Güreşe başlama yaşı kaç olmalıdır, Geç başlanılabilir mi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve barfiksPro tarafından 5 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    herkes güreşe erken yaşta başlamak gerektiğini söyler öyledirde ama 18-19 civarı başlayanların hiç şansı olmazmı veya kulüpler 18 yaşından sonra almıyorlar sanırım herhangi bir kulübe girip yetenekli olduğumuz farkedilirse akıbetimiz ne olur

2. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bende minder güreşi yapıyorum 16 yaşında başladım 1.5 sene oldu ve gayet iyi gidiyor bu seneki maçlarda inşallah derece yapıcam,yaşın çok geç değil iyi çalışıırsan neden olmasın herşey senin elinde.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Aralık 2013 ---
    Kulüpler bişi diyemez yeterki antrenman yapmak istiyorum de

3. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Yaklaşık 3 yıllık ve 16 yaşında bir güreşçi olarak bence başka spor'a yönelmelisin. Niye diye soracak olursan şu an 19 yaşında olduğuna göre alışma dönemi, maç tecrübesi vs.. derken en az iki ve hatta üç yılı gözden çıkaracaksın ki 3 yıl sonra büyükler kategorisinde olacaksın. 3 yıl vs senelerin tecrübesi olarak düşün.

4. uqrylmz

uqrylmz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Güreşe genelde 9-10 yaşlarında başlamak daha etkili olur. Hedefin nedir? Şampiyon olmak istiyorsan geç kalmış olabilirsin. Fakat sadece spor olsun diye istiyorsan bu yolda yürüyebilirsin. Geri gelelim ki her kulübün hedefleri vardır ve bu hedefleri de şampiyon sporcular yetiştirmektir. Burada ne demek istediğimi anlamışsındır. Şimdi senin 19 yaşına dönüyorum, eğer geçmişinde bir spor eğilimin varsa ve kuvvetin yerindeyse teknikleri de kısa bir süre içinde kaparsan güreş yapabilirsin ama 10 yaşında başlayan bir insan gibi yapamazsın yinede. Bu her neticede rakiplerine karşı dezavantajın olacaktır. Çoğu kulüp geç kalmış bir insanı kabul etmeyebilir, fakat antrenman yapmana izin verebilirler.

barfiksPro bunu beğendi.
  5. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    kuvvetim kondüsyonum yerinde büyüme çağında bayağı spor yaptım koşu barfiks şınav mekik bu hareketlerle bayağı yakınım vücut tipimde güreşe yatkın vücut tipim mezomorf yani atletiğimdir müsabık olmak için geç kalmış olsamda salona gidip güreşmeyi öğrenmeyi istiyorum

6. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    dostum güreşe nerede gidiyorsun ankarada mı bende ankarada bir yere başlamak istiyordumda tavsiyelerini alacaktım

konuyu açan arkadaşa cevap olaraksa yaş olarak geç ama kafana takma geçen bir güreş haberi okumuştum 40 yaşında güreşe başlayıp 46yaşında madalya kazanmış biradamın hayatını anlatıyordu yani olmayacak diye birşey yok kendini verirsen olur mesele uygun yer bulabilmek

7. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Hatay Dörtyol'dayım ben

8. velidev

velidev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    dostum kararlılığını bozma devaö et. 20 yaşımda başladım 6 7 ay oldu. kulübe 2 defa gittim kabul etmediler zorladım sonunda kabul ettiler.her şeyden önce senin kararlılığın azmin 1 veya 2 senede sonucunu verir. ama 8 -10 -15 yaş aralıklarında başlayanlara göre tabiki geridesin ama yılmadan çalış 3 seneye yakalarsın onları.

9. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bende 16 yaşında başladım 2 sene oldu ve 6 7 senelik güreşçileri yeniyorum , tabi önemli olan devamlı sürekli çalışmak .

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    başlanır tabi ki... erken yaş bi şehir efsanesi ,ama antrenörlerin de işine geldiğinden tabi k bu böyle ...

çocukları fiziki formatladıklarını sanarak küçük yaşta suyunu çıkaranlar aslında ne kadar demotivasyon yarattıklarının bile farkına varmazlar bizde..:)

barfiksPro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş