Gücün yetersiz gelmesi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Freaks tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Freaks

Freaks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar spora başlayalı 2 hafta oldu. Fakat gücüm bana yetersiz geliyor. Göğüsü ancak 15 kilo ile basabiliyorum. Vs. gibi. Bu zamanla artar mı? Şuan için bana faydasız geliyor yanımda milleti 40 kg ile çalışırken görünce..Yaş: 20 Boy: 1.80 :confused:

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bench Press diyorsun herhalde , o çalışa çalışa zamanla artar.Gücün yetersiz felan değil , sadece başlangıçta kimse gelip 200kg kaldırarak başlamıyor , salonda ağır basan sağlam hacimli kişiler varsa görürüsün 200kg.

3. Freaks

Freaks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    2 ayda toparlar mıyım hocam çünkü bırakmaya niyetim yok gittiği yere kadar yapıcam?

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yani şöyle söylim başlangıç ilk 6 ay bu sporda alabileceğin en iyi hacimi alırsın zaten , en büyük artışlar bu başta olur.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vg sporunda ilk amaç hacim almak,güçlenmek,gelişmek değildir hareketlerin yapılışını öğrenmektir senin durumun normal bende 2.haftada boş barla bench press yapardım merak etme iyi beslenip iyi uyursan ve moralini yüksek tutarsan yavaş yavaş güçlenirsin birde vg sporunda çok ağır kaldırmak değil hareketleri nizami yapmak önemlidir.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çok doğru söylemiş hareketleri nizami yapabilmek başlangıçta en önemli işin olmalı.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi ki artar o 15 kilo. Çok ye, çok uyu, her gidişinde bir öncekinden ya daha ağır kaldır ya da tekrar sayısını arttır. Şu anda işin en zevkli kısmını yaşıyorsun çünkü ilk zamanlar sürekli daha ağır kaldırabilirsin.

Ama 2 ayda çok gözle görülür sonuç bekleme. Hedefini 1 yıl sonrası için koy mesela. Bu iş birkaç aylık iş değil.

8. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Hocam bende sizin gibiydim bundan 1.92 boy var 100 kg yım ama bench press'e 20 basıyodum.Utanıp sıkılıyordum hocaya sordum.Utanıp sıkılmana gerek yok zamanla artar.Sen hareketini düzgün yap gelirisi gelir dedi ciddende öyle oldu.Şuan 5.ayın içindeyim bench press'e 45-50 kg basıyorum.Uzun lafın kısası ilk başta vucüd alışır,sonra o kendi belli eder kilo artırmak istediğini iyi günler saygılarımla

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    her şeyi yanlış yapsan bile düzenli idmana gidince o ağırlık 2 katına çıkacak zaten o kesin
    daha sonrasında asıl maraton başlayacak

10. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşların da dediği gibi ilk aylarda hızlı bir gelişim gösterirsin. Vücut yapına göre azami kuvvetine yaklaştıkça da gelişme yavaşlar. Ama en kötü ihtimalle başlangıc kilonun 3 katına çıkarsın bir senede.

11. Freaks

Freaks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar çok iyi moral verdiniz çok teşekkürler hepinize. 1 sene yapmayı planlıyorum inş. sonuç alırım.

12. Huzur53

Huzur53 Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Ne 1 senesi sen 3 ay daha yap aşık olcan ben oldum.Bu spor bambaska ya.

13. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    spora ilk basladigimda 1;85 boy 72 kilo ile bench de 20 kg ile zorlaniyordum benden ufak tefekler bile daha fazla basiyor diye uzulurdum ama bunun idmanli olmakla cok alakasi var

en formda oldugum donemde 95 kg iken 120 -130 kilolara ciktigim oluyordu bu dert edilecek birsey deil

Sayfayı Paylaş