Günde 15 km hızlı yürüyüş? 1200X30=35000=ayda5 kg?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve gokhanalpan tarafından 18 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyo olarak günde 15 km hızlı yürüş yapabilirmiyiz? yani kaldıki ben gunde 10 km yavaş kosu da yapabiliyorum aşırı derecede beslenmem cok ii 15 km gibi bir mesafeyi 2.30 saatte yürüyorum ve kemik yapım cok sağlam hiç bir ağrı acı sızı hissetmiyorum bu hızla

2.30 saat gibi bir zamanda 1200 kalori harcarsam her gun doğal olarak vücud büyük bir kısmı yağ depolarından harcicak? bir ayda alti öğün beslenme ve extra 1200 kalori 36000 kalori yapar buda 5 kg yağ yakmak demek doğrumudur?

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    teorik olarak doğru...ama pratikte (kesin olarak) ne olacağını söylemek, yani 5 kg yağ erir demek zor...zira zaman içinde metabolizma kendini yavaşlatabilir...ya da... zamanla o tempoya alışıp enerji harcama konusunda daha tasarruflu davranabilir (buna kabataslak, kondisyon kazanmak deniyor halk dilinde)...kesin sonuç için yaşayıp görmek lazım...

3. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer öyleyse bizde 25 Km ye çıkarırız kardiyoyu :)) yani buda saatte 7 km yürüyen bir insanın 4 saatte 24 Km yürümesidir ve buna göre bir beslenme programı uygulanabilir benim kemik ağarlıgım 30 kg :)

ve yorulmuyorum yok böyle bir şey kardiyodan herkez şikayetçidir 4 ayda 25 kg yağ gitti :) şimdi kardiyo calismalarina baslamadan önce 500 mg kafein alıyorum ve dediğim gibi en az 20 KM ye çıkartacam kardio yu :) saol

4. merttrem

merttrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyo demişken bir sorum olacak... Spor salonlarındaki kondisyon aletlerinde çalışırken ne kadar kalori yakıldığını gösteren cihazların bu hesabı sağlıklımıdır? Ne kadar sağlıklıdır? O ne diyorsa biz ne anlayalım?

Aynı şekilde de internette benzer formüller kullandığını düşündüğüm tablolar mevcut. Örneğin benim gibi 90 kiloluk bir adamın saatte 9 km hızla bir saat koşması aşağı yukarı 900 kcal a denk geliyor... Bu hesaplar ne kadar güvenilir?

Teşekkürler...

5. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    kaç km yürüdüğünüz, bahsettiğim durumları değiştirmez...metabolizma kendini yavaşlatacaksa yavaşlatacaktır...ya da enerji tasarruf moduna geçecekse geçecektir zamanla....bunları atlatmanın "antremana ara verme, diete 2 hafta ara verme, antreman şeklini değştirme, kardiyo türünü değiştirme" vs vs gibi yolları var...kısacası, anlatmak istediğim husus şu: yapılan hesaplar matematikseldir...gerçekte ne olur baştan kesin söylemek zordur...o hesapları, kesin elde edilecek bir sonuçtan ziyade, ulaşılmak istenen bir hedef gibi görmekte yarar var...

6. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    o rakamlar, makinenin, belli sürede yaptığı devir sayısına göre otomatik olarak hesapladığı rakamlardır, kesin rakam değildirler...fazla da yakmış olabilirsiniz az da...o rakamları kesinlikten ziyade görece olarak dikkate almalısınız...yani "bugün makineye göre 300 yaktım, gelecek sefer arttırıp 350 yakmalıyım" vs vs gibi...

Sayfayı Paylaş