günlük antrenmanım iyimi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve cemgül tarafından 8 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkdaşlar boyum 1.50 11 yaşındayım kg 36 günlük antrenmanım fazlamı iyimi azmı sizce 15 dk ip atla
    5 DK MOLA
    50 normal şınav 50 yumruk üstünde şınav
    5 DK MOLA
    15DK mekik
    5 DK MOLA
    15 DK esneme
    5 DK MOLA
    1 saat gölge boksu

Son düzenleme: 8 Ocak 2013
  2. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bu zararlımı bilmem ama biz önce ısınma esneme sınra kuvvet antrenmanına geçiyodum.sanki onun yeri yanlış olmuş gibi. bide şınav yerine bence kasları ayırarak dambıl ile çalışabilirsin. çünkü şınav kemiklerine yük bindirir. olurmu bilmiyorum ama uzamasını yavaşlatabilir ters bir kuvvet uyguladığın için

3. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bır kere bu yasta boyle bısey yapmana gerek yok canım kardesım duzenlı bı spor aktıvıten olsun basketbol futbol yuzme gıbı ona yogunlas suanda ergenlıge gırıs donemındesın vücudunu böyle seylerle yorma .
    Gecerlı bı neden soyleyeyım kemıklerını sertlestırırsen ergenlıktekı gelısımını ( boy acısından ozelllıkle) engellersın kemıklerın yumusak kalması lazım sınav mekık boyle seylere daha var guzel kardesım .

4. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    kardeş mekiğin neresi kemiği sertlerştiriyor :D şınav mekik kemiği değil kası sertleştirir :D üstelik vücudun güçlenmesi zararlı olamaz bence yaşıda uygun

5. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kemık sertlesmezmı ? :) Bı dusun bakalım ılk hafta cekmeye basladıgında kemıklerınde agrı olmazmı . Mekıkte pekte oyle bısey olmaz dogrudur ama sınav barfıks ve kıckboksta yapıyor bu cocuk bak sakın kum torbasınada vurma sertlesmesın kemıkler .
    Tamam hepsını gectım her turlu boy atacak ıllakı ergenlıge gırecek ama yaptıgı aktıvıteler kaslanmasına neden olur buyume hormonuda buyuk oranda kas gelısımıne gıder .
    Amacım yanlıs bısey yapmasın kı yapıyorda . Yası daha 11 .

6. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    15 dk , 5 dk değilde 15 tekrar 30 sn ara 3 set gibi program yapmanı tavsiye ederim.

7. CollegeBoy

CollegeBoy Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrence
    Şaka gibi ya kardeşim sen hareket etme sakın nefes alsan yeter herkesi dinleme bu forumdaki herkes belgesiz doktor.Yap sporunu.

8. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Sen bu zeka küpünü dinleme.1 saat gölge boksu olmaz.Oku araştır bu kadar efor fazla.

Uyarı: lütfen forum içerisinde üyelere karşı hitabet şeklimize dikkat edelim.

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Ocak 2013
  9. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Lütfen başlık altında emin olmadığımız, kesinliğini bilmediğimiz bilgileri iddia etmeyelim ve tartışmaya açık kırıcı üslup kullanmayalım.

mr_dblue bunu beğendi.
  10. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ya saka gıbı cıdden. Bu cocugun suanda arkadaslarıyla bırlıkte bı eylencelı oyun oynaması daha yararlı ve daha zevklı . Burda okuyoruz herhalde arastırıyoruzda soyluyoruz bunları kemık sertlesırse boy uzaması durur ama yası kucuk oldugundan yavaslar . Tam gelısım gosteremez . Bu tur seylerı gelısımı tamamlandıgı vakıt yaparsa super olur ozaman . Kalkmıs 11 yasında cocuga bıde aynen devam hatta bak soyle soyle yap mı dıycez ne beklenıyo anlamadım .

11. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    MyShadowKing arkadaşım boy hakkında haklı olabilir ama ben 1 buçuk 2 yıldır eskiden beri şınav çekiyorum günlük 25 30 tane yapıp bırakıyodum ama okuldaki çou çocuktan uzunum 1.50 o çocukların hepsi benim gırtlama zar zor geliyolar 5 ve 6 . sınıflardan uzunum ve daha güçlü yumruk atıyorum

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sayın üyeler konuyu açan şahıs 11 yaşında olmasından dolayı yazdığı programı uygulayamaz diye bir görüşte olmanız bence çok mantıksız , ayrıca yaptığı egzersizlerden hiç biri gelişimine olumsuz etkide bulunmuyucak etkinlikler.Şahsın arkadaşları ile eğlenceli oyun oynayıp oynamaması size kalmamıştır şahsi görüşüm , kemik sertleşir uzamaz vesaire bir bilimsel bilgi varsa elinizde kanıtlı olarak yorum yapmanızı tavsiye ederim.

Myshadowking bence biraz düşünerek yorum yapmak daha mantıklı olucak.

Bu arada cemgül yaptığın program vücut ağırlığı ile olduğu için daha ekliyebileceğin şeylerde var burpee ve squat jump tavsiye ederim.

13. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
  14. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Pekte mekik ile sınava takılmadım kıck box yapıyor bende yapıyorum ve bılıyorum nasıl oldugunu tabıkı bıyerlerden okudumda soyledım tekrar buldugum anda burda yayınlıyacam doktorların soyledıgı sey bu yanı duymadıgım bıseyı asla burda paylasmam her duydugumada ınanmam . Zaten 2 senedır yapıyorsa bunu pekte bana laf dusmez baslangıcta olmadıgı ıcın ne desem kıyafetsız kalır baya zaman gecmıs ustunden . Son olarak gunluk antremanı ıcın molalar cok fazla o kadar dınlenme vesaire 50 sınav bırden cekme setlere ayır dınlenme surelerını 30 45 gıbı yapabılırsın hatta zaten baya cekebılıyorsun ama su 6 haftada 100 sınav programına bı goz at onu uygula demıyorum ona gore ayarla programını ıyı sanslar hayatında basarılar guzel kardesım .

Son düzenleme: 14 Ocak 2013
  15. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    SiR_Arawn arkadaşıma teşekürler bilgi verdiği için squat jump.burpee işime yarayabilir diyer arkadaşların tavsiyeleri içinde teşekür ederim örn: 3 set 30 saniye ara gibisinden

1 saat gölge boksu fazla diyen kardeş haklı olabilir 30 dk yeterlidir umarım

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ne yapmaya çaışmaktasın ?!...:)

thetramp bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş