Güreşte Güçlenmek Mma tarzı bilenler bakarsa sevinirim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve undisputed01 tarafından 21 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    16 yaşında 1.76 boyundayım güreşte güçlenmek için yüksek ağırlıklarla tekrar yapsam 100 kg birini kaldırabilmek için boyumun uzamasında etkisi olur mu birazda kamburluk var pcden dolayı , güç antrenmanı yapmak istiyorum ayrıca
    birini kaldırırken en çok nereden güç alırız ?

2. egebahadir

egebahadir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    MMA la bayaadır ılgılenıyorum. Ankarada oturuyorum ama ne yazıkkı bır turlu mma (karma dövüş sanatı) salonu bulamadım. sorunun cevabıda ust bacak ve bel daha cok. 100 kg agırlık kaldırmanda boyuna etkı edebılır. Eger mma salonu konusundada sen bana yardım edebılırsen sevınırım ..

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yüksek ağırlıklarla ekses ağırlıklarla çalışmanın tabi ki "boy gelişimi "üzerine gelişme çağında olumsuz etkilerivardır...ama, bahsi konusu kilolar oldukca "yüksek ağırlık, yani onlarca,yüzlerce kgs olması babaında" ...yoksa 20-30 kgs ile doğru çalışmanın çok fazla bi tksisi olmaz...

eğer "güreş babında "kuvvet geliştirmek istiyorsan:

**vücut ağırlığı
    **aletli yönlerde

çalışmalar yapmak zorundasın...

başlangıç için doğru şekilde "vücut ağırlığı idmanlarını partnerli, partnersiz yapmak "yeterli olur...

ancak , sonrası iddialı faz için diğerini de eklemek gereir...)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:03 ----------

mma , olayını doğru şekilde sentezlemek için:

strike (% 80-90) + grappling ( %10 -20 ) şeklinde sentezlemen optimum bu günkü "mma formatında".....,bu doğrultuda seçeceğin 2 dalda çalışma yapman yeterlidir...tabi ki konu "mma-müsabakaları ve kuralları "söz konusu ise...

**strike konsunda : "mt , kickboxing"
    **grapling konusunda : güreş türleri

öyle kalkıp "mma -okulu " aramak çözüm olmaz...ismi üzerinde "karışık dövüş " ...)

undisputed01 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş