Gainer + Whey yada Önce Gainer ardından Whey mi daha etkili olur ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ominous tarafından 21 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ominous

Ominous Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kas kütlesi olarka kilo almam için öncelikle aldığım karbonhidrat seviseyini yükseltmem gerektirğini öğrendim forum sayesinde. bende MEGA MASS 4000'in 4 kg liklerinden sipariş ettim amerikadan ve bugun elime geçti.
    ayrıca elimde 750 Gr lik Wieder CFM whey proteinde mevcut.
    Şimdi Merak ettiğim olay şu eğerki kilo başına 2 gr protein gerekiyosa 70 kg yim gunde 35 gr proteine ihtiyacım var şimdi ben bunun hepsini CFM ile karşılaya bilirim ama MEga Mass in içerisindede protein mevcut.
    BKZ

100 gr içinde %RDA* 1 porsiyon içinde %RDA*
    Enerji değeri 1563kJ/368kcal 3385 kJ/797 kcal

Protein 22 gr 50 gr
    Karbonhidrat 70 gr 129 gr
    Yağ 0 gr 9gr
    Vitamin E 6,5 mg 65 10 mg 99
    Askorbik asit 32 mg 53 59 mg 98
    Thiamin 0,8 mg 57 1,4 mg 99
    Riboflavin 0,4 mg 25 1,6 mg 99
    vs. vs. vs.....

eğer bu iki ürünü aynı anda kullanırsam CFM yi normal dozajından düşük kullanmam gerekecek yoksa protein Boşa gidecek.
    bunların iki birdenmi kullanılmalı ( iyi bir kullanım dozajı hesaplanarak) yoksa önce birini bitirip daha sonda diğerine normal kullanım dozajlarıyla devammı edilmeli.
    forumda Creatin Protein ve amino nun nasıl kombine edilebileceğine dair bilgi mevcut ama GAiner ile Protein in kombinasyonunu bulamadım :) Nasıl bi kullanım planı daha çok işe yarar danışmak istedim . teşekkürler

( edit: 1 bucuk senedir düzenli idman yapıyorum ve 55 kg den 70 kg ye geldim bu süre zarfında bilgilerinize :) )

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bence en ekonomigini yapmisin, protein hemen idman sonrasi gainer da kalan zamanlarda kullanilabilir. boylece proteini uzun sure kullanabilirsin.

3. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yeniyim ve bu tur mesajlardan bilgi sahibi olmaya calisiyorum. Ancak sanirim burada bir hata yapmissiniz.

Sanirim 140 gram proteine ihtiyaciniz var. Ama bir yerlerde okumustum; kilo basina 1.5 gram hesap ediliyordu galiba.

Hataliysam simdiden ozur diliyorum.

4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    proteini gün içinde almaya çalış azar azar gaineer ıda aynen

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    burada bir yanlıs var ,
    günde 35 değil 140 gr protein ,kilo başına 2 gramdan 140 .

Bir öğünde 25-30 gr protein alımı uygundur vg ye yeni başlayanlar için.

Karıştırmışssın sanırım bir öğünde alman gereken protein miktarı ile günde alman gereken protein miktarını .

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    2 ürünün de kullanım amaçları ve zamanlamaları farklıdır..
    gainer'i idman öncesi öğünlerde kullanabilirsiniz böylece idman için gerekli kaliteli karboyu ve enerjiyi depolamış olursunuz..
    hemen idman sonrası boşalan glikoljen depolarını doldurmak adına basit şeker alımı yapmanızı (komleks ürün olan gainer'ı değil) ve bir süre sonra da whey kullanmanızı öneririm..

kilo alma probleminiz varsa (çok zayıfsanız) gainer'i idman sonrası bir öğünde daha kullanabilirsiniz.
    Ancak beslenmenizi kesinlikle bu 2 ek besin üzerine kurgulamayın almanız gereken 150 gram proteinin yarısından fazlasını doğal yollardan karşılamaya çok özen gösterin..
    Çünkü protein alımında çeşitlilik çok önemlidir ve vücudun tembelliğe ve hazır besin alımına alışarak istenmeyen tepkiler vermesini önler..

Despo bunu beğendi.
  7. Ominous

Ominous Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pardon ben yanlış yazmışım 140 gr protein alınması lasım
    ama ben sordugum soruya hala devap alamadım
    yani ben şimdi idmandan once ve sonra 1 er porsiyon protein alırsam ve gainer de kullanırsam gainerin içindeki protein nedeniyle protein posiyonu 3 e çıkmış olacak yani şimdi ben porsiyonların miktarlarını azaltmalımıyım sırf gainer dada protein oldugu için ?

8. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo başına 1-1.5gr protein yeterli. Vücut ağırlığının yaklaşık yarısı kadarını bu ürünlerle karşılarsanız, diğer yarısını fazlasıyla doğal besinlerle karşılayabilirsiniz.

Antremandan 1 saat önce megamass, antrenmandan sonra (ana öğünden sonra) 1 ölçek whey yeterli gelecektir.

Megamassın oranını yazdığım şekilde ayarlarsanız fazlasıyla yeterli olur.

Ominous bunu beğendi.
  9. Ominous

Ominous Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler yardımın için. Megamass ın oranı derken tek porsiyonmu demek istedin herhalde. artı whey ide ana öğünden sonra yani idmandan önceki öğün den sonra ve antremandan hemen sonra olamk üzree iki porsiyonmu almalıyım

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    antremandan önce alacağın gainera göre diğerlerini ayarla..
    kafan karışmış..sana hesabını yapayım..umarım daha da karışmaz..

gram olarak kilonun 2 katı çıkan toplam proteinden (70 kg isen 140 gr protein eder) gainer ve yemeklerden alacğaın proteini çıkar ve alacağın whey miktarı çıksın ortaya..

gainerdan diyelimki 25 gr. protein alacaksan bir porsiyonda..
    140-25 = 115 gr senin whey (cfm) ve hayvansal gıdalardan alacaın protein miktarı..
    yatmadan ve sabah whey alsan..25gr.dan 50 gr. eder..
    115-50 = 65 gr. hayvansal gıdalardan alacağın protein...
    65 gr protein içinde 300 gr tavuk yemen bunun için yeterlidir..
    yada 200 gr tavuk 100 gr peynir..

cenksoydan ve Ominous bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş