Gaba

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve sven tarafından 22 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar şu gaba ve benzeri şeyler Türk eczanelerinde satılıyormu? Eğer satılıyorsa piyasadaki ismi ne?

2. buyukbad_boy

buyukbad_boy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    gaba gamma aminobuytric asit eğer istanbudaysan kadıköydeki suply satan eczanelerin bi kaçında satılıyor orada araştır ben adını hatırlamıyorum bulmuştum büyüme hormonu aşırı derece artırıyo diye kullanmıştım bende hap şeklinde now gaba diye satılır içtikten 1-2 saat sonra acayip bi uyku ve gevşeklik hissi yaratıyo

3. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    günde 5 gramı büyüme hormonu üzerınde cok etkılıymıs celenbuterol le ıyı kombıne oluyormus...bench_O

4. ebben

ebben Üye

Beğenileri:
    220
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar mühendisi
    Yer:
    Danimarka
    slm gidici.

yazdiklarin bir söylenti, bunun üzerine yapilan deneylerde dogru düzgün bunlar tespit edilmemistir. Sorun GABAnin beyin kan-engelinden gecememesi

Normalde GABAyi stress ve panic atak lar icin kullanilir. ama fazla alinirsa nefes darligi ve dilin uyusmasina sebep olabilir

saygilar...

5. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    aynen ebben arkadasa katılıyor .Aynı zamande bu gabba madesının kokenı tahta cılası gıbı bırseye dayanıyor.v su anda narkotık uyarıcılar sınıfında saf olanı ve satmı yasak bıldıgım kadar.Ustunuzde bulunması durumda basınıza belada getırebılır cunku bıldıgım kadar narkotık uyarıcıların bazılarının ımalatında kulanılıyor.Ben emnıyet mudurlugunu web sıtesınde okudum

ebben bunu beğendi.
  6. Kerem2018

Kerem2018 Guest

Peki sayın hocam gaba büyüme hormonunu ne kadar tetikliyor ve ne kadar etkili oluyor acaba ?

7. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Gece yatmadan önce 5 gr. alınan gaba'nın büyüme hormonunu etkili bir şekilde tetiklediği ifade ediliyor. Deneyen arkadaşlar varsa bilgi alabiliriz bu konuda.
    Birde internette gördüm 1 er kiloluk toz halinde yurtdışından getirme gaba mevcut. 100 dolar zannedersem. Nasıldır o ürün kullanan varmıdır acaba ?

8. Amino

Amino Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Sven arkadas ,

ben biraz üstyazi konusundan cikiyorum ama umarim kizmassin.
    Bence Gaba kullanmak = parayi pencereden atmak gibidir .
    Gaba kullanmakda büyük bir vücut gelistirmesi , yag eritmesi yada büyük bir kuvet kazanma amaci ilen kullanmak istiyorsan sana simdiden pisman olacaksin diye bilirim ....
    Cünkü bence hepsi fark edecek kadar etkili degil .
    Uyuma kaliten yane derinligi biraz daha olacak ama bundan baska etki görecegini sanmiyorum .
    Eger kendine supplement almayi düsünüyorsan , sana Arginin ( L-Arginin ) tavsiye edebilirim .
    Cok güzel bir Pump veriyor .
    ( Burda simdi tam anlatmak istemiyorum cünkü asil konu baska birsey .....)

Train hard , feel good ....

9. serdar1980

serdar1980 Guest

Belki gaba tek başına çok etkili olmayabilir ama yanında GH Max ve glutamine yeterli miktarda kullanılırsa çok daha etkili olur. Tabii ki uyku çok önemli büyüme hormonu için.

10. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar bu başlık neden "Anabolik Steroidler" bölümünde?
    GABA bir çeşit amino asit değil mi?

Birde narkotik bir madde olduğundan bahsedilmiş. Sporcu gıdası satan internet sitelerinde ve eczanelerde satılıyor. Zaten bu bir supplement değil mi?

11. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

Arkadaşlar bu başlık neden "Anabolic Steroidler" bölümünde bulunuyor?

GABA bir çeşit amino asit değil mi?

Birde, bu ürünün narkotik bir madde olarak kabul edildiği söylenmiş.
    Bu diğerleri gibi bir supplement değil mi?
    Değilse neden sporcu besinleri satılan çoğu internet sitelerinde ve eczanelerde bulunabiliyor?

12. platoon

platoon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    gaba narkotikler sınıfına girmez.Ama narkotik sınıfındaki GHB yapımında kullanılır.Arkadaş bunu belrtmek istemiş.Yani kimse boşuna heyecan yapmasın :D

13. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.142
    Ödül Puanları:
    123
    Gelismek istiyenler, bilhassa vücutçular tarafindan çok kullanilan Growth Hormonu (büyüme, hormonu) gelistirici ve dönüstürücü bir preparattir. Beyindeki "Pituitory" guddesini faaliyete geçirir. 12 dakikada GH seviyesi artmaya baslar ve 90 dakikada en yük eviyeye çikar. Oral olarak alman günlük 5 gram doz, plazmadaki Growth hormon seviyesini arttirmaktadir. Özellikle Isveç'li sporcularin çok ragbet ettigi ifade edilmektedir. Clenbuterol ile kullanilirsa çalisma gücü fiziki kuvvet ve gelismeyi arttirmaktadir, l -2 graminin uyku verdigi söylenmekle beraber; fazlasinin da erken uyanmaya yol açtigi görülmüstür.

geçen gün okuduğum çıktıda zararlarından bahsediyordu ama burda öyle bir olaydan söz etmiyor çokda düşmemişler üstüne.

Son düzenleme: 26 Mart 2009
  14. ebben

ebben Üye

Beğenileri:
    220
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar mühendisi
    Yer:
    Danimarka
    benim anlamadigim yukarida arkadasin teki büyüme hormonunu tetikledigini yaziyor bu nasil oluyormus.
    ergenlik cagindan sonra beyin büyüme hormonu üretmesini kistmen veya daimi olarak durduruyor (kisiden kisiye ayri, besin ve sporla ilgili olay). bu olan miktarla ölene kadar gecinmelisin. Birde ergenlik cagi sonunda olan miktar yas 60'a varinca kiminde %60-80 azaliyor kiminde coooooook az saliyor. büyüme hormonu seviyesini yüksek tutmak icin takviya (enjekte) yapmalisin..
    bununda ayrica yan etkileri var, forumda ararsaniz bulursunuz, tekrar yazmaya gerek yok...
    testisleri tetikleyen/etkileyen maddeler olabilir ve testislerin testosteron üretimi cogalir.
    ama büyüme hormonu pituitary gland'e üretiliyor. hypothalamus HGHRH ve SST saliyor ve bunlar pituitary glandin az veya cok büyüme hormonu salgmasini sagliyor. vs vs vs
    Eger büyüme hormonunu fazlalastirmak icin hypotalamusu etkilemelisin, bu nasil olur bilmem ;) good luck...

saygilar...

15. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    gaba yı nasıl temin edebilirim ?

ozzyozan bunu beğendi.
  16. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    43
    arkadaşlar neden bukadar çok hormanlarınızla oynamak istiyorsunuz.zararını bile bile hormon alıyorsunuz ve bunada kılıf olarak bilinçli kulanımı öne sürüyorsunuz hormonun biliçli bilinçsizi mi olur sadece dostane bi uyarı

17. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    seviyorum böle şeyleri :) hobi biyerde

18. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu hortlatıyorum. şuan Ast gaba kullanıyorum. ilk iki kullanımda ani bir nefes darlığı ve uyuşma yaşadım. gidiyorum sandım. meğerse normal bir durummuş. alıcak kişilere duyrulur hemen tırsmayın :) etkilerine gelince bilmiyorum daha yeni kullanıyorum, iki günde büyünmez ki :)

tolgaozc bunu beğendi.
  19. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    1 aydır gece gündüz bu maddeyi araştırıyorum.Okumadığım ingilizce makale kalmadı.Sonuçları kısaca şöyle

-Deney farelerine verilen 5 gram intravenöz dozda gaba,büyüme hormonu seviyelerini tam %500 arttıryor.(Petty F, Kramer GL, Fulton M, Moeller FG, Rush AJ. Low plasma GABA is a trait-like marker for bipolar illness. Neuropsychopharmacology. 1993 Sep;9(2):125-32)

-Three grams doses of GABA increased HGH levels, but only if taken just before exercise. Without exercise, the GABA had no effect on HGH. [17] We should clarify the term exercise, test subjects were body builders; we are talking about a strenuous workout. If GABA can raise HGH levels, some of it may cross the blood brain barrier, perhaps only after exhausting exercise.

Deneklere egzersizden önce 3 gram gaba verildiğinde,büyüme hormonu seviyeleri artıyor.Egzersiz olmadığında gabanın gh üzerine etkisi olmuyor.Varsayım olarak verilen dozun ufak bir bölümü kan beyin bariyerini açıp görevini yerine getiriyor ama sadece tüketici egzersizlerden sonra.

-Several studies support the notion that taking oral GABA increases Human Growth Hormone (HGH). Two of the studies were published almost 25 years ago. They used a small number of test subjects. Yet they produced significant increases, HGH levels increased 500%

25 yıl önceki bir deneyde deneklere verilen Gaba sonucunda gh seviyeleri %500 artmış

-Buraya çok dikkat!
    oral GABA increases prolactin, a finding not emphasized in the promotional literature. Prolactin is the hormone that stimulates the breasts to produce milk. Although body builders want to build up their chest size, they probably don't want to do it this way.

Gabanın prolaktin(göğüslerdeki süt bezlerini uyaran hormon) seviyesini arttırabileceği,bunun göğüslerini büyütmek isteyen atletlerin istemiyeceği bir yoldan yapacağından bahsediyor.(Effect of gamma-aminobutyric acid on growth hormone and prolactin secretion in man: influence of pimozide and domperidone.
    Cavagnini F, Benetti G, Invitti C, Ramella G, Pinto M, Lazza M, Dubini A, Marelli A, Muller EE.
    [17] Medicine & Science in Sports & Exercise: Volume 35(5) Supplement 1 May 2003 p S271)

Kısacası oral yoldan alınan gaba kan beyin bariyerini aşamıyor.Aşmanın yolları var ileride yazıcam ama tam detaylı araştırmam lazım.

Umarım elle tutulur bişey bulurumda GH ler tavan yapar.

Sağlıklı günler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:44 ----------

Senin 5 yılda yaptığını veled-i zinanın biri geliyor 5 ayda yapıyor haliyle gıcık oluyon tabi.Lütfen yanlış anlama son derece haklısın bu konuda ama insan tamahkar bi varlık,hep daha fazla hep daha fazla..

20. AnimalPower

AnimalPower Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    gaba steroid grubunda ise neden supplementler arasinda satiliyor?

Sayfayı Paylaş