gainer mı whey mi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve clubberfree tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar bi arkadaşım body e gidiyor ve kg sini arttırmak istiyor hocasıda buna gainer al demiş p tozu alma demiş whey p.tozu şimdilik sana gerekli değil kg alman lazım önce demiş
    ya benim bildiğim whey protein tozu ile kg almak daha yararlı kas bazında kg alıyorsun bende whey protein alıcaktım arkadaş hocam böyle dedi deyince kafam karıştı
    sizce bizim ne almamız lazım bizim kgmiz zayıf kg almaya çalışıyoruz whey proteinmi yoksa gainermı değerli üstadlar yardımcı olursanız sevinirim

2. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başladıysan ilk 2-3 ay bişey alma derim gainer kompleks şekerden oluşan çok az whey takviyeli ürünlerdir ve burası türkiye olduğundan ucuz ürünlerde değiller ürik asidini zenginleştirmek için birebir önce hareketleri nizami yapıyormuyum kaç tekrar yapıyorum doğru yapıyormuyum diye araştırman bu ürünleri araştırmandan faydalı zaten 1 sene sonra hocandan bile iyi biliyor olacaksın ürünlerin neye yaradığını.
    Önceliğin beslenmene dikkat etmek olsun antrenman sonrası yıkımla savaşmak için antrenman sonrası protein ve karbonhidratı sakın kesme.

clubberfree bunu beğendi.
  3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler cevap için dalix 3 ay bitti bu sporda 4üncü ay bitmek üzere dedikleri gayet iyi yapıyorum zaten bayağ proteinli besleniyorum ama kilom75 150 gr protein ihtiyacım olduğundan onu tam karşılayamıyorum 100 gr zor yiyorumdur günlük yemeklerimde p. tozu ile bunu 150 gr a çıkartıp hacim kazanmak istedim ama arkadaşımın hocasının gainerı tavsiye etmesi ilginç geldi ben whey protein düşünürken onun hocasının gainer al demesi beni düşündürdü o yüzden konu açıp yardım istedim

4. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bence biraz daha bekle protein ve gainer kullanmak için , protein her insan için lazım ama abartma hem cebine hem böbreklere zarar,sana tavsiyem gainer ve whey proteini kombine kullanmak olacak gainer kutularından kürek kadar ölçekler çıkar 200-300 gr a kadar kullanman tavsiye edilir bence bunu yapma antrenmandan 1 saat önce ve hemen sonra vücut karbonhidrat ve protein ihtiyacı duyar bu nedenle 1 ölçek takriben 30 gr proteine 3 whey ölçeği yani 90-100 gr gainer ilave ederek ihtiyaç duyduğun karbonhidrat ve proteini almış olursun.

5. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Benimde 4. ayım 55 kilo ile başladım şu an 67 yim. Whey kullandım. Gainer bence gereksiz karbonhidrat almak protein almaktan çok çok daha kolay. Whey kullanıp karbonhidratı besinlerden al derim. Pilav, makarna, patates, yulaf çok güzel karbonhidrat kaynakları. Eğer adam gibi beslenemiyorsan ben bunları yiyemiyorum diyorsan whey almanında anlamı kalmaz o zaman gainer al derim.

6. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar hem whey ile hem gainerı ikisini bir arada almaya zaten maddi gücüm yetmez ben gene 1 ay daha bekleyip beslenemeye özen göstercem biraz bu 1 aydan sonrada sanırım whey alırım ondan sonrada birde öyle deneriz

Sayfayı Paylaş