Güvercin göğsü Rahatsızlıgı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gvn2112 tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gvn2112

Gvn2112 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler arkadaslar ve hocalar benim güvercin göğsü sıkıntım var sol göğsüm sağ göğsüme göre daha az gelişmiş yani eşit olabilmesi için nasıl hareketler yapmalıyım yada ne tür egzersizler yapmalıyım yardımınıza ihtiyacım var Teşeküler şimdiden :confused:

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Şimdi şöyle bir olay var kunduracı göğsü ve güvercin göğsü ikisine benzer hastalıklar ve herkes sık sık karıştırır bunları. Sen tarif et yani sol göğsün çıkık mı yoka diğerine nazaran içeri gömülü mü ? Mesela benim sağ göğsümün sol alt kemiği çıkık, genetik bir olay bizim ailenin tüm erkeklerinde var. Doktora gidince zamanla geçer falan dedi de spora falan başladım işte düzenli şekilde devam ettim göğüs hacimlendikçe kayboldu şuan neredeyse hiç belli olmuyor diyebilirim sana. Bu olay için belli özel hareketler yok. Bir spor salonuna yazıl orada hocanla konuş yardımcı olurlar zamanla kasların hacim kazandıkça o görünüm ortadan kalkar, kolay gelsin

metakorn bunu beğendi.
  3. Gvn2112

Gvn2112 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardes şöyle diyim bi spor salonundayım ama hocası felan yok bir köydeyim tek 1 tane spor salonu var oyuzden yani şöyle diyim sağ göğsüm tam olması gerektigi gibi ama sol göğsüm ona göre daha sönük hocanız varsa sorarmısınız ne tür calısmalıyım die yada ne yapmalıyım die
    dumbelllls

4. ibo437

ibo437 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yeni fark ettim durumumu 4-5 ay öncesine kadar kiloluydum belli olmuyordu şimdi boyum uzayınca belli oldu.doktora gitmeden önce size bi yazıyım dedim.
    Boyum 1,78 kilom 60 yaş 15 sizce kas yapsam düzelirmi yoksa doktora gitsem dahamı iyi olur.

http://imageshack.us/photo/my-images...oraf0084a.jpg/

5. Pektus Derneği

Pektus Derneği Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Marmara Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi
    Güvercin göğsü dışa çıkık, kunduracı göğsü içe göçüktür. İkisinin ameliyatlı çözümleri olduğu gibi ameliyatsız çözümleri de vardır. Çıkık olanlar için ortez / korse tedavisi, göçük olanlar içinse vakum bell tedavisi mevcuttur.

Sayfayı Paylaş