güç eşittir kas

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rockme tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. rockme

rockme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benden küçük boylu, kısa, zayıf insanların benden güçlü olduğunu fark ettim. resmen yanımda çocuk kalacak tipler beni çektiğinde fln hemen geliyorum hiç gücüm yok. bir manada VG başlamamın nedenide bunu yok etme isteği. bu açığımı kas sayesinde kapatabilirmiyim ciddi manada güç kazanırmıyım? kısacası soracagım kas yaptıktan sonra gücüm artacak mı? kas eşittir güç mü? Şimdiden teşekkürler :)

2. dj_ugur88

dj_ugur88 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kas eşittir güç demek tam anlamıyla doğru bi tanımlama olmayacaktır.
    Yalnız potansiyel gücünüzü ortaya cıkartıcak
    Güç ve denge birlkteliğini sağlayacak,
    Cesaret ve kondisyonunu üst seviyelere cıkaracağından pozitif etkisi olduğunu söyleyebiliriz.
    Bununla birlikte başlangıçta 20kg kaldırmazken 50 60kg ağırlıklara çıkabilmek de güç kazandığınızın örneğidir.

dkemre ve rockme bunu beğendi.
  3. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Özgüven ve azmin olduktan sonra her istediğini yapmak mümkün.

rockme bunu beğendi.
  4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo ile gücün ilişkisi, ne kadar çok kilo=o kadar sert yumruk yani 60 kilo bir adamın yumruğu 200 kilo basarken 100 kilo bir adamın yumruğu 400 kilo basabilir (rakamlar kafadan).Gelişen kas=kilo olduğuna göre kas geliştikce daha sert vurrusun.ama bunun bir eksiside hantal ve yavaş olursun ayrıca bodybuilding sporuyla yapacağın kas başka bir işe yaramaz sadece görüntüdür kuvvetli kaslar için daha değişik programlar uygulaman gerekir.

rockme bunu beğendi.
  5. rockme

rockme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla ''beton gibi adam'' sıfatını alacak güce asla sahip olamıcam. ama daha güçlü olabilmem için en iyi yol kas yapmak.

65 kiloyum bunu 75 yapmak yerine
    28 cm olan kol kaslarımı 30-35 cm çıkarmam

güç bakımından daha etkili olur?

kısacası güçlü biri olmak için yağlı kilolu biri mi olmak etkili ? kaslı biri mi olmak etkili. güç için hangi yolu seçmeliyim?

Son düzenleme: 4 Nisan 2012
  6. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Dayanıklılık Ve Kuvvetin Kas İle Doğru Orantılı Bir İlişkisi Yok Bunu Kesin Söyleyebilirim. (Bkz Halil Mutlu :))

7. rockme

rockme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en basit manasıyla bir bilek güreşinde yanımda bebe gibi (cılız, küçük, kısa) görünen birine yenilmemi engellemezmi kas. sadece vucuda şekil veren ve agırlık kaldırmaya yarayan birşey mi kas. birinin ensesinden tutuğumda çok rahat çekebilmemi sağlamaz mı bu kas. sunuçta dj_ugur88 arkadaşında dediği gibi 20 kilo kaldırırken zamanla 50 60 kilo kaldırmıyormuyuz? bu güç manasına gelmiyor mu?

8. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası benim de sorunum buydu bu yüzden başladım vg yapmanın illaki yararı oluyor ama kendi vücudunun ağırlığıyla yapacağın şınav vb egzersizler seni güçlendiriyor. Bana kalırsa en çok güçlendirmen gereken yer bilek olur. Ayrıca spor salonunda ben 60 kaldırırken 25 kaldıran arkadaşım bilek güreşinde beni yeniyor bu da ayrı bi konu :)

rockme bunu beğendi.
  9. simetri

simetri Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Güçlü olmak istiyorsan güç antrenmanları yapman gerekir.

Yanlış bilmiyorsam az ağırlık + fazla tekrar yaparak gücünü arttırabilirsin.

Efrahim bunu beğendi.
  10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    güç kazanmak için kasların dayanıklılığını arttıracaksın şöyle bişey yap ilk başta düşük ağırlıkla çok tekrar yap kasların hacmi genişlesin bunu farkedince çok hızlı bi geçişle kasları zorlamaya bak hacim kazanan kasları sertleştirmek için bu sertleşen kaslar vücut direncini arttırır kas direnci yani güç içinde şınav pozisyonuna geç vücut dümdüz olsun dirseklerle şınav pozisyonunda 1 dakika bekle bu çok işe yarar boyum kısa biraz kilom var ama bu hareket tüm kasları kasıp direncini arttırıyor vücutta öyle sağa sola itelenemiyor yada paran varsa uğraşma boks kick boks ve judoya git bunlar güç sporları ordaki hocalar sana yardımcı olur

Efrahim ve rockme bunu beğendi.
  11. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bence kas güc gemektir arkadaşlar :D yani siz istediğiniz kadar kic box karete yapın arnold u tutup fırlatabilirsiminiz ? Body i bu yüzden seviyorum hem vücudun şekilleniyo hemde güçleniyorsun

12. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Önemli olan beyin kası arkadaşlar :D

forceresul bunu beğendi.
  13. forceresul

forceresul Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    hahahaha :)

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    çalışarak nasıl bir güce kavuştuğunu göreceksin
    güç=(çalışmak+kas+disiplin+iyi uyku+sağlam yemek+genetik)-cinsel yaşam-alkol-sigara

15. mF

mF Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    ben bundan 3 sene once falan kendımı cok gucsuz hıssedıp sınava falan baslamıstım . hala devam edıyorum ve gozle gorulur bı kas kutlesıne ulastım . suan kendımden cok daha hacımlı veya yası buyuk ınsanları rahatlıkla yenebılıyorum . yanı guc = kas demektır bence :D

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Seni kandırmışlar dostum çok yobaz bir düşünceye sahip kalmışsın.Öncelikle güç kas demek değildir.Gücü neye göre nasıl tanımalamaya çalıştığınızı anlıyamadım.Arnoldu fırlatsan nolucak ? ? fırlatma yarışı yapmıyoruz.Body Buildingin vücudunu şekillendirdiği doğru ama sana ne kadar güç verdiği tartışılır.Ayrıca Kickboks , Karatecilere böylecesine hatalı bakışın Arnold ile karşılaştırmaya çalışmana anlam veremedim.Çok istiyorsan bir karşılaştırma yapayım sana K-1 Şampiyonu Arnold ile aynı ringte fırlatmaca oynamaz Arnoldu fırlatmaya çalışmaz , Vurur ve ringten iner Arnold kalmaz o ringte böyle karşılaştır belki kickboks cu veya karatecileri ego olarak ezmek yerine vücud geliştirme süpermeni gördüğün insanı ez ?

17. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    bencede karışılaştırma yapmak mantıksız :D adam zaten görür görmez pes eder. Body nin piskolojik yönden de etkisi var :D

18. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Güç = Kas yanlış bir tanım. Zamanında Naim Süleymanoğlu kendinin 3 katı daha fazla bir kilo kaldırınca olay olmuştu. Fakat onuda çeksen kolundan oda gelebilir yani. Güç çeşitleri vardır. Örneğin bilek güreşinde yenilebilirsin fakat Dumbella ağırlık kaldırmada daha iyisindir. Bence güçlü olmak istiyosan en iyi spor (hem hacim olarak hemde kas) güreş + body diyebilirim. Şahsen sınıfımda güreşçi arkadaşım 80 kilo 4 kişi deviremiyoruz :D :D

19. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ne saçmalıyorsun isterse bir arnold gelsin isterse ronnie coleman gelsin kendi vücudunun yarısı bile olmayan bi bokscu gibi yumruk atabilirmi sence veya kickbokscu gibi tekme.o vücut geliştirmecileri herhangi ortalama bir boksörün karşısına çıkar 3 raundda yerleri yalatırlar adama.

20. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Kardeşim çok alağkası var sen karın kası olan adamın karnınamı yumruk attığında daha çok acır yok sa karın kası olmayan adamınmı ?

Sayfayı Paylaş