güclü kolumun dirençsizligi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve holding tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. holding

holding Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2.haftam bitti her hafta 4 gün antreman gerçekden azimliyim tam zamanında başlıyorum sporuma ama güclü kolum(sag) direncsizlik var örnegin gögüs calısırkene halteri sol kolum belli bir süre sonra hızlı kaldırıo sag kolum ise titrio ve daha fazla dayanamıyorum sol daha 10 tur atacakmış gibi ama güclü kolum öyle degil ve halteri bırakayım sol kolum agrı yok ama sag omzumda az bi agrı var.sorunum güclü kolumun böyle bir sorunu niye olması fazla mı yüklendim acemilikden çözemedim bir türlü setimi tamamlıyorum sornum yok ama son zamanlara dogru çekilmio sag kolum hocama söyledim az bi zedeleme yapmısım felan dedi ama antremana girmeden önce kücük ısınma hareketleri yapmamı söyledi omzumu ısıtmamı gerektıgını söyledi sizlerden de bir fikir alabilirmiyim?:confused:

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    İdman öncesi iyi bir ısınma şart. Sağ kolunuzun daha güçlü olmasına rağmen ağrı yapması ve zorluk çekmesi hocanızın da dediği gibi zedelenmedir çoğunlukla. Sehpaya yatarken daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Nasıl ki bar tutuşumuz 2 elimiz için de eşit uzaklıkta olmalıysa bu omuzlarımızın dışarıda kalma miktarları için de geçerlidir. Bir omuzunuz daha fazla dışarıda kalırsa, dengeyi tam kuramazsınız ve bir kolunuza daha fazla yük biner. Çalışma zamanınızda ağrıyan sağ omuzunuzun biraz rahat etmesi için sehpada sol omzunuzu biraz dışarıda bırakabilirsiniz sağa göre.

3. holding

holding Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım cok teşekkür ederim ısınma+sol omzu biraz daha dışarıda bırakacaz anladım cok tesekkür ederim

Sayfayı Paylaş