Güçsüz parmaklar

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Almeca tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Almeca

Almeca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle merhaba yaklaşık 3.5 ay önce fitness salonunda yaşadığım tatsız bi olayda serçe parmağım kırıldı 5 hafta yarım alçıda kaldı çıktığında resmen ağladım parmağım beton gibiydi 1.5 hafta boyunca açmaya uğraştım aynı şey bileğim içinde geçerli 4 hafta gibi bi süre oldu sanırım alçı çıkalı 4 gün önce başladım tekrar fitness a 17 aydır yapıyodum formumun doruk noktasındaydım ama bu olay beni bitirdi diyebilirim. uzatmadan şunu sormak istiyorum sağ elimdeki parmaklar gerçekten çok güçsüz sol elimde 30 kilo dumbell ı hiç zorlanmadan tutuyorum ama sağ elimde 10 kiloyu zorlanarak tutuyorum baş parmağım ve işaret parmağım dışında kalan parmaklarım dumbell ı aldıktan sonra düşüyo gerçekten çok güçsüzler güçlendirmek için ne yapabilirim ? yardımcı olursanız çok sevinirim bu benim için büyük bi sorun teşkil ediyo takıntılıyımdır ben biraz :eek:

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Stret topu alıp parmaklarınla sıkabilirsin, zaten dumbellar parmaklarını yora yora geliştiriyor :)

2157 ve Almeca bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Stres topu ile acma yapabilecegin gibi, hergun sicak suda acma kapama yapabilirsin, annene rica edersen sicak su icinde sabunla parmaklarina masaj yaptir boylece o bolgedeki kaslarin acilacaktir. Isaret parmagim 2 ay once 2 hafta alcida kaldi. 2 gun once doktordan bu ogutleri aldim :)

4. Almeca

Almeca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sıcak su yaptım 1 hafta boyunca zaten işaret parmağım dolama oldu gereğinden fazla suda kaldığı için sıcak su yapamıyorum stress topuda işe yararmı dersiniz akademik eğitmen arkadaşlarım var likit amino falan al dediler faydası olurmuki bu konuda likit aminonun

5. brhmcr

brhmcr Guest

Amino ile el sakatligi?? ne alaka bunu oneren belki diycem eklemler icin glucosamine filan ama gerek yok. Bol iskembe corbasi, kell paca, jealtin icere urunler ye.Ayrica nasil sicak su dolama yapti dolama genelde tirnak batmasi sonucu iltihaplanmadir.Bir yerde yanlis var.

6. Almeca

Almeca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    suda uzun süre kalması sonucu tırnak altı dokular yumuşuyomuş ve mantar dolama adında bir şey oluyomuş ve aminoyu arkadaşlarım kasları çabuk toparlıyım eski formuma kısa zamanda kavuşıyım diye önerdi bana gayet mantıklı geldi

7. brhmcr

brhmcr Guest

Kasların toparlanmaktan ziyade bana doktorun dediği gibi hareket etmesi lazım :( Amino asitten medet ummak bilmiyorum ne kadar doğru normal de kullanmıyorsan boşuna para vermezdim.

8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Demeyi unutmuşum çamur veya kum içinde parmak hareketide çok geliştiricidir kırkpınar güreşçileri yapıyor çelik gibi parmakları var

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Almeca ;

Stress topu ve masaj en mantıklısı şu an için ,

Amino ise gerek yok zaten ,

Dolama yada tırnak batması konusu ise suyla alakası yok , tırnak dokusu öyle dandik bulaşık süngeri mi ki az sıcak su görünce yumuşasın , eğer tırnak batması ise doktora görün erkenden ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş