güzel bir mix...

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve noble_man tarafından 9 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaşlar bende öğlen denedim valla tadı güzel :D nese geçelim tarife;
    ilk başta 10 tane yumurtayı ve yaklaşık 7-8 orta boy patatesi ayrı tencerelerde haşlıyoruz.
    haşlandıktan sonra yumurtaları ve patatesleri soyuyoruz.geniş bir kap içine 4 yumurtayı tam,6 sının sarısını çıkararak doğruyoruz,patatesleride aynı şekilde kap içine doğruyoruz.daha sonra 3 kutu light ton balığını suyunu süzerek kaba boşaltıyoruz.ardından 3-4 tane küçük salatalık turşusunu doğruyoruz.biraz marul+istediğiniz yeşillikler olabilir.üzerine bolca limon ve yeteri kadar sarımsak sosu,azıcıkta tuz.mayonezde konulabilir azıcık ama ben tavsiye etmem.1 kaşık kadar zeytinyağı koyuyoruz.baya büyük bir porsiyon çıkacaktır.şahsen ben 3 e bölüp 3 öğünde tüketiyorum.sizde kendi iştahınıza göre ayarlayabilirsiniz,afiyet olsun :p

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Buna 200 gr lor da eklersen herşey bir arada olarak bayağı iş görür. Antreman saatine uzak saatlerde vücudu dolu tutmak için uygun. Yalnız yumurta miktarını arttırıp, ton balığını azaltırsan hem daha ekonomik hem de daha besleyici olacak. 2 kutu ton balığı + 20 yumurta aynı fiyata gelecek. 20 yumurtayı bir günde tüketemeyecekler bunun yarım porsiyonluk halini de yapabilir. 1 kutu ton + 10 yumurta şeklinde.

3. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    beyler karışımı yapın ancak 1 porsiyon şeklinde yapın.yoksa çok kötü koku yapıyo.yani yiyebilecceğiniz kadar yapın,sakın fazla yapmayın,sonra çok pis kokuyo :oops: :cry:

4. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    ton balıklı makarna bile dayanmıyo ki patates salatası nasıl dayansın :D

Sayfayı Paylaş