Güreş mi Boks mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kerem3871 tarafından 12 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kerem3871

kerem3871 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba abiler. 15 yaşındayım. 1,78 boy 80 kiloyum. Güreş için biraz geç olabilir ama spor salonundaki hocam da eski güreş antrenörü. Sen başla ben seni burada ona göre çalıştırırım dedi. Bu iki spor arasında kaldım. Bu sporu yapanlar varsa hangisi daha zor, emek istiyor veya çalışma türü, antremanların nasıl olduğu hakkında bir şeyler yazabilir mi?

(Yöneticiden özür dilerim konuyu buraya açtığım için. Bir mahsuru varsa kaldırılabilir.)

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle güreş biraz daha erken başlanılsa daha iyi ama genede güzel bir mücadelesporu , boksta güzel bir mücadelesporları ama farklılıkları çok dostum biri grappling yani daha fazla yer dövüşü , atma , fırlatma tarzı , diğeri striker vuruşlu ağırlıklı önce burda bi seçim yapıcaksın.Hangisi daha zor diye birşey yoktur her sporun kendi zorlukları var.İkiside çok emek ister , çalışma türü valla ikisinide yapmadım ama bende striker ağırlıklı çalışıyorum ve bütün mücadelesporları teknik+kondisyon çalışması ilerler.Boksta vuruş tekniklerini öğrenirsin block , yumruklar , eskiv gibi gibi..Seçim sende tavsiye grapplingin en iyis MMA>BJJ>Güreş , strikerında en iyisi MMA>Muay Thai>Kickboks>Boks derim

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Nisan 2013
  3. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    bana göre 1.kick boks 2.boks 3.güreş ben sokağa göre yorum yapıcam

1)kickboks ile yakın dövüşe girmeden adamı tekmeyle uzaktan indirebilirsin eskive bloğa gerek kalmaz o zamanda gerekirse bir sorun olmaz zaten onunda eğitimini verirler

2)boksörlerin her yumruğu bir süre sonra altın değerinde olur tek vuruşta indirebilirsin dışarda sürü gelse bile sorun olmaz kickboksa göre yumrukların biraz daha gelişmiş olacağını düşünüyorum

3)güreş bana göre teke tekte adamı inletir ama 2 3 kişiye karşı işe yararmı şüpheliyim

ben bunları sokağa kavgasına göre yazdım senin amacın bu sporlardan birinde ilerlemek iyi bir yere gelmek ise içinden hangisini severek yapmak geliyorsa onu yap derim

4. kerem3871

kerem3871 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Amacım sokakta kavga etmek veya gösteriş vb. değil. İleride profesyonel olmak için.

j.claude.er bunu beğendi.
  5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yine uzman yorumları aldık:) aynı soru bin kere soruldu bin kere uzman yorumu aldı :) ne yapmak istediğine öncelikle kendin karar vereceksin insanların seni yönlendirmesiyle değilde okuyup araştırıp antrenmanlara gidip izleyip bi bilgi sahibi olacaksın azda olsa sonra hangisi seni daha çok heyecanlandırdıysa onda karar kılacaksın... ben bi çok dövüş sporu antrenmanlarını izledim müsabakaları izledim çocukken gençlige adım attığım dönemlerdede ve boksta karar kıldım uzun süredirde bu sporun içindeyim iyiki kendi kalbimin sesini dinlemişim diyorum... yoksa birinin seni yönlendirmesiyle bir işe başlıyorsan kısa sürede bırakabilirsin örnekleri çoktur bunun bir baba oğlunu judo ya yazdırdığında bu babanın istegidir çocuk için heyecan verici bi durum olmayabilir.

sokak kavgasında boksör rakibin zarar verdiğinde normal bi insanın alacağından kat kat fazla ceza alıyor ve bu sporlar sokakta kendini ıspatlamak için değildir çünkü sokaktaki insan savunmasızdır otokontrolü olmayan bir dövüşçü karşısındaki adamı öldürebilirde bu çok zor değil. bu sporlarda tek hedef ringde başarı sağlamaktır sokak için yapılıyorsa ya öldürürsün ya da birgün kalleş bir kavganın içinde kendini bulur öldürülürsün.

kerem3871 bunu beğendi.
  6. kerem3871

kerem3871 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    j.claude.er Boksta Ankara'da önerebileceğin bir kulüp var mı?

Sayfayı Paylaş