Güreşçiler neden bu kadar çok güçlü oluyorlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Lionss tarafından 4 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar çogu yerde görüyorum adamlar güreş ile ilgileniyorlar body ye flan başladıklarından yeni başlayanlara göre kat kat daha agır antrenmanlara giriyorlar ve yorgunluk seviyeleri çok az oluyor bacak çalıştıktna sonra koşa koşa merdiven çıkanlar oluyor bide boks ve tekvandoyla ilgilenen kişilere kafa tutabiliyorlar kavga olarak degil adam dyor ben güreşçiyim seni yenerim flan hatta bazen ileri gidip maç yapanları dahi görüyorum ve güreşte en çok dikkatimi çeken kısa sürede rakibini kaldırıp yere çarpa biliyor özel bi antrenmanmı yapıyorlar yoksa karşılıklı maçlar yaptıklarındanmı böyleler :D

2. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Bir güreşçi olarak cevaplamak isterim.

Öncelikle adamı kaldırıp yere çarpmanın büyük bölümü teknikten kaynaklanıyor. Güreş'e ilk başladığım günler ve öncesinde beni rahatlıkla döven çocuklarla şuan şakasına boğuştuğumuzda hiç yorulmadan onları terletebiliyorum. Karşı karşıya yarıştığın bir spor olduğu için rakibi bozacak tekniklerle onun gücü sayesinde rakibi yorabiliyorsun. Her ne kadar teknik olsada güreş güç ağırlıklı bir spor olduğundan body, merdiven gibi çalışmalarda dediğin gibi daha az yoruluyoruz. Son olarak teakwandoculara kafa tutmak vs.. kişiliğe bağlı bir şeydir. Ama aynısını bende rahatlıkla söyleyebilirim yani normal bir karate - teakwandocu ile kavga etsem beni döver ama yakaladıktan sonra ( özellikle kol - bel ve ayaktan ) rahatlıkla çarparım. Yani güreş ve dövüş sporları bambaşka noktalarda diye düşünüyorum. Bir grekoromen güreşçi olarak sadece bel üstünde bile tekniğin neler yaptırdığı aşağıdaki videodan görmeni tavsiye ederim :)

z3ra, PeNa ve Lionss bunu beğendi.
  3. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Güreşçiler harbiden çok dirençli oluyor benimde dkkatimi çekmişti

4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    vg ile diğer sporları yapanların antrenmanları çok farklıdır ve kuvvet antrenmanlarının da bir sürü methodu vardır sadece güreş için değil bir çok sporda gücün önemi büyüktür güç artışına yönelik antrenmanlar yapılır

5. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Evet hocam, güçten çok dirence önem veriyoruz.

6. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bende 2 senelik güreşçiyim suan biraz ara verdim vg ye başladım bugun ve vgde 2 3 hatta 4 senelik çocukları rahatça yatırıyorum ağırlıktata kafa tutuyorum vg yapanların kolları göğüsleri flan ben çok iri ama farketmiyor :),antrenmanlarımız zaten halat olsun ağırlıkla barfix dips şınav ve örnek halter koparma hareketini hafif kilo ile 10 20 tekrarlı yapıyoruz bunlar bizim direncimizi ve kondiyonumuzu yükseltir.

7. z3ra

z3ra Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    bende lise zamanımda gures yapmıstım yapılan calısmalar hem dırenc hemde guc uzerıneydı dayanıklı olmazsan zaten bısı yapamazsın bu sporda hemen nefes kesılıyor .. :D

8. Slashinpenası

Slashinpenası Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bir guresci olarak cevap vermek istedim sadece gures olarak dusunmeyin boxta mesela cok kuvvet veren spordur.Birincisi yillarca vg deneyimi olan insanlar bile ilk gures antrenmanini cikaramaz.Benim en cok yoruldugum idman 3 dk bas 3 dk savundur yerde ayakta baslayarak yapariz bunu toplamda 45 dk filan tam guc koyman gerekirortaya hatta idmanin sonuna dogru yere aldigim adami cirpicak.gucum kalmadigini bilirim.Bu guc ne zaman ise yarar ona gelirsek guresci oldugumdan guresi birakip bodyye donenlerdeki kuvveti bende farkettim ozellikle guresi biraktiktan sonra patlama yasiyorlar.Bana kalirsa vg guc demek degildir once guc sporu yapmakta fayda oldugunu dusunuyorum.

9. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    güreşe kaç yaşında başladığını ve şuanda kaç yaşında olduğunu öğrenebilirmiyim, bende güreşe başlamayı düşünüyorum ama geç kaldım sanırım

10. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    gurescı ve judocu arkadaslarımdan benı tek kolla kaldırıp atanlar vardı 75 kiloyum :D aslında bu iş 75 - 80% tekniğe bakıyo yani karsıdakının neresınden tutacagın cok onemlı mesela bana bikac hareket gosterıyolardı ben yapamıyodum gercekten cok zor calısmak lazım bench presde felan 140 150 basıyolardı .

11. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Kuzenim kafes dövüşü egitimi aldı 1 yıl kadar yeniden başladımı bilmiyorum 180 boyum var yüzüme dizinle vurabiliyordu teknik önemli bide aşırı derece hızlı haraket ediyorlar :D

12. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    :D aynen kalıplı olmalarına ragmen benden daha hızlı kosanlar vardı 100 mt yi aynı kosuyoduk :S

13. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Body ile ugraşanlara göre farkları var adamlar kondisyon için ugaraşıyorlar vg de ise hacim için :D

14. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    aynen

15. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    fark çok zaten bir vucut geliştirmeci sadece kuvvet antremanları ile çalışır kuvvetlidir ama güç konusunda başarısızlardır ve tabiki esneklik konusunda gülünç bile olanları vardır sakatlanmaya yatkındırlar ama bir güreşçi güç ,kuvvet,direnç vs çeşitli antreman stillerinde çalışır
    kuvvet ve güç bambaşka kavramlar Örneğin, bench presste 1 tekrarda maksimum kaldırdığınız ağırlık sizin maksimum kuvvetinizi gösterir. Bu ağırlığı ne kadar zamanda kaldırdığınızın bir önemi yoktur. Ne kadar çok ağırlık kaldırdığınız kuvvetinizin göstergesidir. Güç ise, olabildiğince kısa bir süre içinde olabildiğince fazla kuvvet üretmektir
    güç=kuvvet ile hızın birleşimi gibi birşeydir

16. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    aynen dunya gulle atma sampıyonu vardı arkadasımın tanıdıgı adam 180 kilo benchte 3-4 sanıyede 10 tekrar yapıyodu inanılmaz ben gorunce agzım acık kaldı :D aslında güce patlayıcı kuvvet diyebiliriz.

Sayfayı Paylaş