günlük şeker tüketimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bodici tarafından 10 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bodici

bodici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biz vg'ciler olarak şeker tüketmek vücudumuzu olumsuz etkiler ama ne kadar dikkat etsekte bi miktar şeker tüketmek zorunda kalabiliyoruz benim merak ettiğim konu ise bir gün içinde kaç gr şeker tüketirsek vücudumuzu olumsuz etkilemez ?

2. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ben harıbo jelibon dayanamıyorum yiyorum 1 -2 paket günde onun harici hiç tatlı yok .fazla mı acana düşünceleriniz

bodici bunu beğendi.
  3. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    jelibon çikolata falan vucudun bunlara ihtiyacı yok öncelikle bunu bir söyleyeyim.Şeker alacaksanız meyve yiyin bence.Ama "cheat meal" olayında istediğiniz bir tatlıyı veya şeker içeren bir ürünü tüketebilirsiniz aşırıya kaçmadan.Beslenmek demek herşeyden kopmak değildir.Arkadaşlarımla kafeye falan oturdugumda pasta yediğimde oluyordu.Pasta yediğim günü "cheat meal" sayıp diğer günler beslenmeme devam ediyordum :) iyi sporlar saygılar

bodici bunu beğendi.
  4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Şeker çok iyi bir anaboliktir ancak fazla alındığı zaman yağ yapar. İnsülin dengesi çok önemlidir kaslardaki glikojen durumuda aynı şekilde.

Bunun için çok fazla alınması sıkıntı yaratabilir.

Genelde sabah ve idman sonrası 5-10 gram arasında alınması en yaygın olan uygulamadır. Ancak şekeri ne kadar az tüketirseniz o kadar mantıklı diyebilmek daha doğru olur.

Hele çok çabuk kilo alabilen bünyelerin en çok dikkat etmesi gereken şeydir.

bodici bunu beğendi.
  5. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    10 gram şeker insülini çok yükseltmez yağlanmada olmaz. en az 30 gramla başlamak lazım insülini dengelemek içinse proteinle birlikte kombine etmek daha iyi sonuç verir. ektolarsa şeker yönünden çok düşünmesin antrenman sonrası bol kepçe alabilirler.

Sayfayı Paylaş