Güç kaybını toparlama

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brsaydn tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    95 kilodan 72 kiloya düştüm ve şimdi bodye başladım fakat 9 temel hareketi yaparken zorlanıyorum kollarımda güç kalmamış nasıl daha fazla ağırlık kaldırabilirim ? bunun beslenmeyle ilgisi olabilir mi ? yardımcı olursanız sevinirim.

2. qrduruqr

qrduruqr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    zamanla kaldırdığınız ağırlık artacaktır eminim. ben buna şöyle inandım, 2 ay önce 1 barfiksi yarım yamalak çekerken, şimdi sırtımda 16 kilo ağırlıkla 7 barfiks (4 set) yapabiliyorum

3. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    anladım peki nasıl yaptınız ? beslenme konusunda bilgi verebilir misiniz ?

4. qrduruqr

qrduruqr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    açıkçası ben zayıf biriydim. gerçi buradaki profesyonelleri düşünürsek hala çok zayıfım diyebilirim. ben barfiksi negatif barfiks çekerek başardım. sürekli zorladım kendimi. tabii ki kaslarıma zarar vermeyecek şekilde, dinlendirerek yani. demek istediğim, topu topu 5-6 barfiks çekebildiysem, o da birer birer dinlene dinlene, bunları yaptıktan sonra 2-3 gün beslendim dinlendim. ve başardım sonunda. deli gibi barfiks çekebiliyorum. yani bu uzun bir süreç siz de kesinlikle güçleneceksiniz

5. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkurler fakat benim sıkıntım kilo verdikten sonra agırlık kaldıramamak belirli bir beslenme alışkanlıgımda yok o yuzden bu konuda yardımcı olabilecek birileri olsa çok iyi olur. ya da benimle aynı sorunu yaşayıp çözebilen biri varsa .

6. qrduruqr

qrduruqr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    kilo verdikten sonra güç kaybınız varsa bu durum kaslarınızın da bundan payını aldığını gösteriyor. elbette kaldırabileceğiniz bir ağırlık sınırı vardır. ağırlık kaldıramıyorum çok garip bir tabir. diyelim ki 5 kiloyla mı kol çalışabiliyorsunuz en fazla, öyle çalışın, demek istediğim maksimum ağırlıkla çalışın. herkesin maksimum ağırlığı farklıdır

7. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki bu kas kaybını toparlamanın bir yolu var mıdır ? agırlık konusunda haklısınız.

8. qrduruqr

qrduruqr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    :):) bakın tekrar söylüyorum. kas kaybını toparlamanın tek yolu çalışmak. maksimum kaldırabileceğiniz ağırlıklarla setler halinde 8-10 tekrar çalışmak

Sayfayı Paylaş