Güçlenemiyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve championlionn tarafından 9 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Selamın aleyküm.ben 7 aydır evde kendim düzenli olarak ağırlık çalışıyorum.tüp işinde çalışıyorum ağırlık çalışmaya başlamadan önce daha rahat kaldırıyorken şu an tüpü kaldırırken zorlanıyorum tüp 25 kilo.nerde hata yapıyorum yardımcı olabilirmisiniz ?

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Vücudun yorulmuştur beslenmene dikkat et gücün yerine gelir :)

3. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben suan zayıflama aşamasındayım 136 kilodan 95 kiloya düştüm yağ yakmaya çalışıyorum yağ oranım %15 7-8 e indirmeye çalışıyorum onun için proteine çok ağırlık veremiyorum kahvaltıda 100gram light beyaz beynir 1 yumurta 1-2 bardak light süt içiyorum öğlen spor günlerimde 150 -200 gram kadar tavuk göğsü haşlıyorum antrenmanın üstüne yiyorum tavuğu 14-15 adet badem ve fındık yiyorum.spor yapmadığım günler öğlen tavuk döner yiyorum akşam yemek yemiyorum az mı acaba aldığım protein ?

Son düzenleme: 9 Temmuz 2013
  4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Ağırlığının 1,5 katı gram olarak protein alman yeterli fazlası zaten dışarı atılıyor. 100 gram tavuk göğsünde kaç gram protein olduğuna falan netten bakarak hesap yapabilirsin.

5. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevapların için teşekkür ederim.beslenmemin şimdilik yeterli olduğunu düşünüyorum.

bana daha farklı bi yol gösterebilecek deneyelimli birileri cevap verebilirse çok sevinirim.

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    kahvaltıda lor yiyebilirsin biraz tadı kötü ama protein bakımından çok iyi en azından 30 - 50 gr. yiyebilirsin beyaz peynirin yanında.. salatalık ve domateste olabilir..

akşam öğününden sorna süt içebilirsin.. Öğlen tavuğun yanında ayran iyi gider thums: ben böyle yapıyorum yaşım 15 ama fark ediyor..

ayrıca sadece protein yetmiyor.. Komplex karbonhıdrat ( pilav , makarna , beyaz ekmek) alınması gerekiyor.. kaliteli yağda alınmalı bunların yanında..

birde off günlerin vardır umarım çünkü kasların dinlemeye ihtiyacı var..

umarım yardımcı olmuşumdur :D thums:

7. serhatyildiz

serhatyildiz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Şuan tüpü kaldıramamın nedeni seni ağırlık çalışman değildir.Yani aslında mantık olarak antreman yaptığın için daha rahat kaldırman gerekiyor ama durumun gösterio ki yaptığın antremanın sana pek faydası olmuyo.o yüzden evde değlide spor salonuna gidersen çok daha iyi gelişme gösterirsn.tabi her zaman beslenmede çok önemli sadece antreman değil

8. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1gün antrenman 1 gün dinlenme şeklinde çalışıyorum.sağol cevapın için.

yaşadığım bölge şehir merkezinden uzak biraz salona gitme ihtimalim yok o yüzden evde kendim çalışıyorum malesef.yaptığım antrenmanın faydası olmamasına gelirsek.7 aydır ağırlık çalışıyorum triceps çalışırken SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION bu egzersizle çalıştırıyorum ayakta.ilk başladığımda 3kiloluk dumbell ağır geliyordu şu an 9,5 kilo ile çalışıyorum yani anlatmak istediğim faydası olmasa bu ağırlık miktarını arttıramam diğe düşünüyorum haksızmıyım ?

9. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güncel aklımdaki soru işaretlerini gideremedim.

10. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence beslenmenden kaynaklı, belki vucut daha çok besin istiyor, ister istemez 7 aydır yağ yakmıssındır, yaktığın yağ da öyle yada böyle güç sağlayan bir şey, üstüne birde tüp kaldırmak dambıl kaldırmakla cok farklı, dambılı stabil tutar kaldırır indirsin, tüpü tam olarak agırlık merkezinden kaldırman imkansız mesela, son olarak ta vucudunun yorgun dinlenmeye ihtiyacı oldugu ana denk gelmissindir hep cok rahatsız olduysan 1 hafta calısma agırlık bakalım kendini test et ne durumdasın

11. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu açıdan düşünmemiştim hiç.ben 7 aydır sadece ağırlık çalışmıyorum aksine kardiyo çalışıyorum. ağırlık çalışmalarım sarkmaları önleme aşamasında su an 136 kilodan 95 kiloya düştüm.zayıflamaya başlamadan önce yağ oranımı bilmiyorum ölçtürmedim ama şu an %14,3 7-8e çekmeye çalışıyorum daha sonra tam anlamıyla ağırlık çalışmaya başlayacağım bi salona yazılacağım.evde afedersiniz bi taraflarımıda yırtsam tam olmuyo ağırlık yetersiz geliyo vs vs... sağol yardımın için.

12. KorayBey

KorayBey Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bayağı bir kilo kaybı yaşamışsın örn ben bulk döneminde 103 kilodayken çokl rahat 40 kg lik dumbell lar ile dumbell bench press yaparken definasyon döneminde 40 larda zorlanıyorum.

yazdığın öğünlerde karbonhidrat çok az bence karbonhidratta al ama dengeli bir şekilde almaya çalış hem yağlanmazsın hemde aldığın protein kaslarına düzenli bir şekilde gitmiş olur,ayrıyetten vücudun enerji için karbonhidratada ihtiyacı var bunu unutma...

13. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence 7 ye 8 e düşmeyi bekleme, şimdiden sen inşaa et o kası zaten düşürürsün böyle yaparken suan oldugu giibi güç kaybı yaşarsın, kardio yaptıgını bilmiyordum, suan nedeni belli oldu büyük oranda kilo kaybetmişsin, görünüş için güzel fakat güç ister istemez düşecektir, Koray beyin de dediği gibi karbonhidrat biraz daha fazla al enerji için. Ayrıca supplement düşünürsen antiremanlardan önce MP Assault kullanmanı tavsiye ederim, bende işe yaramıştı çok

14. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 gündür başladım yulaf ezmesi yiyorum sabahları light süte karıştırıp. 100gramda 75gr karbonhidrat 10gr protein var yeterlimidir acaba ?

supplement kullanmak pek aklıma yatmıyor zararlı değil deniyor ama ileri yaşlarda sıkıntı olabilr deniyor güvenemiyorum kullanmak istemiyorum o yüzden doğal beslenmek istiyorum.bişi sormak istiyorum kaslarda gelişim ne kadar sürede başlar acaba spora başlamadan önce bicepslerim dümdüzdü şu an 1-2 santim şişiyor :) 43 cm idi kilolu iken su an 35,5 cm ölçü 2 aydır yerinde sayıyor 35oluyo sonra geri 35.5 civarı oluyo tam anlamıyla tişörtden falan belli olcak seviyeye gelmek için ne kadar süre gerek 1 sene sonra vücut baya bi gelişirmi acaba ?

2 gün önce vücut yağ oranımı ölçtürdüm 1 ay önceki ölçüm bilgilerimi karşılaştırdım 95,7 kilodan 93,6 kiloya düşmüşüm yarısı yağ yarısı kasdan bu kasdan yakma olayı neden olur cevaplayabilirmisiniz.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2013
  15. kralmert1997

kralmert1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yanlışın var. Ağırlığının 2,5 katı kadar protein alınması gerekiyor günlük.

Örneğin 60 kg san 150 gram protein alınmalıdır.

16. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Supplement hakkında şahsi fikrimi soruyorsan bu işe başladıktan 3 sene kullanmadım, bir saat sonra onsuz olmadıgını farkettim gelişim için, dedigim zaten 1 tanecik enerji sağlayan bir şey, şişirme kaslandırma fonksiyonu da yok zaten, herneyse aynı sayıyor, çünkü evde yapıyorsun, sanırım hep te aynı hareketleri yapıyorsun kasları farklı hareketler yapmaya alıştırmazsan aynı sayarsın,ü dedigiğin gibi bir vucud dogal yoldan 1.5 sene alıyor bence, ha 4. ay daki de gelişim olur ama dışardan bakan aman aman demez yani

17. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    suan salona yazılamam 3-4 ay sonra taşınacağız o zaman yazılacağım o zaman gerekirse iyice araştırp gerekirse kullanırım supplement.benim hedefim biraz büyük :) CutAndJacked.com Interview: Lazar Angelov | Cut and Jacked resimdeki gibi bi vücut hedefliyorum 3-5 ay yapıp bırakmayacağım fitnesi zamanla yapıcam böyle bi vücut kafama koydum ve zamanı geldiğinde supplement kullanmam gerekirse kullanırım.inşallah gerekmez doğal yollardan karşılarım gereken besinleri.

hareketlere gelirsek yaptığım hareketleri yazayım.tüm kasları tek seferde çalıştırıyorum araştırmalarıma göre pek doğru değil ama vazgeçemiyorum nedense :) .göğüs barbell bench press dumbell fly bunları 3*15 ardına triceps SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION 3*6 sonra ön ve arka bilek çalıştırıyorum 3*15 sonra biceps barbell curl yada dumbell curl 3*6 Concentration Curl 3*12 Hammer Curl 3*12 sonra omuz Barbell Upright Row geniş tutuş 3*12 son olarak kanat kası Barbell Bent Over Row 3*12 ayak kaslarını çalıştırmıyorum hergün en az 45dk bi kısım tempolu yürüyüş bi kısım koşuyorum ağırlık koşu hafif tempo nefes nefese kalmayacak şekilde.nasıl sence ?

18. KorayBey

KorayBey Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

bitkisel protein değil bizim asıl ihtiyacımız olan hayvansal kaynaklı protein et,süt,yumurta vs sadece yulafın içine kattığın sütün proteini seni ileri taşımaz...

19. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sırf onu yemiyorum tabi yulafı karbonhitrat için yiyorum + olarak proteinde veriyor.yumurta peynir tavuk göğsü de yiyorum ama hala yağ yakmaya çalışıyorum yağ oranımı çoğaltmaktan korkuyorum o yüzden kısıtlı besleniyorum.yağ oranımı istediğim seviyeye düşürdüğümde yeteri besinleri almaya başlayacağım inş.

20. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    O aslında antrenmana göre değişir ama ideal olan vücudun 1,5-2 katı protein almak.Çok ağır antrenman yapılmıyorsa 2,5-3 katına gerek yok weightlifter

Sayfayı Paylaş