Güzelim Yabancı Diziler

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Karasan tarafından 12 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, televizyonla aram heralde bir on senedir hiç ama hiç yok.
    Eskiden CNBC-E falan izlerdim (bu on senenin içinde oluyor, şimdi ona bile vakit ayırmıyorum)
    Uzun zamandır düşünüyordum, CNBC-E'de ne güzel diziler vardı, hala da var ama ben vakitsizlikte ve denk gelememekten izleyemiyorum diye.
    Sonra internet'te dizi indirme olayına kaptırdım kendimi.
    Parayı bastırdım ve rapidshare premium üyeliği aldım, daha önce neden almadığımı inanın bilmiyorum.
    Aylık, Euro yükselmeden önce 12 YTL falandı, şimdi olsun 14 YTL.
    Eğer limitsiz internetiniz varsa katbekat çıkartıyorsunuz.
    Günde 5 GB indirme hakkınız var, bu ayda 150 GB eder, hadi siz 120 GB indirin (bir kere başladınız mı valla indiriyorsunuz)

Sizlerle uzun zamandır uzak olduğum dizilerle ilgili keşiflerimi paylaşmak istiyorum.

1) Heroes 2. sezon, ilk sezonu parça parça izlemiş ve beğenmiştim, Marvel Comics'in sahibi yani en süper süper kahramanların yaratıcı Stan Lee'nin desteği ile hazırlanan, bir kahraman dizisinin 2. sezonu ilk sezon kadar olmasa bile hoşuma gitti, bir solukta izlendi.
    5 üzerinden 3 verebilirim bu diziye (tabii bu yerli bir dizi ile kıyaslanamayacak kadar iyi olduğu anlamına geliyor :D

2) Californication: Bence harika bir dizi, ben dizileri pek takip etmediğim için David Duchovny diye bir adamı tanımıyordum, bu harika dizi sayesinde onu tanımış oldum ve tanıdığıma cidden çok memnun oldum. Çok espirili, ama aynı zamanda düşündüren, keyif verdiği kadar olmasa bile hüzünlendirebilen on numara bir dizi.
    Çok yetenekli ama tıkanmış bir yazarın hayatına odaklanıyor.
    Kahramanımız, çok zeki, aşırı espirili, sevimli, tam bir kadın mıknatısı, ama o asla evlenmediği cocuğunun annesine aşık, onun peşinde koşuyor, kadının evlenmek üzere olduğu nişanlısı ile uğraşıyor, sataşıyor, ama bunu yaparken her iki tarafta seviyelerini bozmuyor, ortaya tatlı sert bir diyalog ortamı çıkıyor.
    5 üzerinde 4.5'luk bir dizi bence.

3) Dexter, efendi bir adam görüntüsünde, adli tıp uzmanı, dışarıdan ideal insan Dexter, ama aslında sosyopat bir seri katil.
    Çok enteresan, yeni başladığım ama umut vadeden bir dizi en az 5 üzerinden 4'lük bir dizi olduğu belli.

Sardırmayı düşündüklerim arasında, Nip Tuck, Six Feet Under, Entourage, Day break Sopranos var.
    Tabii hepsine fırsat bulabilir miyim bu şüpheli, çünkü toplamda 500'e yakın bölüm oluyor, Sex and the city'i falanda katarsam.

Ancak benim gibi fayda kriterine önem veren birisi için çok önemli bir getirisi var, dizileri ingilizce alt yazı ile izliyorum, hatta Heroes gibi çok alt seviye bir İngilizce gerektiren diziler için alt yazıya gerek bile duymuyorum.

Sözün özü İngilizce bilen arkadaşlar için dillerini mükemmelleştirmek için harika bir fırsat bu dizileri izlemek, ama dediğim gibi ya alt yazısız ya da ingilizce alt yazılı.
    Bir taşla 2 kuş vurulmuş oluyor böylece daha ne olsun???

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    dizilerle ilgili baslik da var forumda karasan,onu da incelemeni tavsiye ederim.

dexter in 2. sezonu muhtesem,soluk soluga izleniyor,hepsini bir anda indirme,meraktan hepsini bir anda izlemek zorunda kalabilirsin.

ayrca benim en favor dizim prison break,uzerine dizi tanimam.

son olarak eger antisosyal olmak istersen birde ps3 ve call of duty4 al,bir daha kiz arkadasinin bile yuzune bakmazsin:)

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Valla Saydam ben geriden takip ediyorum PS2'de sağlam bir oyun kolleksiyonum var, ama bu dizilere sardırdığım için yüzüne bile bakamıyorum meretin.
    Aslında teknoloji ile aram iyidir ancak ekonomik nedenlerle, PS2 ölü eşek fiyatına inince ona sardırdım, internetten istediğim oyunu indiriyorum, ama dediğim gibi vakit yok, bana 2-3 sene yetecek ve keyif verecek oyun stoğum var, ama zaman kısıtlı, bende tercihimi boş vaktimde dizi izlemekten yana kullanıyorum.
    Dizi bölümü gözümden kaçmış, eğer zahmet olmazsa, bu yazılanları oraya transfer ederseniz sevinirim, kuralları bozmayayım.
    Sen yazınca aklıma geldi, Prison Break, Lost, 24 gibi daha pek çok çevremin izlemem için baskı yaptığı dizi var.
    Yahu toplama vurduğumda ortaya 800'den fazla bölüm çıkıyor, ortalama 40-42 dakika desek (kimi diziler 30 kimi diziler 54 dakika)
    Bunları izlemeye ömür yetmez, ama olsun, ben azimle elimden geldiğince izlemek niyetindeyim, sonuçta advenced dil kursu gibi, dilime faydasını bilmek bile ayrı motive ediyor.
    Son olarak, bu dizileri toplu izlemek çok güzel ya, hiç bitmeyen, yada çok uzun bir film gibi.
    Daha güzel bir örnek, ay çekirdeklerinin içini çıkarıp çıkarıp sonra topluca yemek gibi :D

4. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Karasan Önceliğin Prison Break ten yana olsun derim ,
    1.sezon daki heyecan hat safhadaydı ,
    Gizemli ,Doğaüstü ,macera tercihin ise Lost bir numara ,
    Lost, heyecan olarak Prison Break'in yanına bile yaklaşamaz
    Bence önceliğin bu iki diziden yana olsun derim,
    Benim favorilerim ;
    1.Prison Break Aksiyon (heyecan)Aksiyonun Yanına biraz dram ve bolca zeka (gerçi 3.sezonda bunu pek göremedik)
    2.lost macera/gizem
    3.Dexter Suç (Seri katilleri öldüren bir seri katil'in hayatına farklı bir bakış ) micheal c. hall six feet under'da david fisher karakterini oynadıgını gördüğümde,Daha sonradan
    bir seri katili oynayacagı hiç aklıma
    gelmemişti dogrusu
    4. Oz (tabi artık yayınlanmıyor ama çok iyidi ,)

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Prison Break diziler içerisinde gerçekten ayrı bir yere sahip.yeni bölümlerini izleyecek vaktimin şu sıralar bulunmaması oldukça üzücü.

6. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    DEXTER ,PRISON BREAK ve tabiki LOST favorilerim.Heroes!a ısınamadım. ama dediğim gibi bu üçü kaçırılmamalı.

7. deku

deku Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    43
    Dizilerin Türkçe altyazılarını internetten bulabilirsiniz.
    www.[B]divx[/B]planet.com

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öneriler için teşekkürler, görülen o ki, herkesin başlıca favorisi Prison Break, Lost ve Dexter.
    Tesadüfe bakın ki, ben favorilerden başlamadım, 24'te süregelen bir çılgınlık, çok seviliyor, ona da sardıramadım bir türlü, ama şimdi en baştan izleme şansım olduğu için, sakin kafa izlersem eminim bende bağımlısı olacağım :D
    Dexter'da ilk 3 bölümü izledim, çok sevmedim, fikir çok iyi ama uygulama bana zorlama geldi, ve dizide bir darlık, sığlık hissettim.
    Yani Dexter'ın seks yapmamasını ele alalım, her türlü duyguyu başarı ile taklit eden adam neden bunu da taklit etmesin, çok gerekli durumlarda, yani zorlama bir kalıbın içinde yaşatılıyor hissi verdi bana, karakteri de çok sevimli bulmadım.
    Dün Californication'ı bitirdim, izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim.
    Dizileri www.divxm.com isimli bir siteden indiriyorum ve çok memnunum, zaten dizilerin içerisinde Türkçe alt yazıları oluyor, bende internette ingiliceleri indirip aynı dosya ismini verip İngilizce hale getiriyorum, belli durumlarda, zaten filmi duraklatıo Babylon'umdan yardım alıyorum.
    Californication ingilizce argo bilgimi ciddi anlamda geliştirdi.
    He shrivels my labia gibi bir lafı başka nerede duyabilirim :D

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    firsatin olursa dexter a bir sans ver karasan,ozellikle 2. sezon dan sonra bana tesekkur edeceksin.

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam Saydam, zaten ilk sezonu komple indirdim, kesinlikle izlenmeyecek kötü bir dizi olarak görmüyorum, bakalım adamımız neler yapacak ilerleyen bölümlerde!

11. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    prison break,heroes,lost
    3'ünüde takip ediyorum
    Lost'un 3sezonunu tamamen izledim
    4. sezonu sınavdan sonra yazın izlemeye başlıcam...
    Prison break Lost'tan önce vardı benim için
    Heroes;nasıl böyle kurgulabilir bilmiyorum
    Adamlar yapıyo... işlerini ciddiye alıp
    Senaryoyu ve bütünlüğü
    aynı bir uyuşturucu gibi
    kaynatmasını biliyolar...
    Bizimkiler kopya dizi yapmaya alıştılar rahatlar...
    Nerde tutan şey var türkiyede hepsi uyarlama
    uyarlama olmayanlarda aynı şekilde direk aşk meşk
    üçgeni...Insanı düşünmeye sevk eden bu ne yaa??
    diye kafasını karıştııran bi dizi yok...
    Aslında bende isterim bu 3 dizi kadar
    orjinal sürükleyici 1bölümünü
    kacırdığımda sabaha kadar limewire'de
    aradıgım bir dizi olsun...
    Ama yok...
    Napalım yani....
    Lost'un 4.sezonuna baslamayı
    sabırsızlıkla bekliyorum valla
    Bi kaptırdım mı bırakamayacagımı bildiğimden
    başlamıorum
    sınav yaklaştıgı için...
    Tnt adlı kanalda başlamıştı bu arada lost 1.sezonundan itibaren...

12. deku

deku Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    43
    Biraz eski olmasına rağmen Alias'ı da tavsiye ediyorum.
    J.J. Abrams'ın Lost'tan önceki dizisi.
    Bilhassa 1-3 sezonları müthiş tempolu, sonrasında biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

kimodedim bunu beğendi.
  13. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Ben biraz fantazi takılıyorum Robin Hood bbc dizisi :]. Bira ara biraz lostada baktım ama sarmıyor beni.

Karasana bu arada dizileri ya da oyunları indirmek için rapidshare üyeliği almana gerek yok. 2-3 iyi torrent sitesine üyelik bulabilirsen internet bağlantınının maximumum hızında dosya çekebilirsin. Ayrıca rapiddeki gibi ayrı ayrı 10 larca linki indirmekle uğraşmazsın. Tek seferde film iner sen başka işlerinle uğraşırsın.

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    MT doğru söylüyorsun ama bir ayrıntı var, şirkette hızlı ve sınırsız internet bağlantım var (aman patron duymasın) oradan indiriyorum, şirkette torrentten faydalanma şansım yok, evdede kotalıya talimim ;)
    Evde sınırsıza geçmek ayda 20 YTL maliyete neden olacaktı ve ben 2 ay sonra zaten evden çıkacam, dedim bununla uğraşacağıma 2-3 ay rapidshare üyesi olurum, daha pratik.
    Tabii ki torrent büyük rahatlık ama rapidshare azımsanacak bir hizmet değil, hızlı internetle birleştiğinde, zahmetsizce günlük 4-5 GB dosya indirebiliyorum, 12-13 YTL. karşılığında bu kadar veri almak fiyat değer anlamında süper benim için ;)

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    deku'ya katılıyorum..Alias'ı kaçıran çok şey kaçırmıştır..
    neredeyse tamamını izledim digiturk'üm varken..

hollywood dizilerinin artık neredeyse herbir bölümü sinema filmi kalitesinde..alias.ta onlardan birisi

16. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    dayanamadım bende bi kaç tavsiye veriyim dedim
    eskiden cine 5'de yayınlanan bi dizi vardı adı oz çoğu
    kişinin kulagında çınlamıştır bikez adı
    prison break'ten önce izlenmesi gerekir sahsımca
    gercekten daha sert...
    bunun yanında biliorum burası dizi baslıgı ama araya filmde
    katıyım american history x
    edward norton'a tapma sebebim;):D

17. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    lost'tan josh holloway(sawyer) dün beyaz'daydı
    çok sempatik adammış yau...
    dizideki sawyer'den farkı yok tavırlarının

18. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    How i meet your mother izleyen yokmu aranızda :D

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında oz u amerika devleti ve filim sektörünün ortak çalışması sonucu artan suç oranına istinaden hapisaneyi gerçek hali ile çekip ''bakın buralar böyle yerler suç işlemeden önce tekrar düşünün'' dye çekildi.

Ve bu diziden sonra suç oranlarında hatırlı miktarda düşüş olmuş

kimodedim bunu beğendi.
  20. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    how i met your mother harika bir dizi..sırf barney karakteri için bile izlenir.bi ara cnbc-e de two guys and a girl diye bi dizi vardı o daha bile iyiydi..indirebilirseniz kaçırmayın..ama six feet under çok ayrıdır..dizi hayatın ta kendisi resmen ama fazla duygusal bünyeler kaldırmayabilir,karakterler insanoğlunun bütün kederli duygularını ekrandan direk olarak yansıtıyolar..

Sayfayı Paylaş