Güzelim Yabancı Diziler

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Karasan tarafından 12 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. kara maca

kara maca Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    bbc gercekten cok iyi is cikaran bir kanal. yeni james bond filminin ana karakterlerinden bazılarını bbc dizilerinde gorebilirsiniz hem filmden onceki bolumlerde hemde sonraki bolumlerde.benim favorilerimden birisi olan couplingde bir bbcsi dizisi.

2. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar öncelikle 1.5 saatlik 3 bölümden oluşan (Toplam 4+ saat) '' THE LOST ROOM '' adlı mini diziyi izlemenizi öneririm. Fox tarzı yapımlar içerisinde gerçekten öneme sahip, izleyenlerin gayet sevdiği bir yapım. Benimde çok hoşuma gitti, gizem ve macerayı süper yaşatıyor.

Onun harici tabiki favorim '' PRISON BREAK '' . Hastasıyım, bahar arasını bekliyorum ama çıldırmak üzereyim. 4. sezon 3.den daha parlak ama 1. sezon gibisi varmı ya........

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sezon arası ne zaman bitecek bilginiz var mı?

4. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Bir sonraki yeni bölüm, bu mesaj yazıldığından itibaren, tam tamına 31 gün 11 saat 56 dakika 1 saniye sonra Fox tarafından yayınlanıcak :D

Nisan 15-20 arası yani; çok heyecanlı bir yerde kaldı değilmi bonatschi , Scofield's Mom :D Sabırsızlanıyorum.

bonatschi bunu beğendi.
  5. deku

deku Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    43
    Fantastik türü sevenlere:
    Fringe:
    J.J.Abrams'ın yeni dizisi. X-files ve Alias karışımı.

Legend of the Seeker:
    Xena ve Hercules yapımcılarından: Büyülü kılıç, seçilmiş kişi, kötü büyücü gibi klişelerle donanmış olmasına rağmen güzel bir seri.

Ayakları yere basan hikayeler izlemek isteyenlere:
    Breaking Bad:
    Kanserden öleceğini anlayınca ailesine bakabilmek için uyuşturucu işine giren kimya öğretmeni.

Mad Men:
    1960'ların atmosferinde reklamcılık firmasının etrafında dönen bir seri. Aradan geçen elli yılda geçen sosyolojik değişimi göstermesi açısından çarpıcı. Amerikalıların 60'larda kullandıkları bir çok eşyanın bizde 80 hatta 90 larda bulunması düşündürücü.

The Mentalist:
    Polise olayları çözmesi için yardım eden eski sahtekar medyumun maceraları.

Komedi severlere:
    Curb your Enthusiasm:
    Bilhassa Seinfeld'i beğenenlerin izlemesi gerekir. George Costenza'nın gerçek kişiliği Larry David bu diziyi yazıp oynuyor. Dizi bitmiş olmasına rağmen yeniden bir sezon başlatıyorlar ve yeni sezonda Seinfeld kadrosu da bulunacak.

bonatschi bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Supernatural
    Smallville
    Lost

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    4 günde 3 sezonu neredeyse bitirdim bir 3. sezonun yarısı daha var hadi ilk sezon gerçekten biraz heycanlıda sonra çok saçmalamış bu dizi yahu zaten dizileri sevmeyen biri olarak herkesin lostta lost dediği en iyi dizi buysa zati diğerlerini iizlmeye gerek yok ama 5 sezounda izlicem işi yarım brakmadan.

dizide hiç yılan olmazmı ya adada kutup ayısı bile var bi yılan böcek sivrisinek yok . adamlar adaya düşüyor adanın "diğerleri" uçak düşerken göroyrlar ve adamın dediği şu " hey siz 2niz birizniz kuyrk kısmınındüştüğü yere diğeride diğerkısma gidin arasına karışın onlardan biri gibi "diyo yahu uçak düşüyo uçak içinden hayata kalırlarmı die düşünmek yokmu da diznin snarisleri maşalah her işi herişe mantıklı bağlamak için çorba etmişler olayı

8. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    Letsev lost'u mantıklı dizi diye izleme zaten lost'un olayı adada olan gariplikler(yılan olmamasıda bir gariplik:D) ama su var ilk 3 sezondan sonra bende izlemedim tadı kaçtı artık sürekli aynı durumlar.

the mentalist diye bir dizi izledim 8-9 bölüm kadar fox life veya dizi max olması lazım digitürk'te gerçekten cok hosuma gitti özellikle bas roldeki karakter mükemmel diziyi arastırmadım kaç sezondur oynuyor veya eskimi diye ama bulabilirseniz izleyin bence gerçekten cok orjinal...

letsev bunu beğendi.
  9. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    haklısın cloud, bide aynı dizi mantıkları.. insanı diziyi bikaç saat (7-8) ard arda iazleyince daha bi rahatsız edici ve göze batar oluyor... dikat edin hepsinin kafa ve göz mimkleri aynı tornadan çıkmış gibi hepsi standart .. ila gözleri konuşturacam diye öyle bi kasıyolarki insan izlerken yoruluyo bikerede direk cvp ver.. adam söz gelimi "hayır" diyecek önce gözleri 4 açıp iri iri bakıyo gözlerini titretiyo sonra biraz kafayı salıyo sonra bi garip surat herketleri daha sonra "hayır "diyo yahu sokakta kim böyle konuşur.. sevişme sahneleride standart yatakta veya çadırda geçenler direk öpüşerek başlıyo sonra 2 saniyede uzanıyolar sonraki görüntü kızın göğüslerini kapatan adamında belden aşaısını kapatan bi örtü kız ayağa doğrulurkende o örtüyü muntazaman göğsünde adamda belden aşağısında tutuyor sanki az önce her haltı yiyen başkasıymış gibi.. hadi madem çoluk çocuğu düşünüyorsun ozman doğal yap olayı kız ve adam örtüyü tutmadan doğrulsun ama mozaikle felan...

diğer şeyleri söylemiyorum bile adamlar miami belediye plajında gibiler saçlar başlarda yerinde vücutlarda desen deformasyon sıfır öyle kumsalda oturuyolar hani yani afet görmesek inanacaz. burda bi yağmur yağıyoda.. selden kırkılıyo etraf.. insanın orda olası geliyor ohhh ne aidat var ne kira derdi ne askerlik milet kocaşehirlerde açlıktan sürünoyr onlar açlık hatsalık yılan mılan hakgetire tek dertleri sawyer neyi çalmış biri çıldırsada adamın bi ucuna gitsek onu arasak. sonra fransız kadın olsa... birde ne mubarek adaysa her ay bi posta adam adaya düşüyo "ıssız adaya"

ha bide şu düğme meselesivar . 140 saniyedemi ne basılması gereken yoksa dünyanın yok olacağı felan . bi ara dedim yahu acaba bu çocuk diziside beni afedersiniz mal gibi izliyorum ciddiye alıp.. yahu bu düğmeyi yapan adamlar düşünmezmi "burası ısız bi ada bu düğmeye bascak adamlrın 2side bayılsa ne bilim kalp krizi geçirse bizmde ailemiz var bizde ölürüz delimiyiz manyakmıyız"diye hadi diyelim orda manyatik bilmene var onu kontrol altına aldın ee bağla otmatiğe nie mileti kasıpta kendinide yakıyosun.. bu benim düşündüğü ordaki koca adamların düşünemmesi ya benim deham yada adamların basitşeker eksikliği hani meyvede yiyolar gerçi neyse yani resmen senaristler miletle dalga geçmiş ve ben bi ara utandım ben niye bu diziyi izliyorum diye ve asıl işin ilginci neden herkes bu diziyi izliyor diye sanırım toplum piskolejisi bu olsa gerek çok tehlikeli birşey....

ohhh be rahatladımm :) eee günde 7-8 saatinizi ayırınca insan doluyor. okuduysanız teşekür ederim

Son düzenleme: 15 Ekim 2009
    Cloud bunu beğendi.
  11. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    letsev lost'a karsı baya dolmusun okurken koptum ahaha cok iyi yazmısın ileride senden dizi senaryosu bekleyebiliriz yani :D...

12. cemddd

cemddd Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Flash forward. Yakında Türkiye'de şifreli bir kanalda da gösterime giricek. Ancak youtube dan bölümlerini bulup izleyebilirsiniz. Birgün bütün insanlar 2 dk 17 sn.ligine bayılıp gelecekteki bir tarihte nerde olduklarını görürler...Kaçırmayın derim. Bu arada Lost'un ilk 3 sezonunu da favori geçerim.

13. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    En sevdiğim yabancı dizi lost çünkü orda bonatschi oynuyor şey pardon Terry O'Quinn demek istedim.

14. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Prison Break 'ı izlemeyen dizi izledim demesin...

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    vay be IT Crow izleyen birini daha gördüm.. ;)

geçekten çok komiktir..ah bide aksanları aşırı ingiliz olmasa ..izlerken hasta oluyorum aksanlarına :S

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    oz izlemeyen prison izlemesin derim :)

amerika hükümeti oz dizisini artan suç oranı karşısında çekmiş ve yayımlamış yayımlandıktan itibaren suç oranında büyük düşüş olmuş. hapisane dizisinde oz u tek geçerim.

sleepy, kimodedim ve Kan Mevsimi bunu beğendi.
  17. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bizdede kurtlar vadisi var işe yaramıyormu :D. şaka bi yana bizede kaliteli bir dizi şart demeki çünkü gerçekten milet deliler gibi dizi izliyor fatih terim dahil.
    ama benim düşüncem net en son herkes metediyor diye lostu izliyim dedim töbe etim dizi izleme

18. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Gülmek isteyenler > How i met your mother
    Aksiyon isteyenler > Prison Break, Lost
    Kurgu tarzı, gerçek dışı süper kahraman olaylarını sevenler > Heroes (beni baydı 2. sezonda )
    Çok boş vakti olanlar > Gossip girl

öneririm :)

19. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

Sagol flexor hocam ızlıyecegım dedıgın diziyi prison break tarzı dızı arıyordum bende.
    Ama Prison Break'ı ben aşk dizileri arasındada 1. sırada tutarım macera dızılerı ıarasındada dram dızılerı arasındada 1. sıraada tutarım :)

Diziyi biraz arastırdım ama prison breakla pek alakası hatta hıc alakası yok. O dumduz hapishane dızısı prison break ise akıl gızem dolu abısını kurtarmak ısteyen bır kısının dızısı Prison break 10/10 :D

Son düzenleme: 27 Ekim 2009
  20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    prison break de benim favorim ama habirede plan yapılmazki. aslında prison konuyu esaretin bedelinden almış. izlediysen baya benziyor oz un konsepti çok farklı fakat suç işlemeden önce izlemekte fayda var :)

Sayfayı Paylaş