Günlük sadece bir bölge ???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ahura-Mazda tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    Forumda pek detaylı bir bilgi bulamadım bu konu hakkında. Yeni bir programa geçmek istiyorum(eski programımda bir antremanda iki bölge giriyordum sadece göğüs ve biceps de tek bölge haftada 4 gün) ve artık her gün bir bölge girmek istiyorum (haftada 5-6 gün) gelişim durumumu nasıl etkiler? Yani hipertrofiyi hızlandırır mı böyle çalışmam? Birde hangi bölgeyi hangi sırayla girmem lazım. Yani göğüs girdiğim günün ardından öbür gün hemen triceps girmek bana mantıksız geliyor zaten press lerde triceps yeterince yorulmuş oluyor değil mi? Fikirleriniz görüşleriniz nelerdir.

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    son bahar geliyo artık giirsen girsen en fazla 2 ay girersin amacın hacim zaten belli. eylül ve ekimi tek adele girersin ondan sonra çift adeleye geçersin ben haziran temmuz ve ağustosu tek adele girdim. eylülde çift adeleye başlıyacağım. girersende bu şekil mantıklı olur.

göğüs

kanat

bacak

biceps-triceps

omuz

bu şekilde girebilirsin. ama bicepsle tricepsi yine çift adele aynı gün girmeni öneririm.

Ahura-Mazda bunu beğendi.
  3. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    göğüs kanat bacak biceps triceps omuz bende böyle düşündüm ama tek fark seninkinden triceps ve bicepsi de ayrı güne almıştım. aynı gün girdim daha önce çok verimli olduğunu söyleyebilirim. ama tek tek girsem etkisi daha da artmaz mı?

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Antremanların çok uzamasından rahatsız olduğum dönemde ben de 2 ay hergün tek bölge çalışmıştım. Çok iyi verim aldığımı söyleyemem. Ama antremanlar yarım saatte bitiyordu...

5. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    haziran ayının sonundan itibaren havaların iyice ısınmasıyla birlikte antreman süresini kısaltmak adına her gün bir bölge çalıştım oldukça da verimli geçti şu ana kadar..

sadece biceps ve tricepsi aynı gün çalıştım onlarda küçük kas grubu olduğu için aynı gün çalışmakta bir sakınca görmedim ve ölçu aldım bu dönem içerisinde ..

eylül de bende eski sisteme dönerim yavaş yavaş ama yaz için böyle çalışmak gerçekten faydalı oluyor bana göre..

6. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    yorumlar güzel de bence biceps ve tricepside ayrı günlere almak lazım ? hala kararsızım

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    senin kafandaki düşünceyi anlayabiliyorum bu 2 kas grubunuda bölüp daha iyi verim almak istiyosun ama zaten küçük kas grubu kendini çabuk toparlıyo bu yüzden beraber girmen daha iyi olacakdır. zaten biceps idmanı 20 dakikada max biter, tricepsde öyle maximum 40 dakikada bitireceksin idmanı 20 dakika için salona gideceksen sen bilirsin. ben olsam o boş gündede sadece mide çalışırdım.

8. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bende bi kaç gündür böyle bi konu açmayı düşünüyordum.
    ben şöyle düşünüyorum.
    1.gün göğüsten 5 hareket
    2.gün omuz 5 hareket
    3.gün kanat-sırt 5 hareket
    4.gün biceps-triceps-6hareket
    5.gün bacak 4 hareket
    6.gün dinlenme

sonra tekrar aynı şekilde devam ramazanda değildede normaldede böyle çalışsak daha verimli olmaz mı? flexor gibi hocalarımız bu konu hakkında ne düşünüyor merak ediyorum.

9. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    dediğin cidden doğru birşey. ben zaten branş olarak kas fizyolojisi okudum biliyorum nedense illa kafamı kurcalıyor biliyon mu :D ama yinede triceps biceps beraber girmek iyi olacak :)

10. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslarını şaşırtırsan daha iyi sonuç alırsın değişiklik yapmak snn için iyi olur..

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    mert çok boş mesaj atıyosun. bir kere denk gelmedim her mesajında denk geliyorum. sırf mesaj olsun diye mesaj atma yanlış örnek oluyorsun. ahura-mazda arkadaşımız tek adelemi çalışsam çift adelemi, tek adeleyse nasıl günlere bölmek daha mantıklı diyor. sen kaslarını şaşırt diyorsun adam gelişemediğini söylemiyorki. bazen susmak daha iyidir her konuya mesaj yazıcaksın diye birşey yok. e illa yazıcam diyosanda forumu daha sık oku tecrübe edin en önemlisi tecrübeni uygula aldığın sonuçları topicde konuya uygun başlıkda cesaretle paylaş.

batistr, mady44, Achilles1980 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    herkes kendince güzel bilgiler vermeye çalışmış güzel bi topic oldu sanırsam aydınlatıcı bilgiler verildi.

13. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    eğer biceps triceps farklı günlerde çalışacaksan göğüsle tricepsi kanatla da bicepsi aynı gün çalıştırmamaya dikkat etmelisin...
    itme hareketleri göğüsle tricepse baskı uygular bu yüzden göğüs çaıştığın gün tricepsi zaten yoruyosun o yüzden biceps çalışman daha uygundur...
    aynı şekilde çekme hareketleride kanatla birlikte bicepsi yorar o yüzden kanat günlerinde triceps çalışman daha uygundur...
    omuz çalışacağın günü ise göğüs çalışmandan bi gün önceye koymamanı tavsiye ederim çünkü bench presste triceps kadar omuz da aktif durumda oluyo bu yüzden yorgun halde benche girmemelisin...

14. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiye edebileceğim çalışma biçimi...

göğüs-biceps
    off
    omuz-karın
    off
    kanat triceps
    off
    karın bacak

ya da

biceps-triceps
    off
    göğüs-karın
    kanat-bacak
    off
    omuz-karın
    off

sorunun tam cevabını veremiyorum çünkü programların verimi kişiye göre değişiyo bunun için deneyerek en verimlisini kendin bulman gerekir :)

15. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    ben hergün sadece tek bölgel girmeyi planlıyorum. biceps ve triceps antremanları kısa olduğundan o günleri birleştirip diğer bölgeler yine tek güne kalacak yani haftada 5 gün antreman yapmış olacağım. karın için ayrı bir gün yapmıyorum genel olarak avatarıma bakarsanız kilo yönünden sıkıntım yok ondan dolayı karını 2-3 antreman sonunda bir 15 dk ayırıyorum yetiyor. iyi değilmi?

1gün:göğüs
    2gün:kanat
    3gün:eek:ff
    4.gün:biceps-triceps
    5.gün:eek:muz
    6gün:bacak
    7gün:eek:ff.
    bu sıralamada çalışmaya başladım bu hafta

16. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    kilo problemin olmadığı bi gerçek :)
    vücut geliştirmeye çalıştırdığın bölgeye kan pompalanmasının direk etkisi var ve hergün bi bölge çalışmak elbette ki faydalı olacaktır çünkü kan o bölgeye daha iyi pompalanacaktır...
    madem böyle bi program tasarladın 4.günle 5.günü yer değiştirsen daha iyi olmaz mı ?? hani kollar biraz daha dinlenmiş olurdu sonuçta omuz günü press çalışması olmadan olmaz dimii

17. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    1gün: göğüs
    2gün: kanat
    3gün: off
    4.gün: biceps-triceps
    5.gün: omuz
    6gün: bacak
    7gün: off.
    bu programa düşündüm de 4. gün ile 5. günü değiştirirsemde gayet güzel olur. çok mantıklı bir fikir verdin işte forum bunun var :D hyper_

18. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    :) yardımcı olabildiysem ne mutlu...
    çalışmalarında başarılar dilerim...

19. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    çok yardımcı oldun valla :) herkes fikirlerini ortaya koydu çok da güzel paylaşım oldu. bende herkesin çalışmalarının başarılı olmasını dilerim.

haqoo bunu beğendi.
  20. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Ahura dostum tek kas çalışabilirsin fakat sert çalışmalısın set ve tekrar sayıların önemli.Mesela göğüste kaç hareket ve kaçar setten yapmayı düşünüyorsun?

Sayfayı Paylaş