Günde 20 tane pişmiş yumurtanın Beyazı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hasanmurat tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. hasanmurat

hasanmurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar günde 2 kere 10 x 2 olmak ve ara öğünlerde yenmek üzere toplam 20 adet haşlanmış yumurta beyazı yense vücuda ne kadar katkısı olur. :)) Antrenman öncesi ve sonrası %50 yağlı sütle ile whey proteini de aldığımı ilave etmek isterim :) yorumlarını bekliyorum. dumbelllls

Son düzenleme: 20 Kasım 2012
  2. uguresen89

uguresen89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Once gunluk protein ihtiyacini belirlemelisin( vücut ağırlığın x 2gr= gunluk protein ihtiyacin)
    Bir yumurta beyazinda yaklasik 3-4 gr protein vardir, 20tanesi 70-80gram protein yapar iki servis de protein tozu iciyormussun ortalama 30gram da ordan alsan 110gram protein almis olursun. Ve sen bir öğünde 100gram protein alsan da vücut yaklasik 25-30 gram proteini sentezleyebiliyor parcalara bolsen daha iyi olur 5-5-5-5 gibi. Iyi calismalar

3. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    20 haşlanmış beyazını nasıl tükettiğini sorabilirmiyim? uzun zamandır omlet yapıyorum haşlanmıştan kaçmak ve beyazı tüketmek için.

Yumurta akı iyi bir protein kaynağıdır ayrıca biyolojik değeri yüksek proteine sahip. 20 tanesini öğünlere yayıp tüketirsen hiçbir sorun olmaz. :)

Predatel bunu beğendi.
  4. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    herşeyin fazlası zarar bence 20 tane nedir dostum 10 u geçme. anormal bi durum yani 20 tane

5. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    50 tane yiyen adam var,20 tane gayet uygun bir sayı.Yumurtanın büyüklüğüne göre değişsede,ortalama 60 gr. protein yapar ki,en kaliteli ve temiz protein almak şekillerinden biridir.Yiyebiliyorsan devam etmeni öneririm.

hasanmurat ve Predatel bunu beğendi.
  6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Tek yönlü beslenmenin zararları diye aratırsanız forumda bir çok sonuç çıkıyor . Ben kısaca bahsedeyim tek yönlü beslenmek sindirim sistemi ve sinir sistemi dahil bir çok organınızı bozabilir . 20 yumurta yemek yerine 5 yumurta ve 500 gr tavuk yiyin hem siz sağlıklı olun . Bu tip şehir efsanelerine inanmayın spor salonlarında söylerler ben 30 yumurta yiyorum ya sen diye bunlar efsaneden öteye gitmez . En güzeli forumdaki https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html bu beslenme programına uymaya çalışmak olur ...

-RevoLt- bunu beğendi.
  7. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    20 yumurta yerine daha fazla protein tozu al aynı fiyat...

8. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY

belki fiyat acisindan ayni olabilir protein kalitesi acisindan ayni degildir. Ayni fiyata daha kaliteli protein diyorsa tabiki yumurta yemeli ;)

9. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    10-10 olarak bana da fazla geldi sabah 6-7 normal diğerlerini de arkadşımızın dediği gibi öğün aralarına bölebilirsin.

10. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    sadece tüm proteinini yumurtadan karşılamak dogru değil bence ... ancak diyorsan ki ben beyaz peynirimi ,öglen tavugumu eksik etmiyorum zaten bu yumurtayı da ek olarak yiyorum diyorsan 20 değil 30 yesende öğünlere bölerek zararı olmaz zararlı diyene de neden zararlı sormak istiyorum daha sağlıklı protein olabilirmi ?
    yumurta beyazı
    tavuk göğüsü
    peynir

tüket tüketebildigin kadar keske bende yiyebilsem 4. yü yerken kusasım gelio burnumu tıkayarak yiyorum

hasanmurat bunu beğendi.
  11. Aurain

Aurain Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    ilerki yaslarda karaciger ile ilgili sorununuz cıkarsa geri dönüp bakarsınız neden 20 yumurta yedim hata yaptım diye günde maximum 5 tercihimdir gecilmemeli ve suan üretilen yumurtalar artık sağlıklı degil cünkü tavuğa ilaçlar vb seyler yapılıyor zararlı yani benim fikrim bu

12. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    İstediğin kadar ye.Söylenilenlere aldırma ama 10-10 diye iki öğüne bölmekte fayda var.

13. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    söylenenlere aldırmıcaksa burda işi ne ? ve de konuyu açma amacı ne ?

14. brhmcr

brhmcr Guest

Herseyin fazlasi zararli, profesyonel sporcularin bu kadar yumurta tukettikleri goruluyor olsa da bizler gibi bu sporu saglik ve estetik amacli yapan amatorlerde uc noktalar yerine dengeli beslenmekte yarar var. Yumurta hemen hemen tum gerekli amino asitleri barindirsa da fazlasi sikinti doguracaktir.

Daha yapici ve mantikli yorumlar yapmaya davet ediyorum kemaldonado.

Ozellikle asagidaki cumleniz icin gecerli

15. hasanmurat

hasanmurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

70 kilo x 2 = 140 gr protein ihtiyacım var. sabah kahvaltısını meyve ağırlıklı beslenmem var yanında yulaf ezmesi ve çikolatalı sütten ibaret. öğle yemeğim ise her gün düzenli olarak pilav ve 300 gr tavuk göğsü. akşam ise sütlü prinç lapası ve evdeki her hangi bir yemekten ibaret + bol meyvede tüketiyorum. Amacım yağlanmadan kas kütlesi yapmak.weightlifter

16. brhmcr

brhmcr Guest

Yanlis bir beslenme sekliniz var amaciniza gore.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html boyle bir sistem uygulayiniz.

17. hasanmurat

hasanmurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yorumun için tşk ederim. 20 yumurtayı bir anda yemiyorum :)) gözünüzde kaçmış onar onar tüketiyorum 10 tane yumurtada ise 3,52*10=35 gr protein var. 35-45 gr arası bir protein bir öğünde hazmedilecek bir ölçü thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:44 ----------

yumurta akı saf proteinden oluşmaktadır. lütfen bana bilimsel açıklamalar ve veriler ölçüsünde zararlarını yazarmısınız merak ettim. thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:46 ----------

tşkler arkadaşım.thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:49 ----------

John399 yazdıklarım sadece ara öğün gıdalarım. efsaneye bastığım ağırlığa ve gücümün artışına bakarım. eski resimlerim ile şu andaki halim arasında baya bir fark var efsaneler beni ilgilendirmiyor benim için bir tek efsane var oda fenerbahçe :)) :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:51 ----------

10-10 yediğimi zaten belirtmiştim :) dikkatinizden kaçmış olmalı :D

18. hasanmurat

hasanmurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncesi ve sonrası...

Ekli Dosyalar:

• deneme.jpg
      deneme.jpg
      Dosya Boyutu:
      69,2 KB
      Görüntüleme:
      504
  19. uguresen89

uguresen89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öğle yemeğinde 300gram tavuk göğsü alıyorsun 60-70 gram protein eder ama dediğim gibi bir öğünde en fazla 25-30 gram proteini kullanabiliyor vücudun. o yüzden 150 gram öğle yemeğinde 150 gram da ara öğün olarak tüketirsen daha verimli olur. ayrıca kahvaltıyı meyveyle geçirmen neden? vücudun bütün gece kas onarımı , kas inşaası ile yoruluyor proteine acıkıyor , o yüzden kahvaltıda yumurta beyazı , light kaşar , lor peyniri , yulaf gibi protein içerikli besinler tüketmelisin.

Edit:

Değerli üyemiz;
    Lütfen mesajlarınızda yazım şekline dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Kasım 2012
  20. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ya gerçekten anlamıyorum 10 yumurta 30 gram protein ediyor ortalama bil ölçek protein tozu 25 gr 30 gr ..

günde herkes en az bir ölçek protein tozu alıyor sorun değilde bu 30 gr protein i yumurtadan doğal yolla karşılamakmı sorun ve fazla geliyor :)

Rinkushichi ve hasanmurat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş