günde 2 bira

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve jisguy tarafından 26 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. jisguy

jisguy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günde 2 bira içmek yağ yakımına etki eder mi?yani kilo aldırma falan bir zararı olur mu?

2. bigforce01

bigforce01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    günde 2birayla daha cok göbek yaparsın :D bi işe yarıcanı sanmıoyorum

AgentWalter bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bira ve yağ yakmak mı?
    viskiyle başla tam yaksın bari.....ama boğazlarını :D

4. AgentWalter

AgentWalter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşın dediği gibi bira içerek yağ değil daha çok göbek yaparsın. :(

5. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Yanılmıyorsam arkadaşımız "Bira yağ yakar mı?" diye değil, " bira içersem yağ yakımına olumsuz katkısı olur mu?" diye sormuş.

Bilimsel ve tecrübelerim dahilinde olmadan verebileceğim cevap; ben alkolü şekeri kesmeme, süper düzenli diyet ve spor yapmama rağmen göbeğim hala çok büyük. Ancak günde 5-6 biradan az içmeyen ve evde hazırlanan yağlı ev yemeklerini yiyip ortala düzende spor yaparak hem benden daha kaslı hemde göbeği olmayan arkadaşım var. Bünye ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

6. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Kalori alımını iyi ayarlarsan olmaz... Aslında biraz hesap kitap meselesi... Günde 1 saat koşan birinin 2 bira içmesi fasa fiso iken spor yapmayan birinin çevrel çemberinin genişlemesi kaçınılmaz :)

7. Petrucci

Petrucci Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bu sporda alkol alımı tabii ki önerilmez ama içimizde hangimiz 1-2 biraya hayır diyebilir :) Geçen okuduğum bir yazıda eğer ki alkol alınacaksa bunun kırmızı şaraptan yana kullanılması konusunda bir öneri vardı. Bunun nedeni de içilebilecek toplam ml. içindeki alkol oranı ve kırmızı üzümün faydalarıdır. Biranın alkol oranı her ne kadar 4-5 % olarak gözükse de bu değerler 100 ml. için geçerlidir ve 2 şişe bira içtiğiniz zaman alacağınız alkol oranı oldukça yükseliyor. Ayrıca Arnold'un antremanlardan sonra tavuk kızartması ve birayla ilgili efsanelerini bilmeyen yoktur. Bu arada geçen hafta Mr. Olympia da 6. olan Johnnie Jackson KKTC deydi ve adam bir showdan sonra gidilen yemekte resmen Efes içti :))

8. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya

Forumda sık karşılaştığım bir yanlışı düzelteyim...

%'li hesaplarda miktar büyüdükçe oranda değişme olmaz...100 ml. de %5 ise 1000000 litrede de %5 olacaktır. Yani ne kadar bira içerseniz %5 (bira çeşidine göre değişir) 'i alkol olacaktır. Bu 2 veya 10 kutu içince değişmez,%5 fixtir...

Birde önerim olacak; Efes Pilsen'den uzak durun.

Ne delikanlılığa, ne sağlığa nede damak tadına gelir Efes Pilsen... Kızmayın açıklıyorum...

Bira'nın tarifi bellidir, özellikle Almanya vs. gibi bira kültürü gelişmiş ülkelerde maddelerle belirlenir.
    Bira %100 malt olmalıdır. Ancak Anadolu grup tüketiciyi enayi yerine koyarak biranın içinde yüksek fruktozlu mısır şurubu kullanmaktadır. Birim maliyeti düşürmek (parayı cukkalamak) adına yaptıkları bu affedilmez şeye rağmen deli gibi rağbet görmektedir. İçtiğiniz alsında ne pilsenerdir nede bira... Tüketiciyi aptal yerine koyarak yaptıkları bu şey damağa ve sağlığa inanılmaz zararlıdır.

Yüksek fruktozlu mısır şurubu

Fruktoz şurubu çoğu bilim insanına göre sigara kadar zararlıdır. Abur cubur ve meşrubatların tatlandırılmasında da kullanılan bu madde Avrupada yasaklanmış ve Abd'de %1-2 ile kullanımı sınırlandırılmışken bizde bu miktar %10-15 lere yükselmiştir.

"Bira ile yemekmi yenilirmiş???"

Efes Pilsen'in yıllardır dayattığı, ağızda kuruluk, midede şişkinlik yaratan içeceğinin yemeklerle olan uyumsuzluğu ve bizi "Bira Cahili" konumuna düşürdüğü için sık yapılan bir hatadır. Güzel bir bira ile her yemek uyumludur. Yemekle bira içilir, cola kadar normaldir hemde... Ben size et yemekleri ile Anadolu Grubun bir diğer birası olan (Nasıl oluyorsa bunu %100 malttan yapıyorlar- eski tekel birası) Bomonti'yi öneriyorum. İçimi gayet hoş ve sulu bir biftek ile enfes gidiyor.
    Normal zamanlarda ise Tuborg Gold içiyorum. Hakkını veriyor bence...

qadir ve abilag bunu beğendi.
  9. Petrucci

Petrucci Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Efes konusunda kesinlikle katılıyorum. Avusturya'da yaşamış ve orada üretilen gerçek biraları tatmış biri olarak diyebilirim ki Efes'in hem tat hem de içerik olarak bira ismiyle adlandırılması bile bence yanlış.

Bira dan alınan alkol oranının artmasıyla ilgili olarak benim aslında anlatmak istediğim her içilen şişe birada vücuda giren alkolün artmasıydı. 1 şişe bira içindeki alkol ile 1 kadeh şarap içindeki alkol oranını hesaplarsan sen de ne demek istediğimi anlarsın. Birisi 300 ml. lik bir içecek iken diğeri 70 - 100 ml arasındadır.

10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bu işte beni en cok yakan durum alkol alıskanlığımdır bunu her zmaan söylerim
    ama ben bunu minmimuma haftasonuna indirgiyorum ama gerciş ben oturduğum zaman 2 bira icip kalkan biride değilim baya abartı gider icki sofralarımız haftasonu cmrt gecesi mümkünse hic icmesem daha süğper olur
    diet döneminde birisi icin tabiiki alkol önerilmez
    deli gibi kalori vardır alkolde zaten dayan 2-3 hatta tamamen kes alkolü farkı kendin göreceksin zaten

11. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    sirozun en sık nedeni ülkemizde hepatit yurt dısında alkol alımıdır..(musluman ülke oldugundandır) ama giderek alkol alımı hepatitin önüne geciyor... siroz olmak isteyenler devam devam(ya içen herkes siroz mu oluyor? yok olmuyor ama sen olursan olasılıgın %100 e cıkar.. artı siroz olmasan bile karacigere verecegin zarar tartısılmaz..)

12. abilag

abilag Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok yerinde bir konuya değinmişsin
    adamlar yıllardır damak zevkimizi çürütmekle kalmamış bir de dediğin gibi nişastayı dayamışlar insanımıza...

yalnız bir önceki mesajda belirttiğin bira içip de yağlanmayan arkadaşların hangi birayı içmişler onu da belirt istersen

ben bir süre Londra'da yaşamıştım. orada haftada 10-15 şişe bira içen sırım gibi tipler vardı. bunun sırrını sonradan anladım
    bizde biracıların fizikleri malum kafa_

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kinizde-ka-kalori-var-t13421.html?t=13421
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/alkoll-kiler-t6958.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-bira-g-bek-yaparm-t21086.html?p=214151
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/az-bira-yada-alkolun-faydas-t3816.html

Arama Kelimeleri : bira, alkol

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş