Günde 3000-4000 kalori ama kilo yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve iasca tarafından 11 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. iasca

iasca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benım bir arkadaşım var.baya zayıf yani boy 1.80 kilo 59 şimdi anlamıdığım nokta bu adam fazla hareketlide değil bir spor dalıylada uğraşmıyo bana göre o durumda aldığı kalori verdiği kaloriden daha fazla nasıl kilo alamıyor.yani bu işin mantığındad ne var.biz onca diyetler yok bundan bu kadar şundan bu kadar

adam bi oturuşta 2-3 pizza + 2-3 tabak pilav yiyo yani test bile ettik şöle 1 2 ay

paso yedirttim adama benım yediğimin 4 katı vede sadece gunluk yapılan işler yani fazla harekette yok. ve ilginç değişen hiç bişe yok..Yani bazal metebolizma olayını ben çözmüş değilim bu şekılde nasıl çalışır bir metabolizma adamda sağlık sorunu falanda yok yani.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hemen peşinen bi düzeltme yapalım:

"günde 3000 -4000 kcal " ,yani "kalori değil kilo kalori" olacak...

zira, 3000-4000 kalori ile parmağınıza dahi enerji veremez siznzi...ihtiyacın 1/ 1000 'i olur...

----------------------------------------

konuya gelince:

sindirim olayında muhtemelene sorunlar var..

-parazit olabilir...solucan, kurt vb vb...halli basittir...kayta testi ve ilaç...
    -enzim, salgı, asit sorunları, bağırsak hareketlerinin tembelliği (peristaltik hareketlerin yetersizliği), bağırsak çeperlerinin, kılcal yapıda anomaliler vb neticesinde besinlerin vücuda absorbsiyonun yetersizliği söz konusu olabilir...

yine test vb...

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İnsanlar üç tiptedirler Atletik tip , Piknik tip , Astenik tip . Senin arkadaşın sanırsam astenik tip biri. Bu tür kişiler ince uzun gövdeli kolları ve bacakları zayıfça kişilerdir. Bu insanlar genetik vucut yapılarından dolayı fazla kilo alamazlar.

4. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Soyle diyim oncelikle arkadasin yasi kac Bunun yemekle ilgisi var ama oyle gunde 1 ogun oturup yerse ondan hic birsey olmaz sabah ve yatmadan once yenen yemekler cok onemli soyle bir deneyin eminim alacaktir gunde uc ogun degilde 6 ogun yapin bir oturusta degilde onu iki ogunde yegin arkadaslarin dedikleri gibi bagirsak sorunlarindan ooluyor onun cozumude cok ogunlu yemek vermek vucuda az ogun verdiginde buyuk bir kismini diskiya cevirir...

5. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ergenl,k çağında sanırım bu arkadaş. Hele bi büyüsün hormonları dengeye gelsin kilo da alır göbek de yapar

6. Bio

Bio Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ergenlikden dolayımı bilmem ama benim bildiğim bu şekilde hastalıklar var arkadaşın gidip doktora görünsün benim arkadaşımın başında da var aynısı ama bu hastalık olarak gösteriliyor o yüzden iyi bişey deyil.

7. Mehmetb

Mehmetb Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bak kardeş böyle yap yemek yedikten sonra uyusun kilo alabilir

Sayfayı Paylaş