gözünüz aydın ilk dövüşümü yaptım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 21 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    herkese merhaba beni az çok tanıyorsunuz sakatlanmadan burun kırılmasından korkuyordum vs. neyse.bugün idmanda iyi bir ısınma yaptık çene buruna masaj yaptık salona gelmeden önce burnuma vicks sürmüştüm içine dışına yüze hafiften vazelim sürmüştüm ısınma sırasında iyice yumuşadı suratım zaten ısınmış haldeyken yüzüme kolay kolay bir şey olmayacağını anladım bugün çünkü yüzüm terden dolayı kaygan oluyor.eldivenlerim adidas response ilk önce salona gidip geldiğim arkadaşımla dövüştüm ama kıyamadım tabi arkadaşıma boyuda kısa benden hoca anladı olayı eş değiştirdi benim ve arkadaşımın karşısına 70 80 kg 170 cm gibi birisini çıkardı o arkadaşına tanıyordum bir şey bildiği yok zaten daha yumruk atmayı bilmiyordu.aylar önce kendi çapımda yaptığım vg nin yararını görüyorum şimdi vücudum sıkı.kaskımda yoktu tabi arkadaşımında yoktu hoca kaskınız olmadığı için kollara garda çalışın dedi tamam falan dedik bende nette boks maçları izleye izleye çok basit olduğunu düşünmüşüm dövüşmenin :) kroşe fazla vurun demiyorlar en etkili sol sol sağ direkt bu kombineyi her yeni boksör yiyormuş ama bir türlü yapamadım tabi.ya basit bir antrenman maçı bile olsa gerçekten boksun ne olduğunu anladım bu sporda cesaret gerekiyor.boks yumruk almadan yumruk atma sanatıdır ama yemedende olmuyor.dövüşürken hocamda bende bir şey farkettim :) rakip yumruk atıyor bende gardımı kapatıyorum gard ne yazar öyle bir sarsılıyor ki açılıyor zaten yemişim gardını sağ direkt vuruyorumda biraz grogi oluyor :) adama tam sağlı sollu giriyorum tabi açık veriyorum yüzüme falan iyi patlattı ama bir şey oluyormuş gerçekten kask olmadan bile çokta bir şey olmuyor.sorunum şu gardımı nasıl daha güçlü tutabilirim en hafif yumrukta dağılıyor açık veriyorum yiyorum yumruğu birde yumruk yemeye nasıl alışabilirim ya adamın zoruna gidiyor yumruk yemek şeytan diyor çıkar eldiveni al aşağıya ama ne yalan söyleyeyim ısınmış durumda çokta acımıyor çıplak elle vurunca hem kendi elin zarar görüyor hemde rakibin yüzü dağılıyor ama boks eldiveni darbenin etkisini tüm kafaya yayıyor grogi olacak kadar sert yumruklar yemedim zaten rakipte yenitdi en sonda 5 raund torba dövdük ya torbaya attığım yumrukları özellikle sağ kroşeyi rakibe atsam rakip bir daha ayağa kalkamaz ki :) öyle yerinde duran bir şeyi dövmek basitmiş boks gerçekten dünyanın en zor sporu dövüşmenin akıl işi olduğunu bir kez daha anladım strateji taktik teknik çok önemli güç kuvvet zaten torba dövdükçe oluyormuş :) ağırlık antrenmanı falan hikaye bol bol torba dövmem gerekiyor.neyse sorunlarımı söyledim tavsiyelerinizi bekliyorum.ayrıca kask takınca dahada çok korunurum herhalde.nefesi kesiyor çok yoruyor torba dövmekten daha zormuş rakibi dövmek :)

2. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    gardının dağılmaması için bir hareket önerebilirim bacakları azcık kırıcaksın vücudun ileri bakık ellerini birleştirip uzatıcaksın ve birisi o ellerini sağ taraf var gücüyle ittirecek sende o elini sabit tutmaya çalışıcaksın sonra sol üst alt olarak.

vücutcuu ve Swager bunu beğendi.
  3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Gardının kırılmaması için en iyi savunma taktiklerini hocan söyleyecektir. Hiç anlamadığım bir spordur boks. Ama ilk aşamada gerçekten patlayıcı kuvvet ve kilo önemlidir. 60kg olan bir adamı sarsmakla 70kg olan bir adamı sarsmak arasında gerçekten çok fark vardır.

vücutcuu bunu beğendi.
  4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    ilk defa sipaniş yapmışsın sanırım yazdıklarından bunları anladım. Gardını geçiyorsa yumruk ya açık veriyorsundur yada tam doğru durmuyorsundur gard pozisyonunda sol ayak önde sağ ayak arkada hafif yan şekilde durur, 2 elinde anlına dayalı olur ama asla gözüne temas etmez eldivenler ve her gard pozisyonunda daima önünü görmelisin gardın senin karşındakini görmene asla engel olmamalı ve her zaman gardda bekleme dolaş ringte, sağ ayak geri gitmek için sol ayak öne doğru gitmek için kullanılır, ayrıca yediğin yumruklardan hep ders cıkar nerden açık verdiğini anla.

yumruk attıktan sonra sokak dövüşcüsü gibi dalıp gitme her yumruktan sonra yumruğu gard pozisyonuna kadar cek tekrar hızlıca at. İşte hızlı yumruk atmak güclü yumruk atmak kadar önemi burda kapsıyor. Gard alamazsan eğer hemen yumruk attıktan sonra, sen vururken karşındakide hızlı davranıp senin bir aparkat yada kroşe ile kendini yerde bulmanı sağlar. Genelde yeni amatör sporcular yumruk kombinelerini atarken hep yüzde açık verirler ama ve karşı tarafta amatörse kapanır ve yumrukların geçmesini bekler (yanlış), ama prof sporcu asla yumrukların geçmesini beklemez gard pozisyonundayken bosluğu yakalar(karşı rakibini görür) ve tek yumrukla devirebilir

Son düzenleme: 22 Mart 2012
    TkdBJJ ve vücutcuu bunu beğendi.
  5. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    zamanla alışçaksın ilk zamanlar gardını alıp kapanmayı öğretirler eskivi öğrendinmi kombine yumruk atmayı öğrendinmi ellerin açık dövüşürsün biz kolların güçlenmesi için bir iki kilo kadar ağırlık demirlerle yumruk tekniklerini çalışıyorduk birde lapa tutmak iyidir hem refkles hemde güç kazanırsın.

vücutcuu bunu beğendi.
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya ilk defa dövüştüğüm için biraz korku vardı bunu zamanla yenebilirmiyim? ben gardımı alırken yüzümü tamamen kapatıyorum kafam ileriyede bakmıyor hatta refleks olarak geriye çeviriyorum kafamı yüzümün sürekli rakipte olması gerek hatta gözleriminde ama ben yumruk alırken geriye dönüyorum ve baya uzaklaşıyorum rakipten bir korku var bunu yenmem lazım.yumruk atmak kolay geliyordu yemek hiç kolay değilmiş boksta yumruk atarken yumruk yemeyide sevmek lazım gerçekten.rocky nin bir sözü vardı korku ateş gibidir eğer o ateşi kontrol edemezsen yanarsın eğer kontrol edersen rakibin yakarsın.bir kontrol edebilsem.ya aslında yumruklar acıtmıyor bile :) ama doğal olarak refleks yapıyorum baya kaçıyorum adamdan :) kafamı çeviriyorum hoca ileri bak diyor :) hayatımda ilk defa eldivenlerle beraber tabi kasksız şekilde dövüştüm :) 5-6 yıllık bir boksör bana bir taktik verdi cuma günü idmanda uygulayacağım.yeni başlayaların hepsi sol sol sağ direkt kombinesini yer dedi fazla kroşe aparkat vurdurtmuyor hoca sürekli direkt atın diyor özellikle çeneye aparkatı atmama imkan yok çünkü adamın içine giremiyorum ki uzak dövüşüyorum aslında kaçarak dövüşebilirim vitali wladimir gibi.5-6 yıllık boksör abi hemen farketti kolların uzun dedi bu avantajı kullanmalısın dedi.gerçektende kollarım uzun baya uzak mesafeden direkt atabiliyorum hele sağ direkt grogi eder adamı.kroşe aparkat zor iş.yumruk yemeye alışmam lazım yoksa boksörlüğü unutacağım.ya benim gözlerim bozuk azda olsa etki ediyor miyopi var benim gözlerimde umarım amatör müsabakalara çıkarsam engel olmaz.prof luk aklımdan bile geçmiyor.şuanda tek düşüncem amatör boksta başarılar elde etmek milli boksörlüğe kadar giderim inşallah.istekliyim amacım var ama korkuda var bu herkesde oluyor mu yoksa bende mi sorun var :( yumruk alırken neredeyse arkamı döner gibi oluyorum kafamı çeviriyorum geriye.yumruk yemeye bir alışayım olay tamamdır biraz cesaret lazım yürek lazım sonra kimse duramaz karşımda vücudum sağlam yumruklarımda sağlam ama biraz yürek lazım.yahu yürekte var ama yumruk almaktan çekiniyorum offf düzeltmem lazım mutlaka.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:07 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=tLAOZpYdjgk

böyle tyson gibi içeri girip kroşe aparkat atarak mı dövüşsem acaba :) ama kollarım uzun boyum uzun klitschko lar gibi dövüşmem gerek diye düşünüyorum fiziksel özelliklerim gereği.fazla yakına giremiyorum zaten kaçarak uzak dövüşmek daha mantıklı geliyor tabi yumruk atarak.boksta tyson ve ali den daha iyisi yok onlar dünyanın en iyisiydi ikiside yaşayan efsane.ben öyle sert yumrukları başka hiç bir boksörde görmedim balyoz değil vinç gibi mübarek tabi adam haftanın 6 günü çalışıyordu kesin her zaman diyorum çalışan hak ettiğini alır ne çalışırsan o kadar kazanırsın inşallah ilerlemeye devam edeceğim yumruk yemeye alışabilirsem devam ederim çok zor geliyor bana yumruk yemek.ha unutmadan müziğin adını biliyorsanız söylermisiniz çok motive ediyor :) rocky müzikleri gibi.

7. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bir sağla adam yıkacakmıs kolların okadar sağlam olsa gardın düşmez

vücutcuu bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    gardımın sağlam olması düşmemesi için neler yapabilirim? ben gard alırken tamamen kapatıyorum suratı anlım dahil rakibi görmüyorum ve yumruk yerken kafamı geriye çeviriyorum sürekli ileri bakmam lazım ama yumruk almaktan korkuyorum ilk dövüş olduğu için sanırım bunu nasıl yenebilirim zamanla geçer dimi dövüştükçe? valla hareketsiz duran kum torbasına vurmak çok kolay geliyordu ama canlı birisine vurmak zor adrenalin salgılanıyor acıma duygusu olmuyor bende o nasıl vuruyorsa bende vururumda yumruk yemekten korktuğum için her şey mahvoluyor :( bunu biran önce düzeltmem lazım yardımlarını bekliyorum.boyum uzun kolumda uzun bu avantajı kullanmam gerek atak dövüşmemeliyim ben klitschko kardeşler gibi kaçarak uzak dövüşmeliyim solum sürekli ileride sağa mesafe ayarlayacak adam yaklaşamaz zaten kolum uzun zamanı geldimi açık gördüğüm yere sağı indirmeliyim böyle düşünüyorum.ya bu dediklerimi dövüş sırasında hatırlarım inşallah :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:56 ----------

http://www.forumalev.net/diger-spor-dallari/494856-dovus-stilleri-boks.html

boks stillerine baktım sanırım bana uygun olan still stick and move stili.ya stil falan hikaye bir yumruk yemeye alışsam yüzüm sürekli ileri baksa hiç bir sorun kalmayacak indirim her türlü :)

9. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    dostum daha ilk müsabakanı yapmışsın ben kick boks yaparken daha ilk haftadan müsabaka yapıyordum ve tabiki hiçbirşey bilmediğim için sonuç tekme tokat shovv oluyordu :D sonralardan daha iyi olmaya başladım ve artık beni benimle aynı zamanda başlayan ve aynı kiloda olan kimseyle dövüştürmüyolardı daha profesyonellerle yapıyordum bu yüzden yumruk yiye yiye bayağı alıştım ayrıca sert bir yumruk yediğin zaman bikaç saniyeliğine gözlerin karıncalanır ve başın bayağı ağrır sen sanırım senin gibi yeni başlayan birisiyle yapmışsın ki yumruk yedikçe suratı çevirmek herkeste olur bende rakip vurmadan eskiv almaya çalışırdım ve baya komik gözükürdü :D :D reflexlerden dolayı ayrıca yeni başlayan kişilerin yumrukları hiçte sert olmaz (kendimden bilirim) yani ne o adrenalinle attığın yumruk düzgün olur nede gardın sağlam durur heleki yumruk yeme korkusu varsa ne rakibe vurabilirsin nede ''ne zaman atıcak eskiv alsam'' diyerek eskiv alabilirsin :D

vücutcuu bunu beğendi.
  10. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kardeşim benim rakip aşağı yukarı 170 boyunda kilosu en aşağı 75 belkide 80 bile vardır ben ise 170 belki 1-2 cm daha fazla neyse kilomda 57-60 falan :):) başka rakipte yok salonda yenilerden.dün idmandan sonra eve geldim erkenden yattım bugün anca toparlayabildim kendimi uyku çok önemli gerçekten.idmanı anlatayım hemen hocamız yoktu kıdemli boksörlerden birisi yaptırdı idmanı.önce ısınma yaptık sonra sadece ayak gölge boksu sonra normal gölge boksu raundları fazla hatırlayamıyorum :) benimde kaskım yok tabi bir yumruk yesem beyin falan kalmıyor.gittik eldiveni taktım bandaj zaten sarılıydı dişliğide takayım dedim ne olur ne olmaz diye ya keşke takmaz olsaydım :) mide bulantısı yapıyor nerdeyse ağzımdan fırlayacak dişlik birde rahat nefes alınmıyor ağzı hiç açmamak lazım.önce sol serbest dövüştük benim rakip sol atamıyordu :) tabi bende torba gibi dövdüm sol ile kıdemli boksör abi bana taktiği verdi 3 sol vur dedi mutlaka birisi yiyecektir dedi 3 sol vurdum gerçekten sonuncuyu çenesine aldı :) en son 4 raund serbest dövüştük ya bizim hoca karşımdaki ay ıyı erken geçirmiş dövüşmeye biz azmı uğraştık ayna karşısında :) adam amele yumruğu atıyor resmen sağlı sollu giriyor bana ben geriye doğru gidiyorum gardımı açmıyorum kafamı çeviriyorum hatta :) gardım kapalı duruyor adam saydırmaya başlıyor bende bir korku başlıyor sanki yumrukları hiç bitmeyecekmiş gibi bende durmasını bekliyorum durduğı zaman indiriyorum sağı daha yeniyim inşallah bunlar geçecek yoksa boksörlüğü unutmam lazım :(:( rakip tam bir ma l joe fraizer gibi yapıyor güya yapamıyorda :) eğilerek geliyor kafasını elleriyle kapatıyor ya bir görseniz öyle man yk bir gard alıyor ki :) ne yapacağını önceden alıyorum zaten boyum uzun içeri girip çeneme mideme aparkat vuracak onu bir kere yedim ikincisi sökmez hemen çıktım kenara kroşe vurmaya izin vermiyorlar çünkü yeniler avuç içi vuruyor kroşeyi ben vurmamda prensip icabı o kadar aynada kroşe çalıştık avuç içi vururmuyum daha :mad: neyse adam kapalı olduğunu zannediyor sağ sol direği yedi kendine geldi normal garda geçti :) bizim salonda en fazla burun kanaması oluyor oda kıdemli yaşıtım bir artist boksörün rakibinde oluyor adam ona sağ sol kroşe vuruyor sinirleniyor sonra giriyor buna Allah ne verdiyse öbürünün gardı kapalı oluyor ama o itiyor neyse burnu kanadı işte pamuğu bastılar doğru eve acaba kırılsa ne olacak onu merak ediyorum :) dönelim dün ki dövüşe bende nefesimi çok iyi sanırdım öyle bir tıkantımdi anlatamam resmen boğuluyorum dişlikte midemi bulandırıyor iyi ki seri yumruk atan birisi yok karşımda ben 75 kg lik adamın etrafında dolanıyorum sağ sol direkt torba gibi dövüyorum :) yediğimde oldu tabi aslında acımıyor bir şey olmuyor ama nedense korkuyorum kafayı çeviriyorum.idmandan önce burnuma vicks sürüyorum açıyor iyice burunu yüzüme hafiftan vazelin birde idmanda terleyince yüzüm yumuşuyor terle karışıyor yumruk kayıp gidiyor :) inşallah emeklerim boşa gitmez sonuna kadar gitmek istiyorum.dün dövüşürken tam olarak anladım boksta başarının nerden geldiğini.boksun tamamen kasla falan ilgisi yokmuş önce yürek lazım yürek bendede yürek yok şuanda :( yumruklardan korkuyorum nasıl boksör olacağım bilmiyorum kafa_ duh

tavsiyelerinizi bekliyorum abilerim.kask baya koruyor aslında ama burunu daha çok açıkta bırakıyor bence.ya burun zaten en önde duran organımız olabilir ama suratın %2 lik kısmını oluşturuyor belki de :) yani rakip yumruk attımı eğer yersen gard kapalı olunca gardı yumruklar o zamanda gardımdan yumruk yiyorum :) yumruk yedikten sonra hemen kontra atak yapmam lazım karşılık vermeden olmuyor.yumruk % 80 yanaklara geliyor zaten :) yanaklarım kıpkırmızı oluyor.Allah tan rakibim sağlam birisi değil yoksa biterdim.nefesimi açmam lazım 4 raund bile dayanamadım :( dişliği takmaya devam edeyimmi? çeneyide koruyor takcaz tabi midemde bulanıyor ama asıl mide bulantısı mideye yediğim yumruktan sonra oldu :) güya baklavalarla hava atıyoruz o adrenalinle zaten yumruğun geldiğini bile görmedim kasları sıkmayı unuttum :) güzel nefesim kesildi zaten kesikti.

bekliyorum tavsiyelerinizi şimdi iyi bir kahvaltı yapayım thums:

11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Gardın düştükçe düşürmemeyi öğrenirsin :) eğer sol yumruklarında sağ elin aşağı iniyorsa sağ elini boynuna gard pozisyonundaki gibi bağla ve sol çalış zamanla alışırsın gardın düşmez

vücutcuu bunu beğendi.
  12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yok abi sen yanlış anlamışsın gard düşme olayını :) aynada çalışa çalışa Allah a şükür sağ elim yumruk atarken çeneden düşmez adam yumrukları saydırırken kapanıyorum yumrukları gardıma geliyor ve gard düşüyor benim sorunum bu thums:

13. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    arkadaşım aam yumrukları saydırırken gardını alıp bekleme hiç bi zaman benimde kick box hayatımda yaptığım en büyük hatamdı o sana vururken sende ona vurmaya çalış tabikide gardını al ama ölede hiç bişi yapmadan bekleme .

vücutcuu bunu beğendi.
  14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    peki gard almazsam ne yapacağım bende yumruk atarsam yumrukta yiyeceğim buda olmaz maçta olsam puan alır rakip :) tek bir şey yapabilirim eskiv ve fent ama bunlara pek çalışmadım teknik gelişimim çok az benim hemen hemen hiç bir şey bilmiyorum yumruklara karşı savunmayı bilmiyorum tek bildiğim doğru yumruk atmak direkt aparkat kroşe gard almak duruş ayak oyunları dans etmek bu kadar :) savunma olarak sadece gard tabi yumruk yerim böyle olursa.yumruk gelirken yana çıkıp benim atak yapabilirim mesela ama korkuda engelliyor biraz bunları yapmamı.reflekslerimde iyi değil.nefesimde bir süre sonra kesiliyor dans ettiğim için kazık gibi durmuyorum ben ileride geri sağa sola sürekli dans ayak oyunu çok sert vurmaya çalışmıyorum hızlı seri yumruklar atıyorum.gardımda sağlam değil.

bir boks antrenörüne sordum gardın sağlam olması için ne yapabilirim dedim ağırlıkla gölge boksu yapabilirsin dedi bu sayede yumruklarım daha hızlı seri olacak hem gardımda sağlam olur.

nefes için bol bol ip atla dedi.

refleks çalışması olarak ne yapabilirim bunu bilmiyorum? tenis topu sektirmek işe yararmı ki?

hoca ilk dövüşün olduğu için korku olur dedi normal yani zamanla alışacağım ama yumruk almadan atmam lazım tabi.

idman günleri hariç salı perşembe günleri raund usülü idman yapacağım.şöyle bir program olabilir.bu arada 1 raund kaç dk 1-2-3 gerçi maçlarda değişiyor ama idmanlarda kaç dk ben 3 dk olarak yapıyorum.

ısınma

1 raund ayak gölge boksu
    1 raund normal gölge boksu(30 sn aynada 30 sn dans ederek)
    3 raund ağırlıklı (4 kg dumbell lar ile gard pozisyonunda ama nizami şekilde olmayacak çünkü çok çok zor olur)
    1 raund eldivenli

5 raund ip atlama(el ayak ağırlığım olsa dahada iyi olur sırt çantasına dumbelları koyup atlasam iyi olur mu?)

refleks geliştici bir çalışma sizden öneri bekliyorum.

mide egzersizleri(yapmam çok iyi olur zaten salonda doğru dürüst yapmıyoruz yani beni kesmiyor diyeyim doğrusu :) iyice yakmam lazım mideyi bosörün midesi taş gibi olacak)

başka yer hareketi eklemek istemiyorum belki şınav olabilir.başka bir çalışma yapmama gerek kalmaz galiba 1 raund 3 dk olacak.başka bir çalışma eklemelimiyim? iyi akşamlar

15. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Refleks için imkanın var ise double end bag ile çalış, youtube da mevcut videolar var. Çok etkili bir çalışmadır.
    Korku olayıda maç heyecanı, o heyecanı yendinmi her şey tamamen değişiyor.

vücutcuu bunu beğendi.
  16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    SALI-PERŞEMBE

ısınma(jogging ip atlama açma ve germe)

1 raund ayak gölge boksu
    1 raund gölge boksu(30 sn ayna karşısında 30 sn dans ederek)
    3 raund ağırlıklı (4 kg dumbell)
    1 raund eldivenli

5 raund ip atlama(8 kg sırt çantası takıp atlamayı deneyeceğim umarım işe yarar.)

refleks çalışması önerini bekliyorum

mide egzersizleri

eklemem gereken başka bir çalışma varsa söyleyebilirsiniz eksiklerimi söyledim.gölge boksu ve ip atlama raund aralarında yer hareketleri yapmayı düşünüyorum ağırlıklı şınav olabilir sizce çok mu ağır olur?

soğuma

boks idmanları haricinde böyle bir idman yapmak istiyorum çokta ağır değil ama tam bana göre eksik yanlarımı geliştirecek.mide çalışmıyoruz zaten salonda ya çalışıyoruzda beni kesmiyor işte :) hoca 30 mekik çektiriyor ben 90 120 ye kadar çıkarım yanmıyor kaslarım mide çok önemli mutlaka olması lazım programda.reflekslerim acemi olduğum için iyi değil reflekslerimi geliştirmem için bir çalışma önermenizi istiyorum.6 raund gölge boksu yapacağım çok fazla ama olsun gölge boksu iyidir.nefesim iyi değil ciğerleri kuvvetlendirmek için ip atlama yapacağım.gardım sağlam değil bunun içinde ağırlıklı gölge boksu yapacağım.

17. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Reflekslerin sparring yaptıkça gelişir yada stres topu çalışması yapabilirsin refleks için Anlatıyım :

yüzünü duvara dön arkadan bir arkadaşın stres topunu duvara atsın duvara çarpıp gelen topu tut veya topun gelişine göre gardını kapatıp eskiv yapabilirsin

vücutcuu bunu beğendi.
  18. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    dostum boksun yürekle bir ilgili yok daha doğrusu şuan senin yaptığın şeyin yürekle hiç ilgisi yok senin gibi bilmeyen yeni başlamış birinin eldivenli yumruklarından korkuyorsan o iş kesinlikle olmaz bence yakın bir arkadaşına söyle seni bir güzel dövsünler sakın yanlış anlama senin iyiliğin için söylüyorum bunu bu yaşlarda aşamassan büyüyünce hiç aşamassın

vücutcuu bunu beğendi.
  19. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    beni dövmelerine gerek yok idmanda zaten mutlaka dövüştürüyor hoca.dövüşerek alışacağım yumruk yemeye bunlar acemilikten kaynaklanıyor ilk dövüşlerim olduğu için.burnum kanasada kırılsada gözüm morarsada alışacağım olacak bu iş ne olursa olsun olacak.zafere giden yolda çekilen her çile kutsaldır o kadar thums: bunları oturduğum yerden rahatça söylüyorum tabi internet başında dövüşürkende diyebilsem adrenalin basıyor beni :D

eldivenli yumruklardan korkuyorsan o iş olmaz diyorsun sanki eldivensiz yumruk yiyecekmişim gibi? ben sokak dövüşçüsü değil boksör sporcu olma yolundayım Allah ın izniylede olacağım hayırlısı neyse o olsun çok çalışırsam ne korku kalır nede rakip.thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:35 ----------

çok zor ama başarmalıyım yılmak yok.ya her boksör yumruklardan korkuyor zaten 6 aydır boksa giden çocuk sol direkten korkuyor bunlarıda gördük ben yine iyiyim :) benden beterleri var yumruk yedim hemde kaç defa çoğuda buruna gelmedi genelde yanaklarıma geliyor oda acıtmıyor zaten

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:41 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=Xl50iVr25R8

reflekslerim james toney gibi olsun başka bir şey istemem :) aslında bende onun gibi yapıyorum sayılır o aşağı eğiliyor ben geriye doğru dönüyorum pek fark yok :):)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:12 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=_G5v_PNsl4Q&feature=related

mükemmel refleksler :)

https://www.youtube.com/watch?v=lyg_k8yQV0k&feature=related

money team mayweather iyi savunma yapıyor gerçekten

bundan sonra savunmaya dikkat edip boşluğu görüp güçlü yumruk yerine daha hızlı seri yumruklar atacağım 3-4 tane peşpeşe saydıracağım ayak oyunları dans etmeye daha çok dikkat edeceğim müdafaa olunca gerisi geliyor zaten mayweather bunun en büyük kanıtı savunma yapıyor rakibin yumrukları boşa gidiyor boşluğu görüp seri şekilde saydırıyor.neyse kafam karıştı yarın iyi bir dövüşeyim 4 raund thums: duh

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:17 ----------

savunma dans ve böyle yumruklar olsun sonuna kadar giderim çok çalışmam lazım çok hız serilik çok önemli güç zamanla olur güç boksta 2 hatta 3.planda kalıyor artık benim gözümde.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:22 ----------

bu çalışma acemi bir boksör için çok zor değil mi bir sakatlık çıkmasın sonra gözümün üstüne yemiyeyim tenis topunu :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:24 ----------

bence boksta başarı %50 yürekle ilgilidir bu sporda cesaret olacak mecbur.thums:

artık gücü kuvveti bıraktım zaten torba döve döve güçlenecek yumruklarım vücudum zaten sıkı dahada iyi olacak.sadece teknik gelişime önem vereceğim.savunma dans etmek hızlı seri yumruklar yarın deniyeyim bakalım ne olacak farklı bir stil görecek rakibim :D sugar ray jackson style ;) o kadar seri olmama imkan yokta bende epeyi hızlıyımdır kollarımda boyumda uzun birde yumruklara alışsam Allah rakiplerime kolaylık versin ;)

Son düzenleme: 25 Mart 2012
  20. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Muhammad Ali'nin maçlarını izle ve örnek al ;)

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş