Güç yetersizliği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cenksen tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkeze merhaba :)
    15 yaşında 68 kilo 186cm yim
    1 ay bitti 2. ci ayımın ilk dersini yaptım Hocam bana 2 farklı workout yazdı arada 1 gün ara ile yapıyorum bunları ilkinde Barbell Front raise-standing ile push press birlikte yapıyorum.Bara 5 kg takıyorum fakat daha front raise i yaparken kaldırdıktan sonra tukeniyorum ve bu bana agır geliyor fakat daha once 15 kg cable jungle yaptım ve dumbell ile yapılan haraketleri 8 olsun 10 olsun rahat yapıyorum.Hocam ilk once bos bar ile calısmamı sonra kendimi hazır hissedince 5 kg yakıp yapmamı soyluyor boyle oluncada moralim bozuluyor bana önerebileceğiniz birşey varmı :) yorumlar için şimdiden teşekkürler

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    hocani dinle bence, bos bar deyip gecme , olimpik bar da 20 kg dir. Once vucutta denge kaslarin iyice alistiktan sonra 1,25 kg takarak basliyabilirsin, sonra 2,5 sonra 5e gecersin. Emeklemeden yurumek, yurumeden kosmak olmaz.

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Boş bar ile çalışmanın nesi yanlış ?

Oysa ki ben yeni başlayan arkadaşlara en azından temel egzersizlerde (Squat, DL, Press) boş bar ile form oturtma çalışması yaparak başlamalarını öneririm.

5 kilogramın seni bu kadar tüketmemesi lazım. O ağırlığı kaldırmak için biraz mücadele et , bütün oyun bundan ibaret.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    tüketme derken 1 tane kaldırıp tukenmiyorum kolumu eklemden bukerek cok daha fazla agırlıklarda calısabilirim fakat kolumu dumduz bir şekilde goguse kadar kaldırınca zorlanıyorum yani hocam bile şaşırdı kaldırması zor diyince benim programı yapan birinin rahatlıkla kaldırması lazımmış

5. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Hocan seni izlemiyo mu sen yaparken ?

Dirseklerini rahat bırak, robot gibi kasmana gerek yok omuz kaldırışlarını yaparken. Kilitleme dirseklerini, bırak gevşek kalsınlar.

6. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    nitrococuk' un dediği gibi uygulamada sıkıntı yaşıyorsun sanırım

7. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    oda kasma kendini falan diyodu :D cok sagolun 3 gun sonra yine o calsıma var denerım sızın soyledıklerınıze gore sonra buraya yazarım :)

Sayfayı Paylaş