yok.. Peynir yer isen doymazsin ama ekmek arası peynir doyurur seni.. ve bunun için karbonu sıvıdan diyill katı gıdalardan almaya bakılsın... ben 53 kilodan 72 ciktigim donemde bir kere gainer kullandim kullandigimada pisman oldum.. aldirdıgı kilolarada pek güvenmeyin. Saglıklı bir temiz büyüme için en son tercih olmalı

9. Burak Başaran

Burak Başaran Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ekmekten karbonhidrat sağlamak da nasıl bir mantıksa bu sporda, onu da benim aklım kesmedi kardeşim. Hani makarna de, lapa de, ne bileyim bulgur de kısır de.. Ama ekmek yersen doyarsın mantığıyla mümkünse bir daha tavsiede bulunma insanlara... Herkesin metabolizma hızı farklıdır. Kendimden de bildiğim üzere günlük çok fazla karbonhidrat tüketmediğim sürece kilo alamıyorum. Kas kütlesi kazanıyorum fakat yeterli seviyede değil. Neyse senin sorunu bilimsel olarak açıklamak gerekirse; Vücutta hammaddelerin tüketilme sırası herkesin bildiği gibi sırasıyla Karbonhidrat > Yağ > Protein şeklindedir. Düşük kilolu bir kişi için yakılacak yağ stoklarının zaten hemen hemen hiç olmaması durumda, vücut eğer yakacak karbonhidratı bulamazsa (ki ağır bir spor yapıyoruz ve karbonhidrat kullanımı tavan yapıyor) ilk olarak yağlara saldıracaktır. Vücudu yağsız birisini düşünün bu sporu yapıyor. Yoğun protein alıyor, vücutta protein fazlası var, yağ yok. Bu sefer Karbonhidrat ihtiyacı doğduğunda vücut proteinleri dönüştürmeye çalışacaktır. Bu hem kaslarınıza gidecek proteini alıkoyar hem de dönüştürme işlemi için vücudun ekstradan enerji harcamasına neden olur. Bu nedenle metabolizma hızı yüksek olan kişiler özellikle ve özellikle antranmanlardan önce mutlaka gainer kullanmalıdır. Yoksa aldığınız protein heba olup gidecektir. Bu durum tecrubeyle sabittir.

sosunaverenso bunu beğendi.
  10. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Ekmek anlamak için bir örnekti.. hangi kafayla yazdin bilemedim.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Senden hariç herkes ne demek istedigimi anlamıştır.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Burak Başaran

Burak Başaran Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Doğru diyorsun hocam da, bilen var bilmeyen var, yeni başlayan birisine bu sporda ne dersen onu doğru sanıyor uyguluyor bi daha araştırmadan. Sen şimdi burda ekmek dersin mecazen, bilmeyen bi arkadaş onu okur, gider karbonhidrat diye günde 2 tane ekmeği yer sonra oturur düşünür niye böyle oldu diye. Bak bu olur, abartmıyorum, olur...

Sayfayı Paylaş