Gainer ve Protein tozu hakkındaki düşünceleriniz

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve yagizyesilyurt tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yagizyesilyurt

yagizyesilyurt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Oyuncu
    Yer:
    İzmir
    Evet arkadaşlar herkes fikirlerini belirtebilir Gainer kullanımı hakkında sizce kullanılmalı mı yoksa Protein tozu alıp karbonhidrat ağırlıklı mı beslenilmeli ?

2. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde kafamı karıştıran bu. Ben gainer kullandım fakat verim alamadım. Şimdi araştırdım forumuda karbonhidrat ağırlıklı beslenip protein tozu almak daha cazip geliyor. Hem ekonomik olarakta daha avantajlı. Karbonhdiratı zaten karşılarız makarnadır, pilavdır.. protein o kadar kolay değil tavuktu, ton balığıydı. Ben böyle düşünüyorum.

3. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Gainer lar para israfıdır derim hep hala da söylüyorum :) ( şahsi fikrimdir ) gainer lar bir makarna,pilav,yulaf ezmesi,patates vs kadar kaliteli ve doğal degildir emin olun. İlla ki supplement alınacaksa , protein tozu alınır karb. olarakta doğal yiyeceklerde karsılanır. Ki cok ucuza gelir , 1 paket makarna 1.25 tl civarı. Protein olarak en ucuz hayvansalda tavuk göğsü , bir ölçek whey de 30 gr protein var sayarsak , bu hemen hemen 150 gr tavuk göğsüne denk gelir. 150 gr tavuk göğsü de 2,5 tl civarı her gün yesen ayda 75 tl yapar. Protein tozları genelde en fazla 52 porsiyonluk olur , tavuk göğsünü 52 gün kullan , 130 tl yapar. Protein tozuna göre hesaplı. Ekstra peynirdir yumurtadır vs dersek hemen hemen protein tozu fiyatını 10-20 l geçer , kii zaten protein tozunun yanına da ıvır zıvır almamız lazım. Hesaplı olan doğaldır (bence) hem protein tozlaıın supplementlerin uzun vadade kullanımının ne tür sonuclar doguracagı konusunda bilgi henüz bilinmiyor araştırma yapılıyor , supplemente baslamak bence suan iyi degil biraz zaman gecmeli ve bilim araştırıp sonucu bulana kadar dogal beslenmekten yanayım. Ama illa ki alınacak sa , protein tozu olabilir.

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    sadece bir hesap hatasini duzelticem.protein tozlarinda servis sayisi max degil min 50. dusuk olan sytha6 ve hardline. ama optimum 72-75 servis,prostar 80 servis. tavugun ve tozun yeri farkli. gun icinde mutlaka tavuk tuketmeliyiz,ana besinimiz oldu artik :) protein tozu cabuk hucrelere ulasmasiyla antreman sonrasi kullanilabilir ki o da tercih meselesidir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bekci bunu beğendi.
  5. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    72-75-80 porsiyonluk protein tozlarının ffiyatlarıda faşiş sekildedir :)) onları soyleme gereği duymadım hardline bile 52 porsiyonla 169 tl fiyat istiyor düşün artık :)

6. yagizyesilyurt

yagizyesilyurt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Oyuncu
    Yer:
    İzmir
    Benim görüşümde bu yöndedir yani protein tozu alıp gün içerisindeki öğünleri karbonhidrat ağırlıklı düzenleyip yemek daha mantıklı. Gainer ürünlerinin coğu yüksek oranda yağ ve şeker içeriyor gereksiz diyr düşünüyorum

7. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar biraz aklınızı kullanın anlattınız kadar basıt olsa tozları kaldırmak lazım sıze soyle dıyım bı ay toz yerıne tavuk yıyın dıger aynı beslenme ıle toz kullanın farkı gorun tozda sadece proteın yok vucut ıcın gereklı vıtamın ve amıno asıtler var sı bı weider aliyorsunuz bcaa sindan tutta b vitamıne kadar herşey var tavukdan sadece proteın alırsın ama weiderden her bişeyi alırsın sadece proteınle vucut yapılsa herkes arnold olurdu başımıza bu işin incelikleri var yani tavuk makarna yıyıp bı noktaya kadar gelırsın ondan sonra ben nerede hata yapdım dıye aynanın karsısına gecer kendıne sorarsın benımle baslayanların kolu 44 benım nıe 40 dıye
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    soruna gelcek olursak cabuk kilo almak istersen gainer ben uzun vade dusunuyorum dıyorsan toz al bak sen gaıner alırsan 65 kıloysan 2 ay sonra duzenlı beslenme ve gaınerın bıtınce 73 74 kılo olursun sen toz alırsan 65 kılo aynı beslenme ıle olcagın 68 69 dur taş catlasa ama bıraz yaglandırır ektoysan fazla sıkıntı olmaz yanı bıraz kardıo ıle atarsın yagını bence al ben 56 kılo baslamıstım gaınersız 65 kılo olmustum gaınerler 70 e gelmıstım 1 ayda normal bı beslenme ıle sımdı toz var 78 den 80 olmak ıcın ugrasıyoz ıste gaıner olsa hemen alırsın ama orası farklı ayrıca gaıner gıbı beslenmessın cunku o kadarını 65 kgdekı adamın vucudu kaldırmaz sen gunde 300 gram makana yıyıp 250 300 gramda tavuk tuketemen kusarsın buyuk ıhtımal daha bunun yanıdna suyu var peynır vs var kısaca dogal beslenmek daha ıyı tabıkı ama toz kullanırsan her zaman bır adım onde olursun cunku sen hem dogal hemde toz takvıseyızle 2 kat daha ıyı oluyorsun

8. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi şöyle bir hatan var , tavukla protein tozunu karşılaştırman cok sacma ve acık ara tavuk onde gider neden dersen tavuk doğal besindir , saf ve doğal. Protein tozu her ne kadar doğal densede denatüre olmuştur , fabrikada işlenen birşeye kimse doğal diyemez bütün doktorrlar söyler ki ambalajlanmıs herşey katkılıdır.Katkısız yazar katkılıdır efendım katkılı otesi yoktur. Sen sadece tavuk yersin tabii ki sadece protein alırsın , o zaman sadece tavuk yeme ? boşuna mı diyorlar doğal beslenmede protein + yeşillik yiyim diye salata vs. Bol yeşillikli sebze salatası + tavuk yedin mi protein tozuna acık ara fark katar. Bunun farkını gorebilmen için ise , dediğin gibi 2 ay salata + tavuk ye ,aminoasite mi ihtiyacın var? neden kapsül hap vs alıyorsun yumurta varken ? 2 ay sadece protein tozu kullan farkı gor. Protein tozunu bırak 500gr da olsa kas kaybedebilirsin (kaybedebilirsin) diyorum bak. Çünkü , tavuk proteini ya da herhangi doğal bir proteinle toz bir degildir , vücudunu birine alıştırman lazım değiştirdiğinde vücut ters tepki verir kim ne derse desin.Denemeden kımse de laf atmasın denedıkten sonra yorum yapsın ;) yani toz mu doğal mı arasında kesınlıkle ve kesınlıkle doğal derim. Ölene kadar toz kullanamazsn her türlü iddasına da girerrim , ama ölene kadar zaten doğal beslenıceksın nokta :)
    Not: En az 3 ay supplementle yapılan vücut daha sonra supplement bırakılıp doğal beslenmeye geçince ister istemez vücut az bir kas kaybeder , çünkü supplementinn içinde bir çok bileşen vardır , doğal beslemede her gün o bileşenleri alamayabilirsin buda az bir kayıp verebilir. O yüzden doğal beslenmeye vücudu alıştırmalı ona göre hareket etmeliyiz. Supplementeri kesınlkle kotulemıyorum ama olmazsa olmaz degildir.Onlarsızda vücut yapılır yeter ki , neyi ne zaman yeneeceğini hangi besınde ısıme yarayan ne var bunu bilmek gerekir.

9. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Hangi gainer 2 ay gidiyor acaba? 1 ayı çıkarmıyor Optimum gibi bir markanın ürünü.

10. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ben tavukla karsılastırmadım sız karsılastırmıssınız bence karsılastırmaya cevap verdım toz tavuktan ıyıdır boyle dusunceler cıne gırmeyın beslenme onemlı dıyoruz ama oyle bı yazmıssınızkı toz gereksız gıbı gelıyo ınsanlara sen kolunu 40 yapana kadar toz kullan yada kullanma sana kalır o ama kullananada hesap sorar hale gelmisiz tozla tavuk aynı katagorıye bıle gıremez cunku bır tozun ıcınce 6 7 cesıt proteın barındırır tavukdaysa bu sayı düsüktür dedıgım gıbı bak yesıllık ye dıyorsun yesıllık sana bcaa b vıtamı vs kazandırmaz dıger yedıgın seylerde az bır mıktar alırsın alabılsende bak soyle bı ornek verıyım kırmızı ette kreatın vardır ama 3-4 gram kreatın ıcın atıyorum 1.5 kılo kırmızı et yemelısı yada bı cay kasıgı kreatın almalısın fark burada ıste yanı toz ayrıca kolaylıktırda suan tozu 250 tl degıl abd fıyatlarıyla sunsalar herkes kullancagı gıbı kotuleyenlerın sayısıda azalacaktır yanı sen toza pahalı onun yerıne dogal beslenın dıyebılırsın ama olmasada olur dıyemessın cunku toz kesınlıkle lazımdır zaten sızın toz kullanmanız ıcın cok ıyı beslenmenız lazımkı bı toz alıp bır daha o kadar yol katedebılesınız dıyelımkı 180e 70 kılosun kullanmasanda olur dtabı adamın kılosu 90 o karbo ve proteını nasıl karsılıcak bırazda olaya boyle yaklas yanı dogal beslen kalanı tozla kapat ne kdar dogal beslenırsen beslen uzerıne toz katarsan daha ıyı olursun bu boyle aksını ıdda eden yanılır yanı ayrıca mıde rahatlaması olur sahsen benım kılom 78 cıvarı 80 gelıp gıdıyo ben kılo bası 2 gram proteın alan bı ınsnaım ve kılo almaya urastıgım ıcın ayrıca yuklenıyorum karboya e mıdeme yer kalmıyo ama ben bı antreman sonrası bıde sabah kalkınce bı shake attınmı 25 gram proteın tozdan süttende yarım lıteden 15 gram alsam 80 gramı dırek karsılamıs oluyorum kalanı makarnanın yanında tavuk balık etı ton balıgı vs bunlardan karsılıyoruz ıste dostum cok buyuk bır kolaylık yanı ayrıca kana cabuk karısır antreman sonrası su ıle ıcersen 15 20 dk cıvarı sanırım bu oran tavukda daha gectır yanı sen antreman sonrasu toz ıcmeyıp tavuk yersen oda 1 saatte kana karıssa gereken buyumenı saglayamassın yanı 1 cm buyucekse 0.6 cm buyur yanı ama sen tozunu ıcıp ondan 40 45 dk sonra tavukunu yersen 1 cm buyuceksen 1.4 cm buyursun gıbı bırsey olur

rko1907 ben ılk basladımda hardlıne almıştım o zamanlar gunde 10 olcek kullanın dıyordu 5 olcek 5 olcek kullanınca bu bana fazla geldı cunku 5 olcekde 225 grama denk gelıyodu ve 160 karbo 50 gram proteın verıyodu bende bunu boldum yanı gunde 4 olcek aldım tam tersı bana 2 ay yettı bende o cıvarda 5 kılo falan almıstım yanı pakettekı gıbı kullanırsan cabuk bıter ve hızlı kılo alacagın ıcın gobek yaparsın yanı kalorı hesabı yaparak almıstım 2500 kalorı alıyorsan ustunu tozla kapattım gıbı bırsey oldu

11. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Tozlar , tamamen kolaylık sağlayabilir , vakti olmayanlar için ideal olabilir , söylenildiği gibi de ek besindir. Olmazsa olmaz degildir. ;)

12. rafetx

rafetx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar weider gainer 1800 tarzı ürünler kullandim kesinlikle kullanmayin idrarda tıkanıklık aşırı derecede terleme bir sürü sıkıntısı var biraz fazla para verin adam akıllı protein tozu kullanın mümin kardeşler.

Sayfayı Paylaş