Göz Kararı Gram Ölçüsü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve The GameBreaker tarafından 5 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese iyi günler.

Benim şöyle bir sorum var.Ben her öğünde yaklaşık 30 gr. lor peyniri yerim.Çoğu zaman 30 gr.'yi tutturmakta zorlanıyorum.Bazen çok gr. alıyorum bazen az alıyorum ama kesin bir ölçüm yapamıyorum.

Siz gram ölçümü yaparken nelerden yararlanıyorsunuz , nasıl ölçüyorsunuz ?

Ben işaret parmağı uzunluğunda , baş parmağı genişliğinde bir kase kullanıyorum ve ağızına kadar koyuyorum.Bu ölçü 30 gr. civarı olmuş mudur ?

2. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum.

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Lor peyniri için şöyle söyleyim. Ben kendim lor peynirini bir öğünde 24 gr protein olacak şekilde tüketiyorum. O da 100 gram lor peynirine denk geliyor. Bimde satılan kaanlar lor peyniri 500 gramlık. Onu alıp göz kararı 5'e bölüyorum. Çok kolay oluyor. Hatta bazen önce 2ye sonra o parçaları tekrar 2ye bölüp 4 e bölmüş oluyorum. O da 125 grama denk geliyor. Onu da tükettiğim oluyor.

Parmak hesabı yanlış olabilir. Sonuçta yiyeceğinzi şeyin derinliğine ve yoğunluğuna da bağlı.

30 gram bana çok az geldi. Acaba 30 gram protein alacak şekilde mi sormak istediniz. Eğer öyleyse belirttiğim gibi paketi 4e bölmeniz yeterli olacaktır.

Ama cidden 30 gram lor peyniri tüketmek istiyorsanız yani yaklaşık 7 gr protein eder. O zaman 1 normal yemek kaşığı diyebilirim.

Aslında önerim önce hassas terazi alıp ilk ay birçok şeyi tartmanızdır.Ardından zaten ne kaç gram bunu öğreniyorsunuz.

Survivor yarışması vardı geçen hafta önündeki tabaktan 100grama en yakın yemek yiyen ödül kazanıyordu. 100 gramı geçersen eleniyordun. Bir arkadaş 95 gramla birinci oldu. KEndisi vücut geliştirmeyle uğraşan salon sahibi bir antrenörmüş :)

Son düzenleme: 7 Temmuz 2010
  4. EBaytar

EBaytar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Dijital mutfak terazisiyle ölçmek çok kolay.
    Alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz. Ben 18.7 tl'ye aldım

5. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle alıcam :)

6. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Jimraynor çok saol , büyük yardımın doukndu...

Ayrıca bir sorum daha var.1 soru için tekrar bir konu açmak istemedim.Kas yapmak için gerekli besini tüketmezsek ama yine de kas çalışması yaparsak kaslar yine erir mi , yoksa bir değişiklik olmaz mı ?

Son düzenleme: 8 Temmuz 2010
  7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    erir the game breaker...ben tecrübe ettim. düzenli bir biçimde kas kaybettim

8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Mantık olarak erir yalnız anlamadığım bir nokta inşaat işçileri inanılmaz yük taşırlar iş yaparlar sadece kuru pilav yerler yani sadece karbonhidrat. Ona rağmen çok define kasları vardır. O da ayrı bir muamma tabi.

Şu da var sen inşaat işçisinin yaptığı işleri yapıp iyi beslenirsen onların 1 senede yaptığı vücudu belki 4 ayda yapacaksın.

9. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki hiç kas çalışmasak , yine çalıştığımızdaki gibi kas kaybeder miyiz. ?

Bir de kaybetme derken ne kadar yani % kaçı.Çünkü hızlı bir şekilde kilo vermem lazım.Bu 3-3.5 aya kadar 10-15 kilo vermeyi planlıyorum.Programım da hazır.

Yaşım 15 bunu da belirtiyim.Daha gelişme çağındayım yani kas kaybım ne kadar olur ?

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    gamebreaker.

Kimsenin cevap veremeyeceği sorular soruyorsun. Çünkü anatomi insandan insana göre, dinlenmeye beslenmeye göre değişir. Gelişme çağındaki gençler için diyet çok riskli bir yöntem.

O yüzden böyle sitelerden bilgi almak yerine bir diyetisyene gitmeni şiddetle tavsiye ederim.

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    15 yasında ne kadar kasın var ki ne kadarı kaybolacak?..

Dıyet ve kılo verme olayını da ya ıyı arastırarak bılgılenerek oyle yap yada arkadasımın da dedıgı gıbı dıyetısyene fılan gorun..

12. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2 aylık bir araştırma yaptım.Yıl başında birkaç aylık programı uyguladım ve 10 kilo da verdim.Buradan ve yabancı sitelerden de bilgiler topladım.Sizin de yardımlarınız için sağolun.Hedefim bu yaz sonuna kadar ya da daha fazla sürede yaklaşık 15 civarı kilo vermek.

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sana dıyecegım daha bu oglen salondaydım bır abının ogluna bırkac hareket gosterdım o da 15 yasındaydı..
    Yanı usttekı mesajımdakı ılk cumlemı teyıt ettım, bence bu donemde dıyet vs yapacagına yıne proteın agırlıklı beslen karbonhıdratınıda saglam al.. Besıne en ıhtıyac duydugun yaslar.. Besını kısmak yerıne sporu arttır.. Forumda senın yasındakıler ıcın hazırlanmıs program var, ona ek olarak cardıo kavramını arastır 2-3 gunde bır cardıo yap guzelce ver kılonu.. Besınden kısma.. ;)

14. L_o_B

L_o_B Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    diyet yapanlara kesinlikle mutfak tartısı öneririm arkadaşlar, bende göz kararı ölçüm yapıp yiyordum, internetten mutfak tartısı sipariş ettim, 20 tl, ve bu gün ilk kez öğle yemeğimi ölçtüğümde gözlerime inanamadım :D normal günlerden daha az koymama rağmen toplam 945 kcal çıktı, Allah bilir diğer günler kaç kalori alıyordum :D bundan sonra anladımki mutfak tartısı diyet yapanların olmazsa olmazlarından birisiymiş :D

Sayfayı Paylaş