Güç+Esneklik+savaş sanatları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AkrepHan tarafından 11 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim amacım esnek ve güçlü bir vücut yapıp dövüş sporlarına başlamak lise 3 öğrencisiyim 17 yaşındayım boyum 168 kilom 68 (1 haftada 70 den düştüm) şu sıralar göbekteki fazlalıkları eritiyorum kardiyo yaparak ondan sonra vücut geliştiricem
    [​IMG][​IMG]

ortalama olarak böyle bir vücut istiyorum fazla gelişmiycem ama böyle bir vücut güçlü ve esnek olabilirmi body yapmak esneklik kaybettirir diye söyleyenler var amacım böyle bi vücuda sahip olmak.
    sorularım:
    1) yan abdominaller herkes hoşuna gider ama benim hoşuma gitmiyor kasığa doğru giden kaslardan bahsediyorum onları sevmiyorum :) onlardan yapmasam esneklik kazanamazmıyım?
    2)üstteki gibi bir vücut dövüş sporu ve savaş sanatları için yeterince esnek ve güçlü olabilirmi?
    3)güç kazanmak için sadece kas değil güç kazanmak için nasıl bi yöntem izlemeliyim?

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
  2. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım bende bu işte usta değilim ama şunu biliyorumki 1 yıldan aşağı bir sürede o vücuda ulaşamazsın :D birde fazla gelişmek istemiyorum demişsin.fazla gelişebiliyosan söyle bizde gelişelim :D şaka bi yana yüzme ve basketi aynı anda götürmeni öneririm

3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bu ' fazla gelişmek istemiyorum ' lafını söylediğine pişman olucaksın .

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

böyle olmak istemiyorum demiştim bu yüzden kas yaparken protein tozu vs. kullanmamaya özen göstericem sadece günlük çok fazla protein alıcam ton balığı et ve karbonhidrat pilav makarna ekmek gibi bunları bol tüketicem zayıflayınca artık ne kadar sürerse ama böyle bir vücudun esnek olabileceğini düşünmüyorum kas yığını olmak sitemiyorum esnek kalıcam dövüş sanatları için

vede basketi sevmiyorum ankarad olduğum için yüzmeye fırsatım olmuyor sahil kenarında olsam yaz kış soğuk sıcak demeden günlük 1 saat yüzerim

5. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    döğüş sporları yapacaksan. yani asıl niyetin döğüş sporları ise seçtiğin branştaki hocanın idaman tavsiyelerini dinle bence.. zaten yaptığın döğüş sporu ve uygun bir beslenme ile hatların ortaya çıkar..
    genelde döğüş sporları ile uğraşanlar branşı ne olursa olsun. sixpack mide, devasa bicepsler, iri bacaklar , heybetli bir vücut isterler.ama en az haftada 3 döğüş antremanı, arayada 2-3 bady antremanı sıkıştıracaksın .. kaliteli bir diyet uygulayamazsan ve düzgün bir dinlenme sağlayamazsan başarısızlıkla karşılaşırsın.

Bu sebeple dövüş sporuyla uğraşan biri kesinlikle body değil fitness yapmalı. Fitness yaparken de tüm vücut kasları çalışacak ama body building yaparken oluşan tahribat oluşmayacak kaslarda. Dahası Fitness yaptıktan sonra kesinlikle esnetme hareketlerine çok özen gösterilmeli. Biceps kasını örnek alalım.Bu kas çok büyük olmamakla birlikte vücudu gösteren ve biz erkeklerin olmazsa olmazıdır. Ama ağır biceps çalışan ve esnetme hareketlerine önem vermeyen biri asla sağlıklı bir boks idmanı çıkartamaz. Kolları çabuk yorulur, gardı düşer, yumruk atışındaki şiddet minimuma iner ve nizami yumruk atmaktan uzaklaşır.
    Peki ağır siklette gördüğümüz boksörlerin kolları neden bir bodyciyi aratmıyor. Bu söylediğimizin tersi bir şey değil. Onlar, yukarıda bahsedildiği gibi gereken şekilde idman yapıyor ve ESNETMEYE azami önem veriyorlar.

Bu sebeple dövüş sporuyla uğraşan biri kesinlikle body değil fitness yapmalı. Fitness yaparken de tüm vücut kasları çalışacak ama body building yaparken oluşan tahribat oluşmayacak kaslarda. Dahası Fitness yaptıktan sonra kesinlikle esnetme hareketlerine çok özen gösterilmeli. Biceps kasını örnek alalım.Bu kas çok büyük olmamakla brlikte vücudu gösteren ve biz erkeklerin olmazsa olmazıdır. Ama ağır biceps çalışan ve esnetme hareketlerine önem vermeyen biri asla sağlıklı bir boks idmanı çıkartamaz. Kolları çabuk yorulur, gardı düşer, yumruk atışındaki şiddet minimuma iner ve nizami yumruk atmaktan uzaklaşır.
    Peki ağır siklette gördüğümüz boksörlerin kolları neden bir bodyciyi aratmıyor. Bu söylediğimizin tersi bir şey değil. Onlar, yukarıda bahsedildiği gibi gereken şekilde idman yapıyor ve ESNETMEYE azami önem veriyorlar

kolay gelsin. başarılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:02 ----------

sitede başlık açılmış zaten buna benzer. aşağıdaki linke bakabilirsin

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/d-v-sporlar-sanatlar-ve-t17058.html

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    İlk başta savaş sanatları nedir :) Onun yanı sıra senin resimde koyduğun resim öyle fazla şişmek istemiyorumda ters düşüyor. O dediğin kişinin kilosu olsun çalışma ve beslenmesi olsun emin ol zorlu bir yolculuk oluyor. Güç kazanmak için antreman çeşitleri var. Onları uygulayabilirsin. Bunun yanı sıra gösterdiğin fiziğin ne kadar esnek olduğunu bilemiyoruz sonuçta.

7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Peki anlayamadığım bir yer bacak esnetmeyi falan hepimiz biliyoruz herhalde az cçok.ama vücudun diğer bölgelerini mesela biceps kasını nasıl esnetmeliyiz bu konuda internettede hiçbir bilgi resim video yok.

8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ninjıtsu gibi kılıç bıçak ve dövüş eğitimini kapsayan yada samuray

Sayfayı Paylaş