Güç çalışması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tolquito tarafından 19 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,
    Ben güç çalışmasını normal rutin çalışmama ekleyip ekleyemeyeceğimi merak ediyorum..Mesela normalde yaptığım dumb.press 12-10-8-8 e ek olarak bench press 3-2-1(max) eklememin bana bi zararı dokunur mu?gögüs için ayreten 4 farklı hareket daha uyguluyorum..

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    her bölge için 2 büyüme günü ve 1 güç günü yapabilirsin
    büyüme gününde 6-8-10 tekrarları
    güç gününde 4-5 tekrarları kullanırsın
    daha düşük tekrarlar eklem ve tendon sağlığına pek iyi gelmeyecektir
    güç çalışması ile güçlendirdiğin kaslarınla
    hipertrofi (büyüme) çalışacağın günlerde daha büyük kilolar kullanır ve daha çok büyüme sağlarsın

DaMountain bunu beğendi.
  3. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ayni antrenman icinde yapilmaz gereksizdir. tam amacini soylersen yardimci olmaya calisirim

4. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amacım aynı anda hem güç kazanmak hemde gelişim sağlamak..Teşekkür ederim Ladasamara...Buı hafta söylediğin gibi çalışmayı planlıyorum...

5. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    sen vücut geliştirme yaparken zaten güçleniyorsunki. çalıştığın setlerdeki tekrarlar 12-10-8-8 yapıyorsan kaldırdığın ağırlıkların maximumun ortalama %70 inden fazla buda kaslarda hipertrofi ve kuvvet gelişimi sağlıyor. Ağırlık ile yapacağın güç antrenmanı (maksimalk kuvvet antrenmanı) seni gerçekten yıpratır. Zaten güç antrenmanında yapacağın maksimal hareket sayısı 4-5 tir oda temel hareketleri oluşturur. Senin vg sisteöin bence iyi.

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Maksimalinin yüzde 70 ve üstüyle 12-8 tekrar arası çalışabilen varsa buyursun.

Arada bir hatta düzenli olarak sakatlığa mahal vermeyecek şekilde bir veya iki sette olsa 3-4 tekrarlı çalışmak ağırlıklara adapte olmak açısından faydalıdır bence. Fakat protein ve karbonhidrat alımı yetersizse aylarca bu şekilde yırtınsanızda bir arpa boyu yol katedemessiniz veya katetsenizde geçici olur.

7. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hipertrofi maksimali ile cikartan cok arkadasim var 8 le 3 set yapsinlar sana. maksimal kuvet masimumu ile diyosan cikara bilecek kisiler vardir. bakmak gerek. 12-8 tekrar hipertrofi cindir cikaran olur bence.

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Haklısın hoterme %70 inden fazla ifadesine takıldım ama olsun %70 i ile 12 tekrar 3 set yapar, buda 130 kg maksimal ile 90 kg 12 tekrar mesela gerçekten herkes çıkaramaz. Kaldıki en az %70 ten bahsediliyor.

9. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    ben yapıyorumm 12 tekrarı ısınma seti ama 10 tekrarı çok rhat yapıyorum. 8 tekrara %80 ile girebiliyorum benim benchteki maksimalim 110 kg. bunun bilimsel yöntemi bu

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sizi tebrik ediyorum o zaman arkadaşlar şahsen ben yapamıyorum ve hani pekte karşılaştığım bir durum değil tabi ben görmedim diye yapılmıyor anlamına gelmez başka ses çıkmadığına göre bende susuyorum o zaman.

Sayfayı Paylaş