gainer kullanıp kullanmama konusunda yardım....

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hernan77 tarafından 18 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar 175 cm boy 80 kg ağırlığım var. uzun zamandır kilo alma problemi yaşıyorum buda gelişimi olumsuz etkiliyor. yani düzenli çalışmama rağmen gelişim konusunda aynı verimi alamıyorum. buda herşeyi etkiliyor. ağırlık arttırımı falan vs. şuan elimde 1.5 kg whey var. buna ilaveten gainer alsam ve kombine etsem yağsız kilo alımıma yardımcı olur mu? ve gainerler arasında en iyisi weiderın ama pahalı hardline kullanmayı planlıyorum görüş ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.....

2. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gainer alıpta yağlanmadan kilo alman çok zor.Hani gainer larda hep yazar ya '' Yağsız Kas Kütlesi '' işte o hikayedir.Ben kürden önce ve kürle beraber progainer kullandım.Çokta işime yaradı ama senin dedğinin gibi yağlanmadan kilo alınmıyor...
    Benim sana tavsiyem Creatine + Glutamine + Whey Protein kürü yapıp bunu en az 6 hafta uygulaman yönünde olucaktır. ;)

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    açıkçası hiç glutamin kullanmadım belki etkisi olur. bunuda düşünebilirim. teşekkürler...

4. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Gainerların farkı karbonhidrat içermesi değil mi?Öğünlerindeki lifli gıdalardan karb. alımını arttır,hazır şekerli şeylerden uzakdur bence onun yerine parayı da başka yerlere harca.Yemek yemek çok güzel birşeydir. :p

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yemek yeme konusunu hatırlatmaya gerek görmüyorum, bunun dışında, gainer la beraber creatin çok güzel olur,

Ben olsam kilo aldırıcıyı sadece sabah kahvaltıdan sonra veya öğün arasında(iştah kesmez ise) ve idmandan bir saat önce yüklü olarak alıp, ant. dan 45 dakk. önce creatin, antrenmandan sonra da protein alırdım. Sabah yenilen öğünler ve alınan kalorilerin yağa dönüşmesi çok zor, birde ant. öncesi alınca zaten bunu yakacaksın + creatinle beraber çok iyi kuvvet ve enerji artışı sağlayacaktır, zaten creatinlerin genelde üzerinde karb. lı takviyelerle kullanılması önerilir.

Şöylede birşey var, anatomik yapı olarak kilo almaya çokta müsait olmayan bünyeler gainer ile yağlanmıyor ben 2-3 kişide gördüm bunu, ama ben onlardan değilim kilo aldırıcı kullandığım zaman hafiften göbekte belirginleşiyordu.

Sonuç olarak ben olsaydım bu şekilde kullanırdım.

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Hernan amaç minimum yağ ile kilo almak ise gainer önermem. Yok ben hacimi yapayım, nisan-mayıs gibi sıkı bir diyete girer, bayağı bir kısarım diyorsan başka. Şahsen gainer yerine creatine+glutamine kombosunu öneririm. 1.5 kg whey sana yetmeyecektir büyük ihtimalle, ama bu üçlü 2 ayda farkını gösterir diye düşünüyorum. Daha önce bunları kullanmadıysan özellikle(kendi etkileri+psikolojik etki). Bunlara geçmeden önce çalışmaya bir hafta ara verip, vücudu biraz dinlendirebilirsin. Sonra, beslenmeyi de sıkı tutarak, daha önce denemediğin set/tekrar sayıları ve çeşitleri ile(süper/tri/negatif vs...) vücudunu şoka uğratıp, gelişimini devam ettirebilirsin.

Sayfayı Paylaş