Günde max antrenman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve volkanumutlu tarafından 15 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. volkanumutlu

volkanumutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar mesela sabah 10 gibi salona gidip göğüs-omuz çalışıp sonra akşam tekrar salona gidip 7-8 civarı sırt-biceps-triceps çalışsak ve bu antrenman programını 2 güne bir tekrar etsek nasıl olur. Neden böle bir şey yapıyorsun diyecek olursanız da sebebi şu örneğin ben göğüs çalştım pazartesi günü çarşamba günü omuz çalışacağım da ön omzumdaki kas ağrısı geçmemiş oluyor ve verim alma oranım azalıyor yani bu aşağı yukarı her kas gurubu için aynı sayılır kendi adıma konuşuyorum tabi yani bu yüzdende hem gelişim hızı açısından hemde kas ağrısı yüzünden verimden düşeceğime çok daha fazla yorulup böle bi antrenman yapsam zararı ne olur yararı ne olur lütfen bilen birisi cevaplasın arkadaşlar.

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bence fazla olur

3. volkanumutlu

volkanumutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fazladan kasıt ne yani usta eğer bünye kaldırıyor ise neden olmasın yani beslenmeye de dikkat edildiği sürece tabi

4. brhmcr

brhmcr Guest

gogus - omuz girdigin idman zaten biceps ve tricepsin calismiyor mu? aksam da sirtla girince yine bunlar ikincil grup olarak devreye girmiyor mu?

Anabolik kullanmiyor ve ustune kalori hesabi yapamiyorsan klasik yontemlerden cok sasma derim.

5. volkanumutlu

volkanumutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani bu şekilde çalışmamın hakkını verdiğim sürece bana zararı olur mu benim tek merak ettiğim şey bu gerçekten klasik yöntemden çok sıkıldım ve gerçekten çok yetersiz geliyor bana artık

6. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Nasıl çalışabiliyosan öyle çalış dene 2 hafta olmadı bırakırsın bu kadar zor bişey değil.

7. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Gunde iki antreman yapabilirsin ama yazdigin sekliyle yaparsan ne antremandan verim alirsin ne de iyi bir gelisim kaydedersin. Ornek olarak sabah antremaninda quadriceps calisip aksam hamstring calisabilirsin bu sekilde ikisine de yeteri derecede ozen gostermis olursun. Veya sabah gogus aksam biceps gibi..

Iyi bir sekilde planlayip en onemlisi iyi beslenme ve dinlenme ile yapilabilir. Fakat eger dogal calisiyorsan yinede limitlerini bilmen gerekir. Ornek olarak senin tum aksam antremanini bicepse ayirdigin durumda abartip 1 saat boyunca 16+ set biceps calismanin getirisi degil goturusu olur..

8. koyurenk

koyurenk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Sen omuz çalıştığında sadece omuz bölgen çalışmaz. Bunun yanında yardımcı olarak örneğin kol kasların belli ölçüde göğüs kasların da çalışır aynı şekilde diğer antrenmanlarda da böyledir. Dinlenme kas gelişimi açısından çok önemlidir.

9. volkanumutlu

volkanumutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme ve dinlenme olayını iyi ayarladıkdan sonra neden verim alamıyorum onu anlayamadım sonuçta tamam şampiyonaya hazırlanmıyorum ama limitleri gerçekten zorlamak istiyorum artık bodybuilding gerçekten sabır isteyen bir spor dalı ama bende bu klasik yöntemlerden çok sıkıldım. Sabah göğüs akşam biceps çalıştığım zaman 1 gün ara verip ertesi gün omuz triceps çalışacağım da ağrıdan dolayı verim alamıyorum bu seferde bunu çoğu kişi yaşamıştır ve bu nedenden dolayı ben salona 1 gün arayla gitmem gereken yere 2 gün 3 gün arayla gitmek zorunda kalıyorum buda gelişimi çok yavaşlatıyor

10. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103

Selam Volkanumutlu,

Neden çok çalışınca verim alamıyorsun?
    Bunun nedeni vücudumuzun aşırı yorgunluğa ( antrenmana ) verdiği tepki. vücudumuzu hormonlar yönetiyor. KAslı olmamızı, yağlı olmamızı, boyumuzun uzunluğunu, erkek veya kadına benzememizi...gibi.
    Uzun süren antrenmanlarda vücut strese giriyor ve kortizol üretiyor. Bu stres hormonu kaslardan protein alıyor yani kaslar küçülüyor.
    Kas nasıl oluşuyor?
    Vücut kas yapmak istemiyor. Vücut her zaman yağ depolamak istiyor. Besn gelmediğinde ölmemek için. KAs durduğu yerde enerji tüketiyor. Bu nedenle vücut sadece zor şartlarda ve gerektiği kadar kas yapıyor.
    Biz VG ciler vücudu kandırıyoruz ve ağırlık kaldırarak zor şartlarda olduğumuzu gösteriyoruz. Tepki olarak vücut gerektiği kadar kas yapmaya çalışıyor ( beslenme ve dinlenme yeterli olduğu sürece ).
    Vücut gereken kası nasıl yapıyor?
    Antrenman esnasında kas dokusunda küçük yırtıklar oluşuyor. Vücut bu yırtıkları tamir ederek ( kası kalınlaştırarark ) büyümesini sağlıyor.
    Eğer bu tamirat için vücuda yeterli zaman ve besin sağlamazsak kaslar büyümüyor.

Amerikada 2 grup denekler üzerinde yapılan bir araştırmada grubun birine sabit bir kilo ( örnek 30 kilo ) bench pres max tekrar yaptırmışlar. Birinci grup her gün antrenman yapmış ve max. tekrar sayıları not alınmış. İkinci grup 3 günde bir antrenman yapmış ve sonuçlar not alınmış.
    Süreç ilerledikçe her gün antrenman yapan deneklerde tekrar sayısı düşmeye başlamış ama 3 günde bir antrenman yapanlarda tekrar sayısı artmış.

Profesyonel VG ciler günde 2 antrenman yapıyorlar ama aldıkları steroidler kortizol üretimini baskılıyor ve dinlenme sürecini kısaltıyor.

Ben olsam 1. gün göğüs+biseps, 2. gün bacak + karın, 3. gün omuz + triseps, 4. günsırt+karın çalışırdım ve 2 gün antrenman 1 gün dinlenme şeklinde yapardım.

Ben haftanın 5-6 günü antrenman yapmaya çalışıyorum. Her zaman mümkün olmuyor. Bazen sabahları kardio yapıp öğleden sonra ağırlık çalışıyorum.

Antrenmanlarım 45-60 dak sürüyor. Salonda en kısa çalışan benim. Ama bu süreç içinde kaldırdığım ağırlığı kimse 2 saate kaldıramıyor.
    Amaç kısa süre ( kortizol üretimini engellemek ) ama çok ağır ( kas gelişimi için 6-10 tekrar ) çalışmak.

Vücut geliştirmek çok iyi çalışmakla veya sık çalışmakla olmuyor. En önemlisi beslenme !!!

pycantric bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş