Görünmez Tank!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sehzadecelik tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    İngilizler yapmış bana inandırıcı gelmedi.siz ne diyceksiniz bakalım.ben önce radarda falan gözükmüyo diye düşündüm ama adamlar tankları tamamen görünmez yaptığını söylüyor.

Görünmez tank

İngiliz ordusu, görünmez tank projesinin test sonuçlarında başarılı oldu. Sadece 5 yıl sonra envanterlerindeki bütün tankların görünmez olabileceği açıklandı.

İngiliz Ordusu, savaş teknolojilerinde devrim niteliği taşıyan çok yeni bir teknolojiyi hayata geçirdi. Kara savaşlarının vazgeçilmezi bir tankı görünmez kılmak üzere yapılan testlerin başarılı olduğu açıklandı. İngiliz Daily Mail Gazetesi'nde yer alan habere göre çok gizli olarak geçen hafta yapılan test çalışmalarında İngiltere'nin Sir unvanlı fizik profesörü John Pendry'nin geliştirdiği görünmezlik teknolojisi sayesinde bir tank görünmez kılındı. Askeri uzmanlar, çalışmaların istendiği hızda ve beklendiği gibi sonuçlanması halinde bundan sadece 5 yıl sonra ordu envanterinde tankların "görünmez" olacağını açıkladılar.

"GÖRMESEM İNANMAZDIM"
    Testlere tanık olan askerlerden biri gördükleriyle ilgili olarak "Bu inanılmaz. Eğer gerçekten orada olmasam ve görmesem kim ne derse desin bunun gerçek olduğuna inanmazdım. Önümde ağaçlar, çimenler vardı. Ama aslında dev bir tankın arkasında duruyordum" dedi.

[​IMG]Sir unvanlı fizik profesörü John PendryÇOK GİZLİ
    Ordu yetkililerinin sır gibi sakladığı ve ayrıntı vermediği bu çalışma daha önce ABD'de 'görünmez pelerin' ile denenen bir yönteme dayanıyor. Bu yöntemde kamera ve projektörlerle ışığın kırılıp cismin görünmez hale getirilmesine dayanıyor.
    Çalışmanın bir sonraki aşamasının ise bütün bunlara gerek kalmadan cismin görünmez kılınması olduğunu belirtiliyor.

KAYNAK:http://www.hurriyet.com.tr/dunya/7593228.asp?gid=180&sz=28912

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Fazla Command & Conquer oynayınca böyle oluyor demek.

Elbet yapacaklar bir gün, ama ben Japonlardan beklerdim açıkcası.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi yazıdaki açıklamanın aynısını yıllar önce okumuştum, kamera ve projektör yardımıyla, çevdeki görüntülerin bir nevi üstünüze giydirilmesiyle görünmez olmanız mümkün.
    Henüz o teknoloji geliştirilmemişti, ama geliştirilmiş olacağına ben inanıyorum.
    Sistem bir nevi kusursuz kamuflaj düşüncesine dayanıyor, çevrenizdeki renkleri birebir ve kusursuz bir hızla kopyalayabilseniz görünmez olurdunuz, bilim bunu başarabilir, ve belkide başardı bile...

4. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    imkansız demiyorum ama bana bu haber inandırıcı gelmedi fakat ilginç olduğu ortada.

bence görünmezlik bulunursa ışınlanmaya bir adım kalmış demektir.

5. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Psikolojik savaşın bir parçası,eğer 5 yıl sonra deniyorsa böyle bir buluş yok demektir.Bu tür askeri buluşlar bulunur ve hemen kullanılır genelde.Kendilerinin ve ordularının reklamını yapıyorlar ingilizler.Çağımızda rekalmın gücünün farkınladar.Aslı yoktur...

6. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    eee bu tank görünüyor diye muhalefet olsam :p

7. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer

bende arkadasına dikkatli bak diye sana muhalefet etsem. :D

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bana nedense fazlasıyla olur gibi geliyor, fizikçi değilim, teknik konuda çok birşey diyemem, ama biraz tarzanca bir akıl yürütmede bulanalım.
    Likit kristalin çok daha gelişmişi bir ekran düşünün, üstünüze giyilebiliyor, bunun tepki süresi saniyenin yüzbinde biri.
    Bunun üzerinde aynı zamanda algılayıcılar var.
    Bu materyal, sizin hareketinizle, üzerinden geçtiği alanın birebir görüntüsünü alabilecek bir yapıda.
    Benim anladığım sistem bu, eminim daha karmaşık bir şeyler vardır, ama sistem özünden anladığım şey gibiyse bence bu mümkün.
    3-5 sene demelerinide anlıyorum, belirli teknolojiler için, paralel destekleyici teknolojilerin gelişmesi gerekiyor, bu sayede şu anda mümkün olmayan şeyler mümkün oluyor, bu nedenle 3-5 sene demeleri bana mantıklı geldi.
    Fizikçi dostlar inanılmaz şeyleren bahsediyorlardı, proton bombası gibi birşey mesela, bir ortamdaki tüm maddeleri silecek bir bomba, yani görünmez tanka gelene kadar, bence çok daha ezici silahlar gelişiyor, görünmez tanka o kadar korktucu bir buluş değil, ama çok etkileyici bir buluş olduğu kesin, eğer gerçekse.

sehzadecelik bunu beğendi.
  9. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    boşuna para israfı gibi; bu tank giderken iz bırakmayacak mı,arkasından toz kalkmayacak mı,sesi duyulmayacak mı,sonra giderken yarattığı titreşimlerden bile bir radarla rahatca yeri tespit edilebilir.Dünya'ya ''biz bunları yapabiliyoruz'' gibisinden gözdağı vermek için yapılan bir araç.Ben fazla abartılacak bişey olduğuna inanmıyorum.

10. zabazingo

zabazingo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bu habere inanmıyorum.
    Teorik olarak yapılan açıklama kulağa mantıklı gelebilir ama önemli olan pratikte alınacak sonuçlar.
    Mesela madem haberi yapılıyor o zaman videosunu da koysunlar.
    Yoksa bu haliyle Sadettin Teksoy'un 3 gözlü adam haberlerinden farksız bence.

Yukarıdaki resimdeki tank eğer görünmez ise ben de görünmezim !
    Bazı fotoğraflarımda kafamın sol yarısı aynen yukarıdaki gibi saydam gözüküyor.
    Herhalde fotoğraf makinesinin azizliği bir ışık oyunundan kaynaklanıyor.

11. Doruk

Doruk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Fotoğraf zaten photoshop arkadaşlar, teorik olarak elbette mümkün bu olay ama yukarıda bir arkadaşın belirttiği gibi böyle bir şey olsa zaten kullanımda olur veya ortaya birşey koyarlar. 5 yıl var diyorlarsa henuz yapılmış birşey yoktur, ancak cok daha kücük ölcekte deneyler vardır.
    Ayrıca tankta böyle bir teknoloji olması da cok gerekli ve mantıklı değil. şu an kullanılan tüm tanklarda termal kameralar vs... mevcut.

Son düzenleme: 1 Kasım 2007
    Karasan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş