gainer tarifi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve melikcan12 tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. melikcan12

melikcan12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba spora yeni başladım.16 yaşındayım,boyum 1.75 kilom 60 evde yapılacak gainer tarifi istiyorum.Fakat çiğ yumurta tarifi var hepsinde bazıları hastalık yapar falan diyor arada kaldım.O yüzden süt,yulaf,muz,bal bunları karıştırıp spordan sonra içsem faydası olur mu acaba ?

2. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Gainer işi biraz sakat. Hem normal gainer gibi olmaz hem de şeker oranı yüksek olur. Protein kaynağı olarak yumurta kullanabilirsin. Fakat yumurtanın akını sıvı halde kullanman gerekli. Sıvı yumurtada A vitamini bulunur. A vitamini fazlası da karaciğeri yorar, saç döker. Yani Gainer yapmak sakıncalı. Ama beni bağlamaz illede isterim dersen tarifi şöyle. Bir rondo/miksere 5 yumurta beyazı, 1 sarısı atacaksın. 200-300ml süt koyacaksın. Yarım ortaboy muz dilimleyip hepsini çekeceksin. Bu karışım gainer kadar etkili olmasa bile kilo aldırır. Sabah aç karnına uyanır uyanmaz yada antrenmandan hemen sonra yapabilirsin. Yatmadan içersen aşırı gaz yapar. Ayrıca her gün muz yiyeceğin için kabız da olursun. İşin özeti gainer satın al ama evde yapma. Sıkıntılı :)

3. byormantik

byormantik Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    protein tozun varsa 100 gr yulaf+1 tam muz+400ml süt+1 ölçek protein tozu blenderda çek iyice gainer olur fakat çiğ yumurta ile hiç deneme hasta falan olursun

Bekci bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ayynenn

5. mecnun12

mecnun12 Üye