Göz altı Yağ bezecikleri neden çıkar ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve 0nd3r tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    ergenliğe girdigimden beri tek tükde olsa çıkıyolar neden oldugunu bilmiyorum çevremdekiler fazla yaglı yemekten falan diyolar ama çok yaglı seylerde yemiyorum bu bezecikler sağlıgımı etkiler mi yoksa ergenlik sivilceleriyle gider mi ? Not: Sadece göz altında cıkıyo.

2. DeepSilent

DeepSilent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Kocaeli
    Bende de az da olsa biraz çıkmıştı. Dermatolog bir doktora sordum yüksek kolesteroldan oluyor kendiliğinden kaybolmaz dedi. Tek müdahale yönteminin hastane ortamında yapılacak basit bir plastik cerrahi operasyon dedi. Fazla değilse ve doktor doğruysa sanırım yapacak en iyi şey kolesterolü kontrol altına almak.

3. alialiali75

alialiali75 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    kamu
    Yer:
    trabzon
    bendede aynı sorun var ve kolestrol konusunda kan ölçümü ve idrar tahlili yaptırdım.sonuçlar negatif.yani kolestrol yok ama göz altlarında yağ bezecikleri var....?

4. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    göz altı yağ kesecikleri (xhantelesma) ciltaltı dokuya yağ depolanmasıyla karakterize bir bozukluk. kolesterol hastalarında daha sık görülmekle beraber kolesterol normalken de çıkabilmekte. ancak günümüzde sebebi tam ortaya konmuş değil. sebebi belli olmadığı için tekrarlama görülebiliyor. ama bazı hastalar da ise ameliyattan sonra tekrar etmemekte.
    medikal tedavisi yok. tek geçerli yöntem lokal anestezi altında dokunun çıkartılması. çok büyümeden yapıldığında neredeyse ağrısız ve izsiz şekilde iyileşen bir ameliyat.

0nd3r bunu beğendi.
  5. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    ameliyat mı olucaz şimdi :) Şu ergenlik dönemini atlatalım 3-5 tane bisi var gecmes ve çoğalırsa en son çare ameliyat saol bilgilendirmen için

6. alialiali75

alialiali75 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    kamu
    Yer:
    trabzon
    merak ettim.ne kadar büyüyünce ameliyat gerekiyor acaba.resim falan varmı elde?

7. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    ameliyat kararı kişinin kendisine ait. 2mm olup aldıran var. ama 3 cm olup ta kafaya takmayan var. kişinin olayı nasıl gördüğüyle alakalı. kansere falan dönmediği ve göz fonksiyonlarını bozmadığı için alınması için bir zorunluluk yok. tamamen kozmetik amaçlı bir ameliyat.

DeepSilent ve 0nd3r bunu beğendi.
  8. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    bendede vardı sinirlendm zorda olsa sıktım kan toplar gibi nokta şeklnde ama 1-2 güne geti kendiliğnden ne iz var nede beze kaldı :)

9. gezgin1907

gezgin1907 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde tam gözbebeğimin yanında çıkmıştı.3 tane küçücük yağ bezecikleri.Gün geçtikçe kendini belli etmeye başladı.Akabinde doktora gittim.Lokal anestezi yaptı.80 lira mı ne masraf yapmıştım küçücük şeyler için:D

Sayfayı Paylaş