Günlük alınması gereken kalorinin birçoğu proteinden alınırsa yine yağlanma olur mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jimraynor tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bugün aldığım besinlerin değerlerini topladığımda 150 gram protein 30 gram yağ 150 gram karbonhidrat ediyor. Toplamda 1470 kalori aldım fakat ihtiyacım olan kalori miktarı 1800. Sporda da 400 harcadığımı varsayarsam 2200 kaloriye ihtiyacım var. Bundan eksik kalori aldım fakat protein fazla olduğu için yine yağlanma olur mu. Yoksa ihtiyacımdan eksik kalori aldığım için ve almam gereken proteini aldığım için kaslarda eksilme olmayıp yağ yakımı mı olmuştur?

Son düzenleme: 29 Aralık 2009
  2. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidratın temel amacı vücuda yakıt sağlamaktır. Enerji kaynağıdır. Ayrıca kilo alabilmek için fazlaca alınması lazım. Sadece protein ile hacim yapmak zor olur ve kilo alma sıkıntısı çekersin.

3. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    fazla protein kilo aldırır mı bende merak ediyorum doğrusu

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Saygideger BFTR uyeleri,

Buna benzer, hatta ayni soruyu ihtiva eden bir cok baslik mevcut. Neden forumda arama yapmayi denemiyorsunuz?

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Sn. aneximandros, Belki de yanlış şeyleri aratıyoruz. Ben buna yakın başlıklar gördüm fakat aynı mantıkta bir soru ya da cevap görmedim. Uygun url adreslerini mesaj olarak yapıştırabilirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş