Günlük kalori ihtiyacım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar beslenme programı istemek yasak olduğu için kalori ihtiyacımı öğrenmek istiyorum, aşırı yağlanmamak için kalori hesabı yapıyorum.Altta paylaştığım programla günlük kalori ihtiyacım ne olabilir.Boy 173, kilo 66, yaş 19, bazal metabolizma hızı 1700 civarı çıkıyor.Aylık 1 kg kazansam benim için yeterlidir.

-1.gün
    bench press (12-10-8-6 tekrar olmak üzere 4 set)
    üst bench press " "
    dumbell açış 4x10
    Alt göğüs press 4x8
    telde sıkıştırma 4x12
    butterfly 4x10

uzatmamak için hareket sayısını hazıcam diğer kas gruplarının
    -2.gün (6tane sırt hareketi)
    -3.gün (4 biceps 3 triceps hareketi)
    -4.gün(5 omuz 3 bacak hareketi)

Hocam mekik serbest dediği için antreman sonraları 3 hareket 4er set olmak üzere mekik çekiyorum, genelde ağırlıkla çalışarak kısa tekrar yapıyorum.

Son düzenleme: 1 Nisan 2014
  2. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    günlük alman gereken kalori miktarının BAZALLA uzaktan yakından alakası yoktur.
    bir postacının bazalı 1600 se günde yaktığı kalori 3000 olabiliyorken, bir esnafın 2300 olabilir, öğrencinin 2500 olabilir.
    kendi aktivite seviyene göre bazalı -1.2 ila 1.6 arasında bi sayıyla çarpman lazım. kabataslak 1.3 deseke (öğrenci için) 2400 e yakın TDEE var.
    dipnot : ayda 2 kgden fazlasını KESİNLİKLE önermiyorum; kendim 1.5dan fazla almamaya çalışıyorum. (lean bulk!)

3. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ben öğrenciyim bi aktivitem yok sadece bodybuilding yapıyorum buna toplam ne kadar almam gerek aylık 1kg alımını da hesaba katarsak.

Sayfayı Paylaş