gainer-şeker- karbonhidrat

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sergio_Aguero tarafından 5 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar yakın zamanda gainer alacağım. özellikle şeker oranı düşük ve karbonhidrat oranı yüksek gainerlara bakıyorum ancak akfama takılan bi soru var. bu gainerlarda karbonhidrat kısmında şeker oranı yazıyor ama saf olan karbonhidratın yağpısı ne acaba basit mi yoksa kompleks karbonhidratmı ? mesela gaspari real mass ürünü içindekiler bölümü
    :
    İçindekiler: Glikoz Polimerleri, Protein Karışımı(Whey Protein Konsantresi, Whey Protein İzolesi, Yumurta Albumini, Süt Protein İzolesi, Kısmi Hidrolize Whey Protein), Pirinç Proteini Konsantresi, Esmer Pirinç Proteini Konsantresi, Taurin, Kakao Tozu, L-Glutamin, Potasyum Sitrat, Ayçiçek Yağı, Mısır Şurubu Parçacıkları, Sodyum Kazeinat, Mono ve Digliseritler, Dipotasyum Fosfat, Tri-Kalsiyum Fosfat, Soya Lesitini, Tokoferol, Doğal ve Yapay Aromalar, Ksantan Gamı, Mısır Nişastası, Kalsiyum Sitrat, Dipotasyım Fosfat, Selüloz Gamı, Trikalsiyum Fosfat, Magnezyum Aspartat, Vitamin ve Mineral Karışımı(Askorbik Asit, Nisainamid, Alfa Tokoferil Süksinat, Kalsiyum Pantotenat, Çinko Sitrat, Pridoksin Hidroklorid, Demir Fumarat, Tiamin Mononitrat, Riboflavin, Manganez Amino Asit Şelat, Beta Karoten, Bakır Glukonat, Folik Asit, Biotin, Potasyum İodid, Kromiyum Polinikotinat, Molibdenim Amino Asit Şelat, Selenometiyonin), Sodyum Klorid, Ganeden BC30, Sukraloz, Asesülfam Potasyum, Laktaz

ben bu içindekilerde kompleks karbonidratla alakalı birşey göremiyorum. siz ne düşünüyorsunuz acaba ?

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Glikoz Polimerleri diye belirtmişler ama ne olduğunu yazmamışlar, maktodekstrin veya dekstroz kullanılıyor genelde gainerlarda. İkiside basit karbonhidrattır. Maltodekstrin kompleks karbonhidrat olarak anılsa da glisemik indeksi 130 olduğu için basit karbonhidrat gibi çok çabuk sindirilir. Desktrozun glisemik indeksi ise 100.

3. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    o zaman gainer kullanmak gereksiz mi oluyor ? yani ben içindekini kaliteli karbonhidrat olarak düşünmüştüm öyle değilse kullanmaya gerek yok. kilo alma sorunum yok sadece yüksek kalori alımı için kullanacaktım ama onun yerinede pilav makarna yenmiyor işte

4. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ben şöyle yapıyorum yeteri kadar karbonhidrat almak için. yulaf ezmesini blenderdan geçirip toz haline getiriyorum. sütle karıştırıp içiyorum. ağız tadınıza göre muz, çilek falan da koyabilirsiniz. sütteki yağdan dolayı yağlı gelebilir ama bulk döneminde çok da sorun olacağını sanmıyorum.

Sergio_Aguero bunu beğendi.
  5. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    bende şuan kalori hesabı yapıyorum ramazandan sonra bulka gireceğim ama 3700-3800 kalori yeterli olurmu acaba ? günlük 100 gr yulaf 500 gr kuru pirinç 2 kaşık zeytinyağı kuruyemiş vs vs.

Sayfayı Paylaş