Göz Problemi (Miyop)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve CaqaTaY Kaan tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. CaqaTaY Kaan

CaqaTaY Kaan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Evet arkadaşlar konuya girmek gerekirse ben yaklaşık 6 ay önce doktora gittim ve sol göz 1.25 sağ göz 1.00 çıkmıştı fakat tahminimce bu değerler (1.50 - 1.25) olmuştur doktorun söylediği kadarıyla göz bozukluğum genetikmiş aslında bakarsak bildiğim kadarıyla bizim sülale genelinde böyle bir rahatsızlık yok :D ayrıca doktor bunun 3 numarayı bulacağını söyledi insanda oluşturduğu psikolojiyi az çok tahmin ediyorsunuzdur...Size sorum ise daha önce bu sorunu yaşamış olup sonrasında ameliyat,lazer vb. çözümlerle gözü düzeltilebilmiş arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar veya bunun bir çözümü var mıdır bilen bilmeyen herkesin yorumu ve tahminine ihtiyacım var...İlginiz için teşekkürler...

2. sthammer

sthammer Guest

valla benim sol gözümde; hipermetrop, astigmat ve bu ikisine bağlı göz tembelliği varmış.. doktora bi miyop u saymadın demiştim :) açıkçası benim durumun tedavisi yok, pahalı bir tedavisi var ancak onun da şansı %5 yok, ancak senin için hem gözlükle hem de lazer operasyonla soruna çözüm bulabilirsin..

3. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Teknoloji çok ilerledi, lazerle falan çok yüksek ihtimal tedavi olabilirsin, genetik olabilir çünkü bende ki de genetik sanırım, kendimi bildim bileli gözlük takıyorum 2-3 yaşından itibaren ama benimki astigmat, doktor 19-20 yaşına kadar sürekli ilerleyecek ondan sonra gerileme başlar dedi, şu an gözlerim 8 küsür numara yani 1.5 - 1.25 i öyle kafana takma, en son doktora gittiğimde istersen lazerle kurtulabilirsin dedi ama bizimkiler biraz daha beklemeyi uygun gördü, uzun lafın kısası çok yüksek ihtimalle lazerle tedavi olabilirsin eğer o ben makina altına yatamam falan diyorsanda uzun vadede gözlükle düzeltebilirsin, öyle çok telaşlanacak bir durum yok yani :)

4. CaqaTaY Kaan

CaqaTaY Kaan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Valla sizin durumda kötüymüş Allah sabır versin...
    İşte bunuda sormuştum yani gözlük taksam acaba düzelirmiyim çözüm yolu varmı vs. bana söylediği bunun bir çözümü yok ister gözlük tak ister takma bişey değiştirmez sadece o an daha iyi görürsün dedi aslında fazla ilgilendiğinide düşünmüyorum ama söyledikleri bunlar :confused:

5. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba cagatay, kafana takma , benim gözleirm 7 derece miyoptu, lazer operasyonu ile 15 dakikada hallettiler. simdi gözlük de lens te kullanmıyorum cok sükür. daha önce 5-6 yıl lens kullandım , önce muayene ile gözün lazer operasyona uygumn olup olmadığına bakıyorlar , bir de gözün ilerlemesinin durmasını bekliyorlar belli bir yaştan sonra uygunsa operasyon yaptırabiliyorsun.

6. CaqaTaY Kaan

CaqaTaY Kaan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    İnşallah bendede lazerle hallederiz yorumun için teşekkür ederim...
    (Bu arada 7 derece miyop vay be gözlüksüz veya lenssiz nasıl görüyodun anlamıyorum ben bu haliyle bile doğru düzgün göremiyorum...)

7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    evde gözlüğümü bile bulamıyordum. 4 sene önce operasyon yaptırdım , şimdi çok iyi görüyorum. herhangi bir sıkıntı yok.

Sayfayı Paylaş