Güç, Kondisyon, Dayanıklılık İçin -_-

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Scoobz tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    güç , dayanıklılık, kondisyon için hergün mekik,şınav,barfix çeşitleri uygulanabilir mi? (hacimden kesinlikle bahsetmiyorum)

Yaklaşık 3.5 aydır muay thai yapıyorum daha fazla kondisyon için haftada 4gün boş vaktimdede evde mekik şınav barfix cekmeyi düşünüyorum, diğer 3gün spor salonunda antremanlarım var o günlerdede zaten ek şınav mekik barfix çekiyorum.

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1er gün arayla şınav mekik barfiks squat yapabilirsin. Hergün yapmak için belli bir seviyeye gelmen lazım 50den aşağı şınav çekiyorsan 1er gün arayla yap sonra dayanıklılık için hergün yapmaya başlarsın

Scoobz bunu beğendi.
  3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    ısındığım zaman 35-40 adet falan çekebiliyorum, o zaman antremana gittiğim günler şınav mekik barfixi cekmeyip offline günlerde o 1er gün ara günlerde evde olduğum vakitler şnav mekik barfix yapmam daha mantıklı olur?

4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ben haftada 1 gün arayla hergün önce 60 sonra 25 sora 25 şınav çekiyorum overtraining gibi bir ihtimal olmaz değilmi

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    - kondüsyon bir bütündür..."güç tiplemeleri , dayanıklılık, aerobk, anerobik kapasite vb vb " hepsini içerir kondüsyon...

-her spor türü için "kondüsyon gereksinimi ve sınırları "farklıdır...

bu nedenle "yaptığınıuz spora, yani "muay thai "ye uygun "kondüsyon çalışmaları" uygulamak gereksinimi vardır...)

Danny Boy ve Scoobz bunu beğendi.
  6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

yani hocam biraz daha açık konuşmak gerekirse bu eklemeler gereklimidir?

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    profesyonel veya adına ne denirse , müsabık sporcu değilseniz , bu kadar gayrete pek gerek yok...

zira, haftada 4 gün x 2 saat düzenli ,efektif (!) "mt -idmanı" yapan birisi , müsabakaya 1.5 ay kala bunu haftada 5 e çıkartırsa yeterli olur...gerisi fazladan olacak bi olydır, abartıdır...

bu saydıklarınıza gelince :

-koşu : koşmadan da "aerobik, anerobik kapasite , VO2 kapasite vb geliştirilebilir...salon çalışmalarında da bu sağlanabilir...

-şınav ,mekik, barfiks ...bunlar zaten antrenmanda yapılabilen çalışmalardır...barfikse dikkat !!!...fazlası yaramaz...(

en önemli olan konu , "muay thai çalışmalarının efektif, aslına uygun olmasıdır" ...zira, maalesef bu konuda hala bayağı yanlışlar var ...bu kısım çok önemli...))

Scoobz bunu beğendi.
  8. PuNniSsHeR

PuNniSsHeR Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Köşe Yazarı, Öğrenci, Radyocu
    Yer:
    Kocaeli
    Kesinlikle kondisyon kazanırsın. Askerlere bak şınavla barfiksle mekikle çakı gbi oluyolar bence temel hareketler kondisyon kazandırır.

Scoobz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş